Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 6 latach przerwy Liga Mistrzów znów zagości w RAI. Publiczna telewizja dostała od Sky prawa do emisji spotkania środowego w każdej kolejce, do tego też możliwość transmisji 2 półfinałów, finału oraz spotkania o Superpuchar. Oprócz tego ogłoszono też dzisiaj (http://www.ufficiostampa.rai.it/dl/UfficioStampa/Articoli/ACCORDO--5917ee11-8924-4e95-a152-1effe30d30ea.html), że RAI ma prawa na wyłączność do transmisji spotkań kwalifikacyjnych piłkarskiej reprezentacji Włoch na Euro 2020 i Mundial 2022, rozgrywek Ligi Narodów oraz spotkań towarzyskich. Podczas Euro 2020 RAI pokaże na żywo 27 spotkań, będzie też mieć prawa do skrótów wszystkich spotkań turnieju, także tych nietransmitowanych w publicznej telewizji.

Bardzo dobra wiadomość. :) Ale szkoda że nie wtorkowego... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie sporo zmian dzisiaj w ramówkach RAI było. W Rai Uno przedłużono poranny magazyn "Uno Mattina" do 11:00, nie nadano show kulinarnego o 12:00, a popołudniówka "La vita in diretta" zaczęła się już o 14:00. Zamiast teleturnieju "L'eredita", z którego obecnie był kojarzy Frizzi (choć nie tylko, bo jego kariera telewizyjna trwała prawie 40 lat) nadano odcinek wspomnieniowego programu "Techetechete", poświęcony właśnie zmarłemu dzisiaj prezenterowi. O 22:50 Bruno Vespa poprowadzi specjalne wydanie "Porta a porta".

Magazyn "Radiocorriere TV", czyli cotygodniowe pismo o programach RAI wraz z programem stacji (taka włoska "Antena"), dostępne obecnie tylko w internecie, również w dzisiejszym numerze upamiętnia Fabrizio, przypominając fragmenty wywiadów udzielonych pismu w ostatnich latach.

 

Fabrizio Frizzi będzie pochowany w środę w Rzymie, jutro zaś będzie możliwość publicznego pożegnania się, trumna zostanie wystawiona w siedzibie RAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sobie wyjątkowo oglądnąłem chwilkę kanały RAI, i rzuciła mi się w oczy jedna rzecz: 

na RAI 3 jak chyba szły wiadomości wieczorne to nie było dźwięku na wiadomościach a był obraz, a jak był RAI 2 to nie było dźwięku postaci które występowały w danym serialu, ale obraz i dźwięk muzyczny - już był. A na RAI 1 było troszkę smutno jak dla mnie - w dużej ilości zauważyłem jakiś program z szarym kolorkiem. 

1. To jest jakiś element wspomnień ze zmarłą osobą?

2. Zakodowany dźwięk to jest element, nie wiem, kodowania dźwięku dla innych żeby tylko Włosi wiedzieli co się dzieje w ich kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz i dźwięk muzyczny, powiadasz... a to w sumie może być tak, że możesz mieć na dekoderze przestawione ustawienia dźwięku na wersję z audiodeskrypcją, i wtedy faktycznie leci komunikat o tym, żeby zmienić na wersję "italiano", bo aktualnie nie ma programu z audiodeskrypcją. Więc pewnie tutaj bym szukał przyczyny. A tak to dźwięku nie kodują, jak już kodują to całość, ale akurat programy informacyjne i publicystyczne nigdy nie były kodowane i zapewne tak pozostanie.

A program z szarym kolorkiem - no to albo faktycznie jakieś wspomnieniowe, albo trafiłeś na "Techetechete", montażówkę z programów z dawnych lat, i tam też sporo jest materiałów czarno-białych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten program się nazywał "Techetechete". Takie "wspomnienia". A co do audiodeskrypcji, to może zmienię wersję językową na "italiano", zobaczę. Przez chwilkę RAI 2 było zakodowane jak oglądałem ale potem się pojawił chyba serial w formie o jakiej mówiłem. Nie wiem dlaczego w ramówce RAI 1 jest dużo "wspomnień" w ramówce wieczornej, jak to zauważyłem (jak oglądałem to się trafił 2 razy w ciągu pół godziny, oczywiście przedzielone reklamami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie "Techetechete" dają zamiast teleturnieju "L'Eredita" o 18:50. Czymś muszą te nieco ponad 60 minut przed głównym TG1 wypełnić. Teleturniej ma powrócić po świętach, Carlo Conti ma wrócić do prowadzenia. A wiadomo też, że lekkim zgrzytem byłoby kontynuowanie programu tuż po śmierci jego prowadzącego, dlatego też jeszcze kilka dni ten program wspomnieniowy będzie o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pewne, że Conti wróci. Co prawda były komentarze widzów, by już nie kontynuować teleturnieju, ale to była mniejszość, poza tym dyrekcja RAI by takiego ruchu nie popełniła. "L'Eredita" trzyma się w ramówce na tym samym miejscu już 15 lat, i od tyluż lat wygrywa rywalizację z teleturniejami nadawanymi o tej samej porze przez konkurencyjną Canale 5 (a tam przez te 15 lat się trochę programów przewinęło). W sumie to teraz komercyjna stacja zyskała przez ostatni tydzień, bo programu w Rai Uno nie było, ale najprawdopodobniej dzisiejszy program znowu osiągnie pułap tych ponad 3 milionów widzów, albo nawet ich więcej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Od dzisiaj Rai News 24 będzie nadawać serwis informacyjny z tłumaczeniem na język migowy, ma być to nadawane o 21:30: http://www.ufficiostampa.rai.it/dl/UfficioStampa/Articoli/RAI-RAINEWS-UN-NUOVO-TG-LIS-DA-LUNEDI-28-MAGGIO-3e82e2e9-7202-4192-9793-84e2bb0031c1.html

 

Dyrekcja telewizji zapowiada że będzie to serwis pełnowymiarowy, z materiałami, relacjami, łączeniami na żywo, realizowany tak jak pozostałe serwisy w Rai News 24, ma to stanowić pewną przeciwwagę dla pozostałych programów informacyjnych telewizji Rai z tłumaczeniem na język migowy, które mają formę krótkiego przekazania kilku wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...