Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson ma slot na karte CI, czyli ewentualnie w przypadku kodowania bedzie można go dalej uzywać po dokupieniu stosownej karty CI.

Ja miałem Fergusona, wyglad i wykonanie takie "chińskie" czyli tandeta.... może 411T wyglada inaczej, przynajmniej na zdjęciach.... i do tego ma tylko menu po angielsku :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tuner DVB-T to dodatkowe zbędne pudło w domu. Najlepiej juz pomyślec o nowym telewizorze z tunerem mpg4 - jedna ważna zaleta to jeden wspólny pilot do wszystkiego :smile:

Jeśli ktoś chce mieć pilot do wszystkiego, to musiałby zakupić telewizor z dwoma tunerami: DVB-T i DVB-S2. Na razie są jednak trochę drogie, dodatkowo nie wiem czy nie ma problemów np. z modułami CI. Chcąc mieć "jeden pilot mniej" warto pomyśleć o tunerze combo (DVB-T + DVB-S2). A jeśli dosłownie potraktujemy wyrażenie "do wszystkiego", to może warto się zastanowić nad zakupem pilota uniwersalnego, który obsługuje kilka tysięcy różnych sprzętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tuner DVB-T to dodatkowe zbędne pudło w domu. Najlepiej juz pomyślec o nowym telewizorze z tunerem mpg4 - jedna ważna zaleta to jeden wspólny pilot do wszystkiego :smile:

Jeśli ktoś chce mieć jedno urządzenie do wszystkiego, to ma wszystko do niczego :) Nie ma rzeczy uniwersalnych i trudno zawrzeć w jednej obudowie kilka urządzeń. Zaleta oddzielnego tunera, to nagrywanie z niego np. na stacjonarne DVD; z telewizora tego się nie da zrobić, łatwiejszy upgrade, bo dostępniejszy itd. itd. Mam stacjonarnego fergusona, kuionego kilka lat temu, a dzięki nieoficjalnemu oprogramowaniu mam ładniejszą grafikę, dołożone nowe funkcje itp. i to takie o których producentowi się pewnie nie sniło. Poza tym niebagatelna jest błatwość serwisowania. Moja wieża Sony, w jednej obudowie zintegrowano wszystkie komponenty, w tej chwili jest bezużyteczna, bo... nawalił laser CD, więc dokupiłem CD i w ten sposób mam DWA PILOTY do jednej wieży, a teraz wysiadł magnetofon... Gdyby wieża była zbudowana modułowo, nie byłoby problemu.

Wracając do tematu, mam w swoim TV tuner TV naziemnej, ale MPEG2, a wtedy gdy kupowałem wciskano mi, że to będzie standard na Polskę. Dodatkowa karta nie pomaga, obraz przycina się. I teraz najważniejsze, sygnał z anteny jest za silny, a producent TV ani myśli wydać nowy soft, więc obraz nawet na Polsacie cały czas jest przycinany. Kupiłem stacjonarny tuner naziemny Fergusona i obraz też był przycinany, ale po wfgraniu nowszego softu, obraz jest bez zarzutu, a do tego mam TVP w jakości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o HD na razie nie ma co marzyć. Jak zakończą się testy w sierpniu br. TVP HD zostanie wyłączony bo 1 multipleks planowany jest na obecnych nadawców naziemnych, bez opcji HD, bo po prostu nie będzie na to miejsca :-(

 

Miejmy nadzieję, że w 2 lub w 3 multipleksie ktoś z nadawców zdecyduje się na przynajmniej 1 kanał w HD. Czas pokaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD to chyba miałeś, bo właśnie skończyli emitować, prznajmniej w Wawce ;)

 

Wczoraj mieli małą przerwę przed południem ale potem TVP HD było. Oglądałem MŚ w Kolarstwie oraz Ranczo. A dziś juz nie ma? ostatnio kodowali do godz 15:00 każdego dnia lub nadawali od ok. 15:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Karta telewizyjna Medion 7134 do laptopa Panowie w opisie tej karty pisze dvbt karta brzmi ciekawie Czy Orbita może wie coś na jej temat??http://www.otofotki.pl/obrazki/efgh126881339m.JPG

 

 

Napisy z tyłu:

MEDION

Type: TV-TUNER 7134

Rev: CTX921_V.2 DVB-T/TV/FM

P/N: 40012545

 

Ratings:

DC Input: +3.3V-500mA

+5V-300mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze jedną możliwość odbioru dvb-t w mpeg4. Otóż jest to PlayTV - tuner który się ukazał w zeszłym roku jako urządzenie dodatkowe do konsoli SONY Playstation 3. Do wczoraj odbierał tylko MPEG 2, a po wypuszczeniu aktualizacji oprogramowania do wersji 1.10, odbiera MPEG 4. Więcej można poczytać na http://www.playtvps3.com. Koszt to około 50 gbp = 250pln-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na razie ceny nie są zachęcające do kupna, no bo jeśli kupować tuner do naziemnej Telewizji cyfrowej to lepiej kupić tuner combo, żeby jakoś połączyć z satelitarną platformą no i w jakości już HD. Ja na oku mam tuner GoSat (czytałem o nim w ostatnim sat kurierze), ale mimo wszystko cena narzazie jak dla mnie troszkę zawyżona. Co myślicie o tym dekoderze.

