Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, ale takiego "czegoś" nie podłaczyłbym do telewizora HD. Sprzęt wygląda jak składany w garażu, obudowa gorsza jak na domowej roboty splitterach do Cyfry+. Jaka jest pewność, że po podłączeniu po HDMI sprzęt się nie sfajczy? Kosztuje to 500 zł, a pewnie koszt materiałów potrzebnych do montażu wyniósł 150 zł maximum. Nie planuję na razie zakupu DVB-T HD, ale gdybym miał to zrobić, to wziąłbym wycofany już ze sklepu sprzęt w kolorze srebrnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie udało się ugrać na 459 i wyszło 499, odbiorniki nie miały być od dziś - data była wpisana jakakolwiek, a produkt na sklepie internetowym (teoretycznie) ukryty - pisałem, że będą nie dziś, a przed 1 sierpnia i Digiality mamy "zaklepany" zgodnie z planem. Tańszego Maximuma nadal brak, jak ktoś woli mieć ładniejszego zamiast bardziej funkcjonalnego - trzeba na niego poczekać (obudowa Maximuma jest już standardowa - nie odbiega wzornictwem od innych przeciętnych odbiorników cyfrowych). W kolejce są jeszcze dwa odbiorniki DVB-T, w tym jeden produkcji polskiej, ale za wcześnie, aby coś szczegółowego o nich powiedzieć, oprócz tego, że na 100% nie pojawią się już przed Igrzyskami, jeden z nich trafił do nas na testy, ale wymaga poprawek w oprogramowaniu, więc nie można go jeszcze wypuścić na rynek.

 

Obudowa Digiality została jak na egzemplarzu próbnym, wygląda... tak sobie. Sprzęt będzie sprzedawany najprawdopodobniej w białych kartonach bez napisów (biodegradowalne, ach Ci Szwedzi...). Spalić się nic nie ma prawa, a jak się ktoś obawia - nie kupować. Przypominam, że głównie sprzęt przyda się na transmisje z Igrzysk Olimpijskich od TVP i to tylko tym, którzy są w zasięgu testów DVB-T. Po Igrzyskach TVP HD z multipleksów zniknie, a ogólnie przyszłość testowych multipleksów TVP jest niepewna, bo w momencie wdrożenia - będą musiały nastąpić zmiany w podziale paczek pomiędzy nadawcami. Proszę być tego świadomym i kupować rozważnie, bo po miesiącu zabawy zwrotów Hollex nie będzie przyjmować - to nie wypożyczalnia sprzętu, tylko sklep - kupować z rozwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszą partię (20 szt.) musieliśmy cofnąć, ale kto zamówił (bodajże 5 klientów - co za ilość) - sprawny tuner otrzymał. W piątek być może dostaniemy info od dystrybutora i jeśli wszystko będzie ok - od poniedziałku tunery wrócą, ale i tak kto nie zamówił do tej pory jak tunery jeszcze były - przed Igrzyskami, to w trakcie zamawiać nie będzie, czyli jak przypuszczałem - z tych milionów będących w zasięgu zainteresowanie znikome, a przecież że TVP HD będzie w DVB-T było wiadome od dawna. Póki DVB-T nie zacznie był oficjalnie uruchamiane i poparte akcją informacyjną w mediach, sprzęt nie będzie się sprzedawać masowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może warto, ale to nie tuner DVB-T, a DVB-S/S2. Co do DVB-T jeszcze - jak ktoś sięga pamięcią to wspominałem o polskim odbiorniku DVB-T/MPEG-4. Trochę szczegółów znajdziecie tu: http://digittv.pl (link do specyfikacji: http://digittv.pl/spec.pdf). Odbiornik z tego co widzę już można zakupić. Producentem jest RWT - Radomska Wytwórnia Telekomunikacyjna (przypuszczam, że chodzi tylko o hardware, bo obudowę i pilota znam z innego sprzętu, nie produkowanego w Polsce). Swego czasu testowaliśmy odbiornik DVB-T/MPEG-2 od nich. Testy tego także przeprowadzimy, przy czym dystrybutor poinformował nas, że sprawdzano jego pracę zarówno na przekazach MPEG-2 jak i MPEG-4 i wszystko działało łącznie z EPG. Zapowiada się dobrze, bo jeśli pilnują tego u nas, zwłaszcza od strony oprogramowania, to produkt będzie bardziej dopracowany niż sprzęt z zagranicy - lepiej dopasowany do naszego rynku. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

