Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, opensource napisał(a):

@mara68 sprawdzałeś to na podstawie porównania parametrów np. bitrate czy tylko wizualnie?

Rai 4K na sat. ma bitrate ok.20Mb/s. Ja wczoraj wybrałem do oglądania zamiast Rai 4K... TVP z DVB-C od UPC ( 11-12 Mb/s ). Na obydwu jest przecież jakość HD. Minusem dla mnie tych transmisji w Rai 4K jest to, że na obydwu ścieżkach dźwiękowych jest komentarz włoski.

e915e742c75c2.jpg

5a3ad6a6bfdc8.jpg

Wizualnie dla mnie lepiej wygląda obraz z TVP. Rai 4k z tego co czytałem na włoskim forum o RAI, upscaluje do tych transmisji sygnały RAI 1 lub Rai 2 bez HDR-u. HDR na RAI 4K jest włączony tak jak w C+4k ( do wszystkiego ). Natomiast SKY 4K upscaluje sygnał taki jak dostaje od UEFA 1080p HDR. I tam jak twierdzą Włosi wygląda to dużo lepiej niż w RAI 4k.

6a655eff5052d.jpg

 

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak piszę temat Telewizja Rai

Jakie kanały Rai mają nadawać IO z Paryża?

Wiem że to będzie kodowane. Ale wolę się upewnić, czy Rai Due i Rai Sport mają IO nadawać jak w ostatnich latach?

 

Odnośnie kodowanych pozycji z kanałów Rai,

czytałam w tym wątku że czasami Rai czasami nie zakoduje kanału równo z rozpoczęciem pozycji kodowanej,

czasami Rai zakoduje kanał przed rozpoczęciem pozycji kodowanej,

albo Rai zakoduje kanał po jakimś czasie po rozpoczęciu pozycji kodowanej.

Kodowane pozycje sprawdzam co niedzielę na ich telegazecie online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały RAI (z wyjątkiem RAI 4K) lecą całkowicie niekodowane na pozycji satelitarnej 5°W. Do ich odbioru potrzebny jest tuner obsługujący multistream oraz może nieco większa antena satelitarna – choć nie wszędzie, np. we Wrocławiu spokojnie wystarcza 80 cm. Ale im dalej od Włoch, czyli bardziej na północny-wschód, tym większy talerz wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...