Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do Mr Orbity, co z posiadaczami Fergusonów? Czy pojawi sie podobny soft umożliwiający nagrywanie z FT 8200 HD? Kupiłem ten model z Hollex-u, a dziś zauważyłem, że... nagle zniknął on z oferty Państwa firmy! Co jest grane? Był awaryjny, nieprzystosowany na polski rynek, wycofano go z produkcji???

Zapłaciłem za niego 430 złotych, a zostanę bez jakiegokolwiek wsparcia technicznego?

Czyżbym został z ręką w nocniku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się pojawi podobny soft nie wiem, nie jestem producentem tego odbiornika. Jak Ferguson zrobi to będzie. Wsparcie techniczne zapewnia nie Hollex, tylko Ferguson.

Natomiast co do zniknięcia - po prostu się skończył, nie wycofano go z produkcji, jest jak najbardziej przystosowany na potrzeby polskiego rynku i nie awaryjny. Jak Hollex zamówi kolejną dostawę to wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miła niespodzianka, a już tuner prawie opchnełem na allegro......

Soft załadowany:

Spostrzeżenia następujące:

NAGRYWANIE DZIAŁA :) próbke już wysłałem do mr.orbity, fakt trochę roboty z kodowaniem bo trzeba ręcznie odpalać pliki, ale działa i nawet jest obraz w miarę ok.

Natomiast po przełączaniu pomiędzy kanałami przez jakies 2 sek po przełączeniu obraz się przycina, klatkuje, niewiem czy tylko to tak u mnie. Grafika jest HD i naprawdę teraz ładnie to wygląda, to tyle tak na szybko, jutro może podłącze ten dekoder pod 42 plazme i lukne wtedy bo na 21CRT wygląda super, mówiąc któtko wreszcie jestem zadowolony z tego sprzętu, poogladam dłużej i potem opisze jak reszta funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markar - Wyczuwam knucie teorii spiskowych :> Zniknęły bo Hollex nie złożył jeszcze zamówienia po prostu.

@adi790 - Kwestii klatkowania muszę się przyjrzeć - jak testowałem oprogramowanie w czwartek i piątek to nie zauważyłem nic szczególnie niepokojącego - gdyby było coś dziwnego w przełączaniu to przykuło by to moją uwagę. W każdym razie rzucę okiem na temat w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz123 - raczej nie, zapewne różnią się nagłówkami lub są inne zabezpieczenia, aby wersji nie można było wymieniać między sobą (dlatego napisałem, że różnią się softem, bo to prawda). Wprawdzie nie próbowałem, ale i próbować nie zamierzam - nie ma potrzeby, bo zarówno Ferguson jak i RWT na bieżąco wydają kolejne aktualizacje. Dla obydwu produktów ostatnie wersje oprogramowania są z grudnia 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

A propos nowego firmware do Maximum T-1300:

 

Ogólnie REWELACJA! Zwłaszcza to nagrywanie - działa nawet w HD na (szybkim) pendrivie!

 

Ale...

 

Jest pewnien problem: Otóż na wyjściu analogowym (RGB lub Composite), po zmianie kanału często bywa tak, że kolejnoliniowość nie "zaskakuje" właściwie! Obraz jakby drży - najlepiej widać to na liniach poziomych logo TVP. TEGO POPRZEDNIO NIE BYŁO! Wyadje mi się, że ma to związek z mniejszą ilością ustawień rozdzielczości w Ustawieniach użytkownika. Poprzednio efekt drżenia pojawiał się, kiedy zmieniało się rozdzilczość z 576i (tak mi się wydaje) na dowolną inną. Teraz w ogóle nie ma 576i a wyłącznie 576p. Zresztą to już nie gra roli, bo drży zawsze losowo po zmianie kanału.

To drżenie jest irytujące i męczy wzrok! Doraźnie można sobie próbować poradzić wybierając parokrotnie ten sam numer kanału - za którymś razem zaskakuje poprawnie...

 

Jest jeszcze jeden minusik: Kiedy przeglądamy kanały "na około" tzn. przy pomocy kursorów, przy przeskoku z ostatniego na pierwszy zmiana trwa baaardzo długo (poprzez Brak sygnału itd.) Tak też poprzednio nie było.

 

Oczywiście generalnie WIELKI krok naprzód - nowa, wspaniała funkcjonalność! Urządzenie mocno zyskało na wartości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Wojtula, zapisuję sobie. Na tygodniu będę składać listę zauważonych problemów i puszczę do producenta.

 

Do odtwarzania nagrań z T-1300 FTA polecam Media Player Classic, najlepiej najnowszą wersję ze spolszczeniem: http://mpc.oz.pl/news.php + filtry ffdshow, żadnych kodeków, żadnego innego syfu ;) Podobno działa też na najnowszym VLC, ale tego nie sprawdzałem. Ew. można próbować konwersji ;)

Zerknąłem to teraz na nagraniach podesłanych przez @adi790 - dzięki za dostarczenie ;) Na weekendzie nie mam dostępu do odbiorników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tygodniu będę składać listę zauważonych problemów i puszczę do producenta.

 

Czy się pojawi podobny soft nie wiem, nie jestem producentem tego odbiornika. Jak Ferguson zrobi to będzie. Wsparcie techniczne zapewnia nie Hollex, tylko Ferguson.