 

No i z dalszych nowości - pojawi się za jakiś czas odbiornik Triaxa. Wkrótce będziemy go także testować - sprzętu powoli napływa :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner przedstawiony przez Ciebie jako produkt z Radomia (digittv.pl) dziwnie przypomina mi to coś: :lol2:

http://www.made-in-china.com/showroom/f ... -310T.html

specyfikacja techniczna też jest dziwnie podobna....

 

o ile sie orientuję to sprzęt tej klasy to koszt ~50-60$ (loco China) tak więc czekam na spadek ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa i pilot były mi znajome, to liczyłem że jeśli zapowiadają to jako produkt polski to chociaż hardware jest nasze - niestety nie. Dzięki za linka - przyda się :]

 

Z innych wieści - pojawiła się poprawka EPG dla odbiornika Maximum (jeszcze nie jest w sprzedaży) - czyta pełne opisy tak jak Digiality, czekamy na jeszcze jedną poprawkę oprogramowania i trafi do sprzedaży. W przeciwieństwie do Digiality ma standardową obudowę (kolor srebrny). Nie mam pewności co do jego ceny końcowej, planowane było 399 zł, ale jeżeli wprowadzone zostaną wszystkie poprawki - cena końcowa może stanąć na 449 zł, czyli poniżej Digiality, choć możliwościami nie będzie od niego odbiegać. Będę informować na bieżąco, jak się dowiem jaka będzie ostateczna decyzja.

 

Trwają testy odbiornika Triax DVB-T. Dziś cały dzień grzał się na TVP HD. Tu jednak nie powiem nic konkretnego jeszcze - będziemy go badać w przyszłym tygodniu.

 

Z DVB-T radzi sobie Technomate TM-6900 HD Combo - cena jak za odbiornik HD Combo dość dobra, więc jak ktoś zbiera się do zakupu tunera HD z satelitą - warto przemyśleć. Mniej pilotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jak to widać w moim nicku mam troszkę wspólnego z Technomate ;) a skoro nazwa ta została wywołana w tym wątku, postanowiłem się w końcu odezwać.

Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek pytania dotyczące 6900 Combo (lub innych modeli TM) chętnie na nie odpowiem. Niestety w moim regionie (dolnośląskie) nie ma możliwości odbioru DVB-T, dlatego w tej kwestii liczę na kolegów z Krakowa :D . Niemniej jednak postaram się być pomocny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nie został wycofany - jest wyłączony do czasu pojawienia się dostawy z nowym oprogramowaniem, ew. do momentu aż dostaniemy informacje co z nim.

 

Tuner DVB-T za 499 zł się kupi - przecież osobiście podawałem link do http://digittv.pl/ - jak viperx1 chcesz - to kup :] Moim zdaniem całkiem ciekawy sprzęt, wkrótce go potestujemy i coś powiemy więcej na jego temat.

 

Postu @CATERING7777 w ogóle nie rozumiem - jak dawałem link do oferty za tą samą cenę, to co ma cena do rzeczy? Zainteresowanie skromne z bardzo prostej przyczyny - nikt nie wyda 500 na dwa tygodnie oglądania Igrzysk + zapowiedzi, że coś tam będzie w przyszłości, najpewniej za rok (podobnie jak nikt nie uwiąże się umową z n na 15 miesięcy tylko z tego powodu, bo są Igrzyska). To chyba logiczne. Nie będzie wdrożenia i publicznego informowania - nie będzie handlu, a opowieści o milionach zainteresowanych osób będących w zasięgu można włożyć między bajki. Miliony to są, ale nie zainteresowanych, którzy najchętniej zostaliby z analogiem, bo po prostu działa. Nawet w tym wątku na forum widać szalone zainteresowanie - co drugi/trzeci post jest mój :lol: (no dobra - czasami coś tam viperx1 pobiadoli z regularnych pisarzy :lol: )

