Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Janio napisał:

Dwa dni temu pobrałem aktualizację V5.2.1.47 przez wifi i chyba błąd zniknął. Póki co odbiera dobrze. Nie mam zastrzeżeń.  Nie wiem gdzie go podłączyłeś. Ja używam zasilacza samsunga 5V/1A, zalecają 5V/1,5A. Jeśli używasz zasilania z USB TV może być za mały prąd.

Mój telewizor to Panasonic Viera. Bez internetu, bez usb. Dwa wejścia hdmi, reszta jeszcze bardziej archaiczna. Tuner zasilany póki co ładowarką telefoniczną, małym prądem. Parę godzin temu zarządziłem nowe skanowanie/szukanie kanałów i natenczas nie tnie. Może nadajniki są jeszcze w fazie testów, może coś tam  jeszcze kombinują ?

Nie podoba mi się w 265 mini wejście przewodu antenowego. Muszę poszukać przejściówki kątowej. Będzie bardziej płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Gregor887 napisał:

Mój telewizor to Panasonic Viera. Bez internetu, bez usb. Dwa wejścia hdmi, reszta jeszcze bardziej archaiczna. 

Prawdą jest że trwają testy i czasami picseluje obraz, ale również może powodem być  mały prad z ładowarki. Ja rozwiązałem u siebie problem z zasilaniem w ten sposób. Kupiłem na Allegro dwie ladowarki oryginalne używane Samsunga 5V/1A za 8 zł sztuka. Dwie dlatego  że mam dwa tunery (Wiwa Mini i Edision nano).

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiem że ten temat był tu wielokrotnie przerabiany i wałkowany, ale zapytam na profesjonalym forum związanym z TV, czyli tutaj.

 

Jaki do 250zł zakupić tuner DVB-T2 HEVC, w którym bez problemów będą wszystkie kanały odbierały, i bez problemów nagrywały, przy czym nagrania mają nie być dzielone po 4 GB tak jak w dekoderach WIWY ;)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poszukuje tunera z funkcją HbbTV to właśnie firma Ferguson wypuściła na rynek tak produkt o nazwie Ferguson Ariva T800i HbbTV.  Wiem że co niektórzy forumowicze poszukiwali takich dekoderów. Na razie sprzedawany tylko w sklepie Ferusona. Cena to 349 zł. Ilość egzemplarzy ograniczona. Być może to dobry tuner. Jedyna wada to pilot bez funkcji TV.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 07:50, pazdziollo99 napisał:

Wiem że ten temat był tu wielokrotnie przerabiany i wałkowany, ale zapytam na profesjonalym forum związanym z TV, czyli tutaj.

 

Jaki do 250zł zakupić tuner DVB-T2 HEVC, w którym bez problemów będą wszystkie kanały odbierały, i bez problemów nagrywały, przy czym nagrania mają nie być dzielone po 4 GB tak jak w dekoderach WIWY ;)??

Jeszcze nie spotkałem tradycyjnego tunera który by nie dzielił plików. Chcesz aby nie dzieliło to kupujesz tuner z systemem enigma2

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie znam się na sprzęcie, więc spytam osoby lepiej obeznane w temacie:

 

Wymagania są dość proste - szukam tunera, który nie będzie się psuć po roku użytkowania i w którym wszystko będzie działać. Obecnie mam Wiwę MAXX i tak - USB już szlag trafił (mimo że nie wpinałem pendrive bezpośrednio do tunera, ale przez krótki kabel przejściowy) no i nagle tuner stał się kompletnie ślepy na wi-fi (widzi sygnał, siła sygnału jest bardzo dobra ale po wpisaniu hasła po prostu nie łączy i nawet nie raczy powiedzieć dlaczego, po prostu ignoruje wszelkie próby wyniosłym brakiem reakcji). 

Jako że obecnie mam już szybkie wi-fi, to fajnie byłoby mieć działający i w miarę sensownie obsługiwalny youtube (software WIWY do Youtube był dziadowski). 