Czy jest Pan także w kontakcie z producentem Fergusonów, bo widzę że w przypadku Maximuma wysyła Pan listę problemów związanych z nowym softem bezpośrednio do producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Wojtula, zapisuję sobie. Na tygodniu będę składać listę zauważonych problemów i puszczę do producenta.

 

Do odtwarzania nagrań z T-1300 FTA polecam Media Player Classic, najlepiej najnowszą wersję ze spolszczeniem: http://mpc.oz.pl/news.php + filtry ffdshow, żadnych kodeków, żadnego innego syfu ;) Podobno działa też na najnowszym VLC, ale tego nie sprawdzałem. Ew. można próbować konwersji ;)

Zerknąłem to teraz na nagraniach podesłanych przez @adi790 - dzięki za dostarczenie ;) Na weekendzie nie mam dostępu do odbiorników ;)

 

Warto zgłosić to drżenie, jest naprawdę uciążliwe. Do tego czasem trzeba wielokrotnie próbować wejść w dany kanał, żeby to ustąpiło. A myślę, że jeszcze b. wiele osób będzie korzystało z Maximum w połączeniu z analogowymi wyjściami. Można powiedzieć nawet, że to głownie dla nich takie tunery są produkowane, bo właściciele nowych telewizorów otrzymają zapewnie już niedługo mpeg4 w standardzie.

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie, to ja mogę dodatkowo polecić CORECodec Proffesional + Haali Media Splitter (który się wraz z nim instaluje). Wówczas oglądamy nawet na zwykłym Media Playerze i dodatkowo korzystamy (jeśli ktoś ma stosowny hardware) z pełnej akceleracji sprzętowej Nvidii. A nawet bez akceleracji kodek ten, jak wiadomo, należy do tych mniej procesorożernych i umożliwia odtwarzanie SD np na PIII 1 GHz, zaś do HD potrzeba PIV 3GHz HT. Oczywiście kodek jest płatny! Uważam jednak, że każdy fan telewizji cyfrowej mpeg4 powinien sobie kupić to cudo :)

 

Przy okazji: GORĄCO POLECAM również kodek MPEG-1/2/4 i H.263h firmy bitcontrol®. Jest to najmniej wymagający, wspaniały kodek mpeg2. Kosztuje zaledwie 15,5 euro z vat.

 

Czasem, zamiast kupować lepsze komputery, lepiej i taniej (a nie raz i uczciwiej...) jest kupić lepsze kodeki :)

 

PS. Nowy firmware ma jeszcze jedną wadę: Z głębokiego uśpienia tunerek startuje już niczym Windows: 30 sekund...

PPS. Czy to jest wersja beta? Bo na stronie producenta jeszcze jej nie ma w Download - http://www.kjaerulff1.com/cid.102/subci ... .6/20.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy tak pijecie do tego Mr.Orbity?

Maximum był pierwszym dekoderem w sprzedaży i od początku hoolex tu bardzo dużo działał w temacie, poza tym od RWT można napisać do ekipy z Radomia i z Fergusonów też, nie musi to za was nikt robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz123 & @persona - oczywiście, że jestem w kontakcie także z Fergusonem i RWT (z dystrybutorem RWT - DigitTV z Leszna w bardzo dobrym kontakcie nawet ;) ). Podpytam się ich także, ale nie wiem czy zrobią, tak samo jak nie wiedziałem, czy zrobią w Maximumie ;) W Maximumie dodali nagrywanie z zaskoczenia - jeśli prześledzicie moje starsze posty, to ktoś pytał się o nagrywanie i stwierdziłem z całą pewnością, że nie będzie, a tu jednak jest. Akurat Maximum ma o tyle dobrze, że pilot zdalnego sterowania jest do tego przystosowany - dużo niezagospodarowanych klawiszy ;)

 

W każdym razie spokojnie Panowie - będę coś działać ;)

 

@mr.hyde - menu jest takie samo - identyczna grafika ekranowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sofcik 3.7s miodzik..... psuje humor tylko brak epg :(

 

Ja bym dorzucil do listy bugow brak automatycznego skalowania na 16:9 po hdmi (tvp hd monitor 20" przejsciowka hdmi dvi-d).

 

Teraz czekamy na kochanych decydentow na obiecane 3 multipleksy, a w nich pelny pakiet tvp, ale kino i kino polska - no dobrze [beep]a kiedy zobacze znowu tvp kultura.. wrrrr.

 

Panowie z maximum, prosze opracowac funkcje host usb i zewnetrzny modul CI, tak dla swietego spokoju :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nowym sofcie do Maximum T-1300 są jeszcze inne drobne błędy typu: brak "ś" i "ć" w Menadżerze nagrywania i błędne nazewnictwo w ustawieniach Timera - zamiast Powtórzenie powinno być Czas trwania.

 

Aha, już pytałem, ale zapytam raz jeszcze: Czy ten 3.7s to jest beta? Bo na stronie producenta w dalszym ciągu 2.5s ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perspektywy, że będzie nowe oprogramowanie? A jak jest do tej pory, gdzie obiecany PVR?..

 

Jedyny tuner, który ma naprawdę zaktualizowane (o nową funkcjonalność!) oprogramowanie, to Maximum T-1300. A nawet w tym przypadku jest to jak na razie wersja beta...

 

Producenci bardzo niechętnie rozszerzają możliwości JUŻ SPRZEDANYCH produktów, bo przecież lepiej to sprzedać ludziom wraz z NOWYMI... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...