 

Niech mi ktoś uderzy na wiochę zabitą dechami i zapyta się co to DVB-T - odpowiedź: "Panie, co Pan? TVP D? Panie dej Pan spokój, ja tu obornik rozrzucam" :lol: U mnie na osiedlu także jestem przekonany, że o DVB-T nikt bladego pojęcia nie ma - to nadal "sport" dla fanatyków telewizji. Ale spokojnie - z czasem osiągniemy sukces w temacie DVB-T - nie odrazu Kraków zbudowano :) Tłuczenie się Chińczyków między sobą o ceny jest godne podziwu i napawa mnie optymizmem ;) Ważne że są w Polsce odważne firmy stające się pionierami w dystrybucji sprzętu DVB-T na naszym rynku (nie, nie mam na myśli Hollexu - my tylko sprzedajemy, ale dystrybutorów ściągających sprzęt z zagranicy do Polski, potrafiących porozumieć się z producentem, wymóc poprawki oprogramowania, zająć się serwisem i oczywiście sprzedażą hurtową do sklepów). Od etapu, w którym teoretycznie rozprawialiśmy nad istnieniem sprzętu przeszliśmy do etapu jego wprowadzania na rynek :)

 

Powtarzam też, że w drodze jest odbiornik Maximum - tu także czekamy na informacje. Jeśli wszystko będzie ok - trafi do sprzedaży. Ku mojej radości udało się rozwiązać najbardziej drażniącą kwestię EPG, więc zapowiada się ciekawie. Nie wiem, czy prezentowaliśmy jego zdjęcia, ale wygląda przyzwoicie i prezentuje się dobrze. Produkt godny polecenia w swojej klasie.

 

Ogólnie powiadam: będzie dobrze ;) Na rozkręcenie każdego tematu potrzeba czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam, że Mr Orbita nie ma racji, teraz jest bardzo dobry moment aby spopularyzować DVB-T a w szczególnosci w okręgu Warszawskim. Jak wiemy Emitel zmienił sobie położenie nadajników analogowych z PKIN na Raszyn... i co... większość widzów korzystających z indywidualnej instalacji antenowej jest rozczarowana istotnym pogorszeniem jakości odbioru. A o dziwo takich osób jest wcale nie mało. Zachętą też jest odbiór w DVB-T TVP Sport i TVP HD, która wg zapowiedzi po igrzyskach nie zniknie tylko przekształci się w program ogólnotematyczny, z serialami polskimi w HD!

 

Jednak nadal jest istotny problem z zakupem odpowiedniego odbiornika. Zapowiedzi zapowiedziami a nadal nie mogę nic ciekawego wybrać. Dojdzie do tego, że olimpiada się skończy a nadal nie będę miał tunera :(

 

Namierzyłem w pewnej firmie tuner Triax ale za cene o zgrozo 600 zł + VAT :( Czy ktoś testował to cudo? Wydaje mi się, że jest identyczny z Tompsonem oferowanym niedawno przez Hollex....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o tunerze podobno produkowanym we wspólpracy z RWT jest na stronce digittv.pl (podanej powyżej) ze specyfikacji nie wynika, aby ten tuner był też tunerem analogowym, zatem jest tylko przelotka. Tylko płyta czołowa jakoś taniością zalatuje, ale o gustach się przecież nie dyskutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam, że Mr Orbita nie ma racji, teraz jest bardzo dobry moment aby spopularyzować DVB-T a w szczególnosci w okręgu Warszawskim. Jak wiemy Emitel zmienił sobie położenie nadajników analogowych z PKIN na Raszyn... i co... większość widzów korzystających z indywidualnej instalacji antenowej jest rozczarowana istotnym pogorszeniem jakości odbioru. A o dziwo takich osób jest wcale nie mało. Zachętą też jest odbiór w DVB-T TVP Sport i TVP HD, która wg zapowiedzi po igrzyskach nie zniknie tylko przekształci się w program ogólnotematyczny, z serialami polskimi w HD!