Ps. z innej beczki bo nie mam gdzie zadać tego pytania, czy w okolicach Krakowa można złapać na naziemnej antenie przekaz kanałów CT1, CT2, TV Nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z planu cyfryzacji wynika, że zainteresowanie powszechne ludności dopiero zacznie się ok.2011 roku (Polacy zawsze wszystko robią na ostatnią chwilę) i wtedy może ceny znacznie spadną :( na razie ceny ok. 100 euro za STB nie zachęcają do kupna, skoro w 1 muxie będą tylko te programy co normalnie są nadawane analogowo. Żaden też nie będzie nadawany w HD :( a to podniosło by niebagatelnie atrakcyjność NTC. Popyt by wtedy wzrósł i podaż pewnie też :) a tak ani popytu, ani podaży :( Mimo wszystko ciekaw jestem jak segment rynku DVB-T w Polsce będzie się rozwijał.....może po wakacjach coś się ruszy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie na forum. Chciałbym wrócić do problemu odbioru sygnału (szatkowania) fergusona FT8200 HD. Posiadam go od ok. 3 m-cy i do dziś mam problemy z szatkowaniem. Problem opisywany wcześniej przerobiłem bardzo dogłębnie i różne możliwości sprawdzałem, włącznie z wizytą w serwisie Fergusona w Kościanie i do dnia dzisiejszego nie dowiedziałem się togo o co mi chodzi a mianowicie: czy ktoś mógłby sprawdzić i zmierzyć czy w gnieździe antenowym tunera przy wyłączonej opcji zasilania wychodzi jakieś napięcie. Nie jestem żadnym elektronikiem, ale mam znajomego z którym zmierzyliśmy i zgodnie stwierdziliśmy, że tego napięcia niepowinno być. I tak przy wyłączonej opcji zasilania ok. 3,5 V a przy włączonej opcji ok.5,5 V.. Może ktoś posiada info lub schemat w którym było by więcej informacji na ten temat.

Mieszkam w Klenicy (kierunek Wolsztyn, Kargowa) w linii prostej do Sremu jakieś 90 km. i tu pytanie dlaczgo ze Śremu a nie np. z Jemiołowa lub Wichowa (Zagań k.45). Ano dlatego bo niestety Polsat, TVN i TV4 jak wiadomo nadaje tylko Warszawa i Poznań. I dlatego kierunek ŚREM. Oprogramowanie wymieniłem, posiadam antenę szerokopasmową ze wzmacniaczem (zastanawiałem się nad kupnem kierunkowej, ale boję się, że niebędę miał sygnału z Jemiołowa a na dzień dzisiejszy go mam i to tylko dlatego, że lokalna telewizja nadaje z gorzowa a w Śremie z Poznania, głównie chodzi o wiadomości, jakiś lokalny sport itp.).Wracając do tego nieszcęscego zasilania: dobrze odbiera w momęcie gdy wtyczkę antenową wyciągam z gniazda, masa jest połączona a środkowypunkt jest odsunięty ok. 0,5 - 1 mm od punktu w tunerze. Wtedy jest dobrze i tak też do dziś oglądam. Jeśli ktoś ma nawet jednostkowe problemy z szatkowaniem lub nawet niema to niech sobie włączy kontrolę sygnału w menu i wyciągnie wtyczkę na pół gwizdka i zobaczy co się dziejez sygnałem. Uff.... ale się rozpisałem, pomużcie i doradźcie co robić? Głównie chodzi mi oto czy te napięcie w innych tunerach FT 8200 HD występuje. Z góry dziękuję i pozdrawiam .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś tego elektronika niech doda ci kondensator do wtyczki i odseparuje napięcie od tunera do tego z zasilacza, przy okazji sprawdzałeś czy nie masz napięcia na wtyczce antenowej może w niej masz uszkodzony kondensator i stąd te problemy. Co do napięcia w stanie czuwania to może być to spowodowane że w tym trybie z satki jest przesyłana aktualizacja do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy TVP HD nie nadaje programu, czyli pokazuje animację ziemii, używa ok. 7Mbps a kanały SD wyglądają bardzo dobrze. Kiedy TVP HD nadaje, to wykorzystuje ok. 12Mbps, a jakość kanałów SD jest akceptowalna, ale widać już efekty kompresji.

 

Sądzę, że i tak jakość TVP w DVB-T jest niezła i pewnie lepsza niż u naszych platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kanałów nadawanych w systemie cyfrowym jest lepsza, bo nie ma efektów śnieżenia i innych zakłóceń - to jest plus. Natomiast tak jak wspomniał @Qrzysztof, podczas nadawania TVP HD jakość kanałów SD może iść w dół. Tak będzie dopóki na pierwszym multipleksie będzie nadawany kanał HD, od września będą tylko SD. Do stacji nadawanych w wysokiej rozdzielczości ma służyć inny multipleks, o którym jak na razie nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...