Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy testu Fergusona... podłączony po HDMI, występują te same zakłocenia co po złączu component :( zakłocenia są tak jakby interferencją od koloru białego, czym więcej jasnych pól w obrazie, tym więcej zakłoceń - tak jakby śnieżenia i dropienia (podobnie jak w analogowej tv satelitarnej jak się źle ustawiło antene). Dodam, że siła sygnału średnio na poziomie 80% jakość nawet 90% - multipleks TVP. Poza tym nie wiem czy to wina ferdka czy tv: po wyłączeniu tunera z pilota i ponownym włączeniu nie pojawia się obraz, jedynie dźwięk. Dopiero trzeba przełączyć źródło w tv i obraz powraca.... Też format pan&scan nie działa poprawnie: czasem nie rozciąga obrazu 4:3 - trzeba wyłączyc i włączyć ponownie odbiornik, żeby było oki... :( chyba tj w przypadku Maximuma trzeba go jeszcze dopracować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na złączu component mieliśmy inny problem, ale tylko na jednym TV, więc przypuszczam, że to wina samego TV - przy wyświetlaniu elementów menu obraz "drgał i uciekał" - ciężko to wyjaśnić... Najgorzej było na zaznaczonych funkcjach... Ale w tym samym czasie na innym TV dobrze, więc raczej to wina TV. Z samym obrazem nie miałem problemów, a przynajmniej nie przyciągnęło to mojej uwagi. Będę jeszcze to sprawdzać w przyszłym tygodniu, bo będę testować Fergusona bardziej szczegółowo. Póki co odbiornik nawet mi się podoba ;)

 

W przyszłym tygodniu do testów trafi także RWT DTV-401T :jupi: Z tego co mi wiadomo odbiornik został przez ostatni okres bardzo dopracowany.

 

Do posiadaczy Maximuma - soft 2.5 w drodze, problem z numeracją kanałów (załączony LCN bez możliwości wyłączenia) jest już usunięty w 2.5, ale nie mamy jeszcze dostępu do tej wersji. Pozostałe dwa problemy są zgłoszone i dziś jeszcze doprecyzowałem w czym rzecz.

 

Problem z TV 4 jest po stronie nadawcy, jeśli ktoś chce pomóc - potrzebuję zapis całego strumienia (wszystkie kanały jednocześnie) z nadajnika POT z multipleksu z TV 4, wykonany najlepiej urządzeniami Dektec - zgrany na DVD - to może pomóc zlokalizować dokładną przyczynę i ją usunąć. Póki co jednak emisja DVB-T ma charakter testowy i takie numery mogą się zdarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach z tego co wiem będzie 401, bo 411 to prostsza wersja - bez LAN, RS-232 i dodatkowego USB, tańszy w detalu o 40 zł. Do testów dostaniemy 401 od DigitTV z Leszna, który jest dystrybutorem RWT (ma i 401 i 411 w ofercie). Swoją drogą nawet nie wiedziałem, że w międzyczasie pojawił się 411 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na złączu component mieliśmy inny problem, ale tylko na jednym TV, więc przypuszczam, że to wina samego TV - przy wyświetlaniu elementów menu obraz "drgał i uciekał" - ciężko to wyjaśnić... Najgorzej było na zaznaczonych funkcjach... Ale w tym samym czasie na innym TV dobrze, więc raczej to wina TV. Z samym obrazem nie miałem problemów, a przynajmniej nie przyciągnęło to mojej uwagi. Będę jeszcze to sprawdzać w przyszłym tygodniu, bo będę testować Fergusona bardziej szczegółowo. Póki co odbiornik nawet mi się podoba ;)

 

Wydaje mi się, że problemy z formatem to może być wina tv, ale to dropienie to chyba raczej nie :( Na podłaczeniu component i HDMI dropienie jest interferencją koloru białego i przybiera kształty jasnego pola. Co ciekawe ok. godz. 21 na "Zagubionych" na TVP 1 dropienie lekko ustało, ale może to dlatego, że wiekszość scen nie miała dużego kontrastu i jasnych pól. Niestety nie mam jak tego sprawdzić na innym tv czy problem wystepuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei po 2 tyg. uzytkowania maximum t1300 musze sie wyrazic w samych superlatywach. jezeli chodzi o jakosc obrazu po scart, to jest to poprostu cos nieosiagalnego dotychczas dla naszych operatorow satelitarnych. przez caly okres uzytkowania nie mialem doslownie zadnego zaklocenia. jest to o tyle dziwne, ze rownolegle na forum emitela ludzie zglaszaja jakies problemy coz.... nalezy sie cieszyc. soft 2.4 beta. niepokoi nieco brak CI, ale mam nadzieje, ze nie bedzie potrzebne w srednim terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nabylem fergusona i w porownaniu z maximum jakos dzialania jest taka sama, obraz tez.

Sila sygnalu taka sama tylko jakos sygnalu na fergusonie jest w granicach 99-100% ( na maximum bylo mniej max 81% na tej samej antenie)

Ferdek obsluguje zmiane formatu obrazu oraz dziala dzwiek 5.1 czego brakuje na maximum.