Nikt nie da gwarancji, że nadajniki dvb-t nie zostaną wyłączone. Cały czas jest to emisja testowa a pozwolenie na nadawanie jest wydawane na pół roku. Wystarczy, żeby pozwolenie nie zostało przedłużone i nadajniki umilkną (przykład Wrocławia).

Co do TVP HD to ma Pan rację, że program przekształci się w ogólnotematyczny, ale już nie ma Pan racji o sposobie jego emisji. Po prostu po zakończeniu olimpiady program ten zniknie z nadajników dvb-t a jego nadawanie będzie prowadzone tylko poprzez satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już nie dojdzie do wyłączenia nadajników DVB-T choć w tym kraju wszystko jest możliwe :( Na razie nic na to nie wskazuje, żeby koncepcja wprowadzenia DVB-T w 2009 roku została zaniechana... W każdym razie postepowanie na rezerwacje 1 multipleksu zostało rozpoczęte przez UKE i jest projekt konkursu na 2 multipleks i rozważana jest koncepcja 3 multipleksu. Zainteresowanych odsyłam na stronę http://www.uke.gov.pl. Zatem za daleko to zaszło aby wyłączyć DVB-T w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uważam, że Mr Orbita nie ma racji, teraz jest bardzo dobry moment aby spopularyzować DVB-T a w szczególnosci w okręgu Warszawskim. Jak wiemy Emitel zmienił sobie położenie nadajników analogowych z PKIN na Raszyn... i co... większość widzów korzystających z indywidualnej instalacji antenowej jest rozczarowana istotnym pogorszeniem jakości odbioru. A o dziwo takich osób jest wcale nie mało. Zachętą też jest odbiór w DVB-T TVP Sport i TVP HD, która wg zapowiedzi po igrzyskach nie zniknie tylko przekształci się w program ogólnotematyczny, z serialami polskimi w HD!

nie tak do końca - DVB-T też ma się przenieść a wtedy klienci i tak bedą się przestawiać na Łazy aby odebrać cyfrówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak będzie nadawany sygnał z Łaz w DVB-T będzie dość dobrej jakości - emisja cyfrowa przecież. A teraz nie jest ciekawie, na antenie pokojowej w analogu TV4 prawie nie widać, TVP3 z mega odbiciami, tylko TVP1 i Polsat lepiej odbiera niż jak były nadajniki na PKiN bo zwiększono istotnie ich moc. Tak czy siak duża grupa osób w stolicy, m. in. moja osoba zastanawia się, czy inwestować w nową istalację antenową ze wzmacniaczami aby cokolwiek było widać czy może dorzucić parę groszy i mieć już DVB-T z większą ilością programów i w niezłej jakości. Przetestowałem DVB-T jak jeszcze była w MPEG 2 i na 32 calach LCD i antenie pokojowej ze wzmacniaczem było całkiem nieźle, trochę gubiłem sygnał multipleksu POT ale TVP chodziła super.

Jest też inne wyjście, które może spowodować, że mniejsza grupa osób będzie zainteresowana DVB-T. Otóż ludzie zdemontują swoje anteny na balkonach, dadzą zarobic sieciom kablowym i platformom satelitarnym i będzie trzeba wtedy dorzucić sporą kwotę na promocję DVB-T, żeby jakoś to się opłacało...

Ale ja wciąz jestem cierpliwy i czekam na jakieś posty o nowych tunerach DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita to że jestem z wiochy to nie znaczy że jestem zacofany. Chodzi o dobry odbiór tv naziemnej, Bo warszawie jest tragedia (TVN, POLSAT, TVP2 jako tako ). Odbierałem DVB-T MPEG2 i było dobrze do czasu. Po urlopie chciałem zamówić tuner a tu klapa. Nawet niech testy MPEG4 potrwają rok lub dwa to będzie dobra jakość, nawet warto wydać 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...