Z tego co widzę to w sklepach są głównie Wiwy i Arivy tak do 140 zł. Miałem produkty obu. Po kilka egzemplarzy, takie to dzieła wytrzymałości są. Wolałbym coś może i droższego, ale solidniejszego, choć też bez przesady (poniżej 300 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.08.2022 o 22:47, Aquilaspqr napisał:

Nie znam się na sprzęcie, więc spytam osoby lepiej obeznane w temacie:

 

Wymagania są dość proste - szukam tunera, który nie będzie się psuć po roku użytkowania i w którym wszystko będzie działać. Obecnie mam Wiwę MAXX i tak - USB już szlag trafił (mimo że nie wpinałem pendrive bezpośrednio do tunera, ale przez krótki kabel przejściowy) no i nagle tuner stał się kompletnie ślepy na wi-fi (widzi sygnał, siła sygnału jest bardzo dobra ale po wpisaniu hasła po prostu nie łączy i nawet nie raczy powiedzieć dlaczego, po prostu ignoruje wszelkie próby wyniosłym brakiem reakcji). 

Jako że obecnie mam już szybkie wi-fi, to fajnie byłoby mieć działający i w miarę sensownie obsługiwalny youtube (software WIWY do Youtube był dziadowski). 

Z tego co widzę to w sklepach są głównie Wiwy i Arivy tak do 140 zł. Miałem produkty obu. Po kilka egzemplarzy, takie to dzieła wytrzymałości są. Wolałbym coś może i droższego, ale solidniejszego, choć też bez przesady (poniżej 300 zł).

 

Ze swojej strony mógłbym polecić Amiko Mini 4K UHD T2/C, ale... jak dla mnie ma wady:

- problemy z dostaniem się do Wi-Fi, Internetu

- (u mnie występujący notorycznie błąd na tunerze) pomimo siły jakości 79% i jakości 90% nie działa mi MUX-1

- błędy w tłumaczeniu 

- (zdarzający się w przeszłości błąd) pomimo dobrej siły i jakości sygnału na danym kanale przeskanowanie go powodowało komunikat: Nie znaleziono programu)

- jak dla mnie: bardzo uboga grafika, początkowo może być ciężko się odnaleźć w danym tunerze

 

Z perspektywy czasu: tak sobie myślę, że ok, niech będzie ten tuner, ale gdybym po raz drugi miał wybrać tuner do zakupu, to nie wybrałbym tego tunera. Jeżeli masz jakieś pytania co do tego tunera, to pytaj, chętnie odpowiem :) 

 

Tunery z Android TV, lub na Cryptoboxie mogą być ciekawe :) 

 

@W-210: Podobno w obecnym okresie miał wyjść, pojawić się w sprzedaży tuner z HbbTV - ale kiedy to przyjdzie, jak działa, to nie mam pojęcia - mowa o https://sklep.ferguson.pl/pl/p/ARIVA-T800i-HbbTV-dekoder-telewizji-naziemnej-DVB-T2-H.265-HEVC/2775 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Androidem jest Amiko A5 T2/Cable 4K , działają bez problemu wszystkie podstawowe programy z platform streamingowych. Dość dobry tuner , u mnie odbiór programów na poziomie nawet 50%. 

Można też kupić trochę lepszy i droższy  Amiko A5 Combo DVB-T/S/C ma czytnik kart i możliwość uruchomienia Enigma2.

 

Poza tym jak ktoś nastawia się na nagrywanie to raczej tuner na Enigma2, cenowo ciężko kupić taniej niż 300 zł.  Najtańszy to chyba aktualnie ZGEMMA H8.2H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.08.2022 o 09:47, Ktosiu napisał:

Z Androidem jest Amiko A5 T2/Cable 4K , działają bez problemu wszystkie podstawowe programy z platform streamingowych. Dość dobry tuner , u mnie odbiór programów na poziomie nawet 50%. 