Dodatkowo mozna zalaczyc przezroczyste menu.

Ogolnie ferguson ma wiecej opcji.

Rozmiarowo jest duzo wiekszy od maximuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ onlyHD - czy na Fergusonie masz zakłócenia, które opisywałem powyżej, w postaci denerwujacych białych kropek? Czy masz kłopoty z formatem pan&scan jak przełączysz z pilota na 4:3 i wrócisz na 16:9??? Jeśli nie masz to znów mój Sharp nie lubi urzadzeń zewnetrznych :( zwariowac można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - zawsze jedno zintegrowane urzadzenie bedzie lepiej zgrane niz dwa oddzielne wiec ja jestem zwolennikiem zintegrowanych telewizorow. Mozna juz takie kupic w Polsce wiec warto przy okazji zakupu telewizora kupic taki ktory ma tuner DVB-T MPEG-4 wtedy wszystkie problemy z boxami odpadną a i wystarczy 1 pilot do TV. STB to rozwiazanie dla biednych ktorych nie stac na nowy telewizor albo dla takich ktorzy wlasnie kupili telewizor bez odpowiedniego tunera bo byli nieswiadomi sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viperx 1 - problem w tym, że jak kupowałem swojego Sharpa to o MPEG4 w Polsce nie było oficjalnie mowy a do tego przez pół roku od kupna tv mogłem się cieszyć wspaniałym dvb-t w MPEG2... Jak przełączono multipleksy na MPEG4 to na rynku polskim były 4 modele z MPEG4 z najwyzszej półki... więc posatanowiłe spróbować z Neotion MPEG4 - nie działało niestety.... pojawiły się w sensownej cenie tunery.... znów nie działa.... :( chyba mam pecha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@only HD - tez próbowałem zmienić oprogramowanie, niestety sprzęt który posiadam nie pozwolił na to. Pozyczyłem adapter PCIMCIA na kartę CF z karta CF 1 GB - nie znałazłem mniejszych i tv nie chciał wgrać nowego softu - za duża pojemnośc karty :( Poza tym ten soft był tylko do dvb-t prawdopodobnie.... a nie do sterowania mozliwościami odbiornika. Dodam tylko, że posiadam Sharpa 32RD2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - zawsze jedno zintegrowane urzadzenie bedzie lepiej zgrane niz dwa oddzielne wiec ja jestem zwolennikiem zintegrowanych telewizorow. Mozna juz takie kupic w Polsce wiec warto przy okazji zakupu telewizora kupic taki ktory ma tuner DVB-T MPEG-4 wtedy wszystkie problemy z boxami odpadną a i wystarczy 1 pilot do TV.

A orientujesz się może, czy telewizory TechniSat z tunerami DVB-S2 i DVB-T obsługują MPEG-4 w DVB-T? Teoretycznie w Niemczech jest DVB-T MPEG-2, ale skoro wbudowany tuner to combo, to nie widzę powodu dla którego miałby nie obsługiwać, skoro na satelicie to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlączylem wczoraj Fergusona FT8200 - po zlączu component i chcę potwierdzic:

30 km na zachod od Warszawy (3 km na poludnie od centrum Blonia)jest dobry odbior wszystkich programow (antena kierunkowa ze wzmacniaczem i multiswitchem (z satelity)). Antena skierowana na PKiN (odbiera bez zarzutu w bardzo dobrej jakosci nadajniki w Raszynie - kąt jakieś 30-40 st). Co ciekawe mam zastrzezenia do Polsat Sport HD - co kilka minut jest mala pikseloza (jakby przekaz byl przycinany). Nie oglądelem zbyt duzo innej stacji z tej czestotliwosci więc nie wiem jak jest z TV4, Polsatem czy TVN. Czestotliwosc TVP - wszystko ok. Bardzo dobry odbior na TVP HD.

Ciekawostką jest ze częstotliwosc POT - pokazuje mi sile sygnalu na ok. 90-100% - jakosc ok 40%

Czestotliwosc TVP odwrotnie - sila ok 40-50% , jakosc 90-100%.

 

To tyle pierwsze obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem obejrzeć mecz Jagielonia-LEGIA na POLSAT SPORT HD, jakość odbióru fatalna, co 5-10 min BRAK SYGNAŁU VIDEO, ciągłe przycięcia, pixelozy. mam t-1300 i soft 2,5 , odleglość ok 25-30 km o PKiN, siła sygnału/jakość 69/75. Czy ktoś wczoraj jak ogładał ten mecz też obserwował takie efekty

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy w sklepach rtv nie informują klijentów którzy chcą zakupić telewizor z wbuwanym tunerem DVB-T czy ma MPEG2 czy MPEG4.

Byłem świadkiem jak starszego pana zachęcali go kupna konkretnego telewzora z DVB-T ( bo ten pan chciał kupić telewizor żeby oglądać programy nadawane cyfrowo z PKiN ), ale po kupnie i tak by nie oglądał bo telewizor posiadał tuner z MPEG2.

Po prostu chcieli dziadka oszukać. Nie podaje nazwy bo znana sieć sklepów w polsce która twierdzi że jest numerem jeden na rynku.

A może chodziło o zwykłą wyprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...