Skocz do zawartości

Telewizja RAI


RafiX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tego to ja też nie wiem, zwłaszcza że logotypy pozostałych stacji RAI takie duże nie są (bo zmiany dotyczą tylko 4 stacji jak na razie). Możliwe że to jakoś zmniejszą, chyba że to ma być tak jak u nas (w sensie że wersja SD loga Jedynki i Dwójki jest wielka jak stodoła, a wersja HD ma odpowiedni rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są szczegóły tej zmiany logotypów :)

 

http://www.digital-news.it/news/televisione/42541/rai-nuovi-design-per-loghi-e-animazioni-dei-canali-rai-1-rai-2-rai-3-e-rai-4

 

 

 

EDIT:

A tego to ja też nie wiem, zwłaszcza że logotypy pozostałych stacji RAI takie duże nie są (bo zmiany dotyczą tylko 4 stacji jak na razie). Możliwe że to jakoś zmniejszą, chyba że to ma być tak jak u nas (w sensie że wersja SD loga Jedynki i Dwójki jest wielka jak stodoła, a wersja HD ma odpowiedni rozmiar).

Niestety przy wersjach HD logotypy też są takie wielkie :/

 

rai1-hd.jpg

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To okropne, co zrobiła telewizja RAI z logotypami na swoich trzech głównych kanałach. Myślałem, że skoro w wersji SD są one takie ogromne, to już w HD są mniejsze (jak w Polsce z logotypami TVP1 i TVP2). Jednak widzę, że myliłem się :/  Takie duże logotypy wyszły już dawno z lamusa, nie wiem, co ich tknęło, mnie te logotypy dają do myślenia, czy w RAI  jest jakiś nowy realizator, którego ściągneli z telewizji amatorskiej, bo w nich są właśnie takie giganty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heh, Rai=Canal+ Polska w analogu. :D

Co ciekawe coraz mniej jest kodowanewch audycji na Rai 1-3. :)

Ciekawostka: jakiś czas temu zauważyłem, że na Rai Gulp niektóre bajki/seriale dla młodzieży są kodowane w N3 dla TivuSat i Cisco VideoGuard dla Sky Italy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Rai nie koduje aż tak wielu audycji, najwięcej zawsze przypadało w Rai Due, oprócz transmisji sportowych głównie niektóre seriale zagraniczne są kodowane. Poza tym raz na jakiś czas film może być zakodowany, ale to też nieczęsto. Są takie tygodnie, gdy np. w Rai Uno nie jest nic kodowane, a w Rai Tre może ze 2 pozycje.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym piszę, że coraz mniej audycji na Rai jest kodowanych. :) Ciekawie będzie jak za kilka lat Włosi zaczną wyłączać kanały SD, wtedy kanały Rai w SD znikną, a Rai w HD pewnie pozostaną kodowane. :)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna ciekawostka niejako w związku z odwołanymi planami reaktywacji teleturnieju w TVP, może kogoś zainteresuje :)

 

Dawno, dawno temu, kiedy RAI miała tylko 2 kanały telewizyjne, triumfy święcił teleturniej "Rischiatutto". Był on oparty po części na amerykańskim "Jeopardy!", prowadził go Mike Bongiorno (ikona włoskiej telewizji i mistrz teleturniejów, ogólnie można by o nim całą ksążkę napisać). Nadawany był w okresie 1970-74, w pewnym momencie oglądało to prawie 32 miliony ludzi (a cała populacja Włoch wtedy liczyła około 53 miliony osó B). Sukces przeogromny, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ówczesne realia (tylko 2 stacje, żadnej konkurencji prywatnej).

 

Po 42 latach od wyemitowania ostatniego odcinka kierownictwo RAI postanowiło reaktywować program. Było trochę obaw związanych z tym zamysłem, bo jednak Mike już od kilku lat nie żyje i trzeba było kogoś innego znaleźć. No i odszukali, nową wersję prowadzi Fabio Fazio (znany z "Che tempo che fa" w RAI Tre). Praktycznie rzecz biorąc to studio ma taki sam wystrój jak w pierwszej wersji, taka sama jest nawet czołówka (tylko że w kolorze). Zmieniła się tylko waluta stawek oferowanych w programie, z lir włoskich na euro :D

Pierwszy odcinek, który wyemitowano w czwartek, oglądało na RAI Tre 3,5 mln widzów, co dla tej stacji jest wręcz wynikiem wspaniałym, bo zwykle najlepsze pozycje dnia tej stacji osiągają mniej niż połowę z tego wyniku. Jak więc widać, można dać dobrą reaktywację :)

Nawet teraz zaczęli na fali popularności wydawać książeczki o programie wraz z akcesoriami do gry w domu, by w domowym włoskim zaciszu można było samemu zabawić się w "Rischiatutto" ;)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akurat "Reazione a catena" ma z "L'Ereditą" niezbyt wiele wspólnego, oprócz godziny emisji. Obydwa programy są oparte na innych zasadach. A "Affari tuoi" to taka włoska wersja programu znanego w Polsce pod nazwą "Grasz czy nie grasz?", tylko we Włoszech wykorzystano właśnie patent z tym, że jest tyle paczek, ile regionów administracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o to mi chodzi.

A tak o nowych logach Rai z numerkami - jednym słowem to oceniam: trochę prosto, ale nie wiem dlaczego akurat po lewej stronie? Chciałem po prawej... No i ta czcionka liczb jakoś nie pasuje, więc te loga Rai 1-5 zlewają się z tematycznymi po prostu. Więc wątpię, żeby też zmienili loga kanałów tematycznych.

EDIT: Zapomniałem powiedzieć o oprawie - muzyka to już jest nowa wersja tej od 2010, ale grafika jest rzeczywiście o dużo protsza od tej z 2003-2010, tyle że ta oprawa z 2003 była live-action (tak ja mówię, bo wiem że dżingle reklamowe jedynie miały tło i logo z napisem Pubblicita, lecz dżingle z oprawy miały coś takiego: Rai1 - dotykanie palcem, Rai2 - dwa dowolne rzeczy, Rai3 - trójwymiarowe obiekty).

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebranding RAI 5? A coś takiego w ogóle było zapowiadane? Bo jak na razie to, co się zmieniło w związku z tymi nowymi logotypami, to fakt, że jak na stacjach RAI leci spot promujący pozycje, które będą nadane wieczorem (czyli w porze nazywanej "prima serata", co dla 3 głównych stacji RAI oznacza porę po głównych wieczornych wydaniach swoich programów informacyjnych), promuje się tylko stacje od 1 do 4, które mają nowe loga, natomiast nie mówi się w tym spocie o pozostałych kanałach (czyli także o 5). Przed tą zmianą przedstawiano nawet pozycje, które nada RAI Scuola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Loga są po prawej stronie ekranu tylko w pewnych przypadkach. Na pewno jest tak, gdy Rai Due emituje program "Voyager", po lewej stronie jest wtedy logotyp programu.

 

A nazwy na Rai Cultura nie zmienią z prostego powodu. Taką nazwę nosi obecnie cała redakcja programów kulturalnych, edukacyjnych i dokumentalnych w RAI. Kiedyś to się nazywało DSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas "L'Eredita"  w Rai1 też jest po prawej stronie, bo pewnie po lewej stronie będą zmieścić się napisy. A zresztą, mogli zostać przy prawym górnym rogu, a nie przenieść do lewego.

 

Co do Rai5 - no tak... oczywiście że nie zmienią nazwy. Ale mogą powrócić do swojej starej nazwy: Rai Extra. Tylko że ja wolę nazwę Rai5, a Rai Premium zmienić na Rai6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...