Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się was poradzić,zamowilem nagrywarke LG DR-389,kurier przywiezie mi ja z Krakowa we wtorek,koszt nagrywarki 335 zl,czy wybralem waszym zdaniem dobra nagrywarke?

Wydaje mi sie,ze to najlepsza nagrywarka dvd bez dysku twardego,nie potrzebuje dysku twardego bo mam zamiar wszystko nagrywac odrazu na plyty.

Czekam na wasze opinie,wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że w Polsce to faza testów ale światowi producenci sprzętu raczej nie dostosowują produktów do rynku polskiego :) Ja też właśnie przeglądałem internet i dziwi mnie to że nie ma takich kombinacji, bo po co kupować odtwarzacz DVD by za chwilę kupić kolejną "skrzynkę" na szafkę którą będzie dekoder DVB-T...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to najtańsza będzie TOSHIBA RDH100DT 250 Go

tutaj - http://www.divx-compare.com/section-3-e ... tunermp4=1

zaznaczając Tuner TNT HD można obejżeć modele. Podejrzewam, że z dostępnością większości w Polsce może być trudno.

Pozostaje czekać, a jak komuś się śpieszy zamawiać z zagranicy.

 

Podobnie można znaleźć telewizorek z tunerem mpeg-4 -

http://www.lcd-compare.com/section-6-te ... ertntmp4=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko zauważyć, że TechniSat Digit Mod T1 to odbiornik DVB-T/MPEG-2 ;) Mam nadzieję, że na reklamie w Dzienniku (nie widziałem tego) go nie umieścili, bo byłby to dość nieładny numer, wiedząc, że w Polsce stosowany będzie MPEG-4. TechniSat faktycznie wkrótce wprowadzi model DVB-T/MPEG-4, będzie oznaczony jako HDT4. Od początku będzie dostępne polskie OSD. Szczegóły cenowe nie są jeszcze znane.

.

HDT 4 kosztuje na Węgrzech równowartość 620 zł (www.technisat.hu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dużo za duża :-( Nie wróżę sukcesu temu sprzętowi nawet jeżeli reprezentuje bardzo dobrą niemiecką jakość.... Poza tym jeżeli ceny STB nie spadną w ok. 200 PLN to bez dopłat ze strony państwa chyba się nie obędzie... a skąd na to wziąć na to pieniądze w obliczu kryzysu? W tych okolicznościach przyszłość NTC w PL jest wciąż mglista :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nawet biedni sami sobie poradzą bez dofinansowania. Niech tylko w końcu uruchomią atrakcyjny darmowy pakiet DVB-T. O ceny tez bym się nie martwił bo szybko spadną. Przecież do wyłaczenia analogu jeszcze sporo czasu. Takie moje zdanie. Ci biedni to tylko wymówka. Który to już raz ktoś wykorzysuje biednych dla swoich interesów? Pytanie retoryczne bo przy każdych wyborach. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko fakt, że o nadawaniu sygnału cyfrowego i zmianach w tym nadawaniu (chociażby ostatnie dołączenie TVN i Polsat)

nigdzie w TVP nie słychać. Przyjdzie co do czego i miesiąc wcześniej będą w publicznych wiadomościach trąbić, że za miesiąc

odcinają sygnał analogowy i trzeba tuner kupić. Już widzę z[beep]o sporej części społeczeństwa i spadek poparcia dla obecnego wtedy rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są testy emisji DVB-T i nie ma obowiązku informacji.Dobry obyczaj może jedynie zobligować Emitel do informacje, a czego nie czyni.

W przejściu na nadawanie cyfrowe jest zaplanowany okres przejściowy, który minimum wynosi 14 miesięcy i w tym czasie będzie dokonywać się edukacja abonentów.Polecam http://www.polskacyfrowa.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bamil: Po pierwsze to są póki co testy.

Po drugie - grupy interesu. Zauważ, że gdyby nie uderzenie pięścią w stół w UKE "albo robicie (TVN, Polsat) cyfryzację z nami, albo zrobimy to bez was", to pewnie nadal byłoby dąsanie się coniektórych nadawców.

Z grupami interesu to jest tak: przemysłowi farmaceutycznemu zależy na tym aby ludzie chorowali, przemysłowi zbrojeniowemu zależy na tym, aby gdzieś zawsze były jakieś wojny. Proste.

 

Wracając do tematu, to ważne, żeby w drugim multipleksie włączono jakieś przyzwoite kanały, to sprzęt do DVB-T sprzeda się sam. I nie będzie potrzebne żadne dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...