Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam Fergusona FT-8300 HD i sprawuje się świetnie, mam jednak pytanie do użytkowników lub osób które się orientują.

W menu tunera jest opcja "Zasilanie RF" (Menu>inne), czy to oznacza, że tuner może zasilać wzmacniacz antenowy, czy to opcja zabezpieczająca głowicę przed przesterowaniem?

Nie ma ani słowa o tej opcji w dołączonej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunerów co mają DVB-T z analogem raczej w ogóle nikt nie produkuje bo i po co, skoro to technologia SKAZANA na śmierć a na największych rynkach jak Niemcy, Francja czy cała Skandynawia już definitywnie zabito analogową TV.

 

są za to fajne tunery HD z obsługą DVB-S, DVB-S2 i DVB-T jak np. Opticum 9600 HD TS za około 650zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, poszukuję tunera DVB-T (MPEG4 oczywiście ;]) + analog, czy mogli byście polecić mi coś do ceny 150 zł ?

 

Ma być to do laptopa pod USB.

 

No właśnie ja w podobnej sprawie. Chcę kupić tuner do laptopa, zależy mi bardziej na analogu, ale zobaczyłem, że ten model http://www.ceneo.pl/1682226s ma DVB-T. Byłby to zakup na przyszłość, a mieszkam 50 km od Wa-wy.

I teraz mam dylemat, czy wziąć Leadteka z DVB-T i analogiem, czy to http://www.avermedia.com/avertv/Product ... spx?Id=495 AverMedia bez DVB-T. Bo nie wiem, która marka lepsza: czy Leadtek czy AverMedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
A ja szukam taniego tunera z DVB-T i z modułem Cyfry+. Jak narazie widzę samą drożyznę :/ Może ktoś coś widział taniego?

Zupełnie bez ściem polecam taniego Fergusona FT-8100 HD. Stała aktualizacja pozwala na bezproblemowy odbiór wszystkigo co aktualnie jest dostępne w rejonie Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego fergusona do 2 tyg, i na sofcie 2.0b ma pewne mankamenty.

pierwszy to obsługa kanałów , wyszukuje dwa muxy i 14 kanałów ale potem dostępnych na liście jest tylko 12 wycina tvp1 i tvp2 bo są w obu muxach i wybiera sobie sam które wyświetlić, czasem było tak ze na kanale tvp1 z muxa1 dawał tvp kultura z muxa3

 

drugie to nagrywanie na usb

nie radzi sobie z Polsatem w niedziele nie nagrał Kubicy a dzisiaj nie nagrał meczu Lecha - pojawia się komunikat ze usb pełny i zawiesza się na Polsacie trzeba go wyłączyć. Po włączeniu bez problemu nagrywa na innych kanałach ale znów na Polsacie zwiecha. Może Polsat nadaje jakieś zabezpieczenie przed nagrywaniem???

Obecnie zgłosiłem do fergusona zobaczymy co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywaniem rzeczywiście może być problem... jednak trzeba podkreślić, że tuner współpracuje tylko ze sprzętem o formatowaniu FAT32. Ja próbowałem nagrywac na pen drivach i dopiero jak znalazłem tego z FAT 32 zawieszenia były coraz rzadsze. Niestety przy odtwarzaniu nagrań - przewijanie w pród i w tył - przy włączeniu znów play potrafi się zawiesić :-( Co do jednak podstawowych funkcji jest ok. Co do help desku Fergusona to Panowie działają dośc sprawnie i pewnie jak klient prześle sensowne zgłoszenie to poprawka wkrótce się pojawi na stronie. Ostatnio sprawa z opóźnieniem dzwięku trwała ok. 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @badzio1977. Twoja odpowiedź, oraz wady, które wymieniłeś w jednym z poprzednich postów (dotyczące mętliku w liście kanałów) bardzo mi pomogły. Gdyby chociaż jeszcze była dostępna możliwość edycji listy z poziomu peceta... ale nie ma. A szkoda bo wizualnie odbiornik podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pobawiłem się wczoraj tunerem NOT LV6TMPVR4 - jest to bardzo fajny i sprawnie działający odbiornik i odtwarzacz multimedialny.

Odbiór DVBT dobry, bez zakłóceń i zacięć, przełączanie kanałów 2 sek.

Nie zauważyłem żadnych przesunięć głosu i obrazu.

EPG działa dobrze i szybko na kilka dni do przodu

Nagrywanie na zewnętrzną pamięć USB (FAT lub NTFS) poprawne bez zacięć i pomyłek.

Cofanie i przewijanie OK, Timeshift OK .

Można nagrywać, a inny kanał oglądać z tego samego multipleksu i nagranie jest OK!!!

Odtwarzanie nagranego materiału sprawne, dobrze oznaczone (nazwa stacji i data) i łatwe w obsłudze.

Odtwarzanie zdjęć (sprawdzałem jpeg) bardzo dobre i szybkie, pokaz slajdów z regulacją dopasowania rozmiaru i czasu wyświetlania od 1,5s do 9s, można zdjęcie zatrzymać, obracać, powiększać do 8x i jakość SUPER!!!

Filmy avi wyświetla OK, napisy też (nastawianie koloru czcionki i inne) można przewijać, podaje info o pliku oraz funkcja "Go to 00:00:00" (podaj czas startu filmu)

Uruchamianie tunera ze stby 15 sekund,

Pamięć USB instaluje się natychmiast,

Tuner jest mocno ciepły jak pracuje, a na stby zimny

Pilot dobrze wykonany i sprawnie działa- czasami przy USB ma lekkie opóźnienie jak pliki są bardzo dużych rozmiarów.

Obsługa łatwa i przyjemna.

Tuner mały, zgrabny i dobrze wykonany- ma dużo wyjść.

Kanały HD też pokazuje na wyjściu EURO scart

Rozdzielczość 576i,p 720p 1080i ustawiane z menu i przyciskiem na pilocie

Rozmiar ekranu ustawiane z menu i przyciskiem na pilocie

W menu dużo funkcji i ustawień - niestety nie znalazłem ustawiania timeshift (czasu i funkcji nagrywaj z timeshift), z tego co widziałem pliki timeshift zostają na penie.

Dysk USB można sformatować z menu.

Z EPG można łatwo dodać daną audycję do listy nagrań i też szybko zobaczyć cała listę

Ustawianie czasu w menu sprawne i nie ma przesunięć względem rzeczywistego.

Wyszukiwanie kanałów sprawne i bezproblemowe, edycja - przesuwanie i kasowanie dziecinnie proste.

Nie testowałem niestety jak działają timery do nagrywania.

Trochę trzeba się tunerem pobawić żeby poznać wszystkie możliwości bo instrukcja nie zawiera prawie NIC, a są też funkcje dostępne na kolorowych przyciskach, których nie podają na ekranie.

Jak ktoś chce oprócz tunera DVBT mieć opcje oglądania fotek dobrej jakości, mp3 i filmów różnych rozszerzeń to POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...