 

No to chyba trafiłem na trefny egzemplarz, bo jednego muxa nie odbiera, z innym są problemy (raz odbiera a raz nie), no ale tu jeszcze może jest wina anteny i kabla, które pójdą do wymiany w najbliższym czasie. Ale oprócz tego nie ma dnia żeby się nie zawiesił. A to nagle przestanie obierać program i pokaże, że jest "zakodowany", by za chwilę odbierać go normalnie. A to podczas obsługiwania aplikacji najzwyczajniej na świecie przestanie reagować na pilota. Dosłownie codziennie, przynajmniej raz, trzeba mu robić hard reset wyciągając wtyczkę z kontaktu. 

Aha - no i często obraz rozmija się z dźwiękiem o jakieś pół sekundy.

 

Za późno na odesłanie do sklepu (minęły dwa tygodnie od zakupu). Ktoś orientuje się jak to jest w tym przypadku? Odsyła się do jakiegoś autoryzowanego serwisu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałem to działało wszystko idealnie, jak przyszło rozdzielać na dwa tunery  to brakowało muxów, czyli jednak jakość sygnału i jego spadek ma duży wpływ na odbiór. Po zastosowaniu wzmacniacza z rozdzielacza wszystko wróciło do normy odbierając wszystko. 

Przy słabej instalacji na pewno są problemy z odbiorem i wszystko zaczyna przymulać.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.09.2022 o 21:05, Aquilaspqr napisał:

No to chyba trafiłem na trefny egzemplarz, bo jednego muxa nie odbiera, z innym są problemy (raz odbiera a raz nie), no ale tu jeszcze może jest wina anteny i kabla, które pójdą do wymiany w najbliższym czasie.

No i na tym bym się skupił. W razie potrzeby wezwij ogarniętego instalatora, który wszystko co trzeba zmierzy i zrobi tak aby sygnały trzymały się norm.

Jeśli jakiś dekoder nie odbiera sygnału a np. inny model już tak to oznacza na 99,5%, że jest coś poza normą, czyli albo jakiś za silny lub za słaby sygnał.

Usterka dekodera to poniżej 0,5% szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.06.2022 o 22:36, Janio napisał:

Jak ktoś poszukuje tunera z funkcją HbbTV to właśnie firma Ferguson wypuściła na rynek tak produkt o nazwie Ferguson Ariva T800i HbbTV.  

Wykonany został test działania HbbTV tego tunera.

Z testów wynika że ma problemy z wyświelaniem zapowiedzi wejścia do serwisu TVP VOD, także na kanale TVN, oraz nie odtwarza na żywo kanałów regionalnych TVP.

Czyli działa, ale nie do końca. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fergusonów hbbtv jest bardzo mało na rynku, sam producent mówił o limitowanej produkcji, a to oznacza, że dekoder szybko straci wsparcie.

 

Mimo zgodności z rozporządzeniem ministra cyfryzacji tuner już na dzisiaj nie wszystko odtwarza tylko potwierdza moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Polecicie tuner w zakresie 90-120 zł z dopracowanym softem (szybkie przełączanie, porządny EPG) i dobrym pilotem (reszta bez znaczenia, byle było DVB-T2 HEVC)? Rok temu kupowałem Samsunga GX-MB540TL i mimo różnych opinii, zarówno soft i pilot bardzo mi spasowały, ale zanim kupię drugi, wolę się dopytać czy nie ma czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.08.2023 o 19:00, michalx1974 napisał(a):

Ja ostatnio kupiłem używany Ariva T75 i powiem szczerze że zaskoczony byłem.


No właśnie dziś go zamówiłem do testu. U mamy mam taki sobie zasięg. Pożyczyłem od sąsiadki dekoder i bywają MUXy że faluje jakość. Oglądałem na YT gościa co testował chyba z 15 tunerów i tylko ten dawał rade na słabym zasięgu.

Czy na rynku jest coś jeszcze z bardzo dobrą głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...