Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a mnie smiesza ludzie, ktorzy wierza w te Chiny jak w zbawienie :jupi:

zeby polscy inzynierowie nie mogli wlasnymi silami skontruowac i wyprodukowac banalnego tunka w MPEG-4 HD to jest jakis skandal

pewno jakby nie skosnoocy to do dzis zylibysmy w jaskiniach i ogladali TV na lampiakach :lol:

:

 

Hę... z Księżyca się urwałeś czy co?

Przecież w Chinach nic się nie projektuje - tam tylko dzieci za dolara dziennie składają do kupy podzespoły robione w wielkich fabrykach trujących rzeki za centy. Tylko tyle.

Znajdziesz gdzieś w europie takie firmy co tak tanio robią? Jak tak to daj cynk - wielu przedsiębiorców by się ucieszyło...

 

i tu cie kolego zaskocze :lol2:

 

sprawdz sobie, kiedy ChRL wyprodukowala wlasna bombe termojadrowa - u nas w tym czasie hitem byl rower marki UKRAINA albo Junak M 06, a Syrenka byla dopiero na desce kreslarskiej

 

no i informuje, ze Chiny maja wlasny przemysl kosmiczny, wysylaja statki zalogowe na orbite, a za niedlugo wysla pewno zaloge na Ksiezyc - a my mamy problem z wybudowaniem paru kilometrow autostrad

 

wiec nie opowiadaj nam bajek o chinskich dzieciach pracujacych za dolara dziennie - wymyslanych przez naszych glupkowatych dziennikarzy :D:lol2::mrgreen:

 

jestesmy daaaaaaaaaelko w tyle nawet w projektowaniu - a skladac u nas tez mozna, i sie oplaca, czego najlepszym dowodem jest firma Wilk Elektronik produkujaca pamiec marki GoodRam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale za wcześnie na razie, żeby coś konkretnego powiedzieć. Jedna z firm jest zainteresowana dystrybucją, jeśli się zdecydują (to śliski rynek - ryzyko - póki co nie ma większego zbytu) - odbiornik wejdzie na rynek. Będę informować, jeśli coś w tej sprawie się zadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, rewelacje, analog-man@, dorośnij... chociaż mentalnie. W tym wątku nie chcemy słuchać o twoich "znaleziskach" nt. świata. Wszyscy już o tym wiedzą. Ty jesteś ostatni. EOT

 

PS: ciekawe kiedy się WILK Electronic skończą nalepki "GoodRAM" do przyklejania na chińskie kości...

 

Wracając do tematu - ktoś odbiera "normalnie" sygnał z nadajnika Raszyn 140km od niego? Czy do tego potrzeba anteny kierunkowej na maszcie czy też z parteru w osiedlu "wielkiej płyty" też da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytam się "gimnazjalistów" czy jeżeli mam "otwartą" powiedzmy przestrzeń na Raszyn to dalej to pytanie jest "głupie"? Nie mam ochoty sprawdzać tego na sobie... nie mam 500PLN do wydania na testy a może ktoś już przerabiał. Bardziej akurat pytam się o odległość, skoro podobno całe mazowieckie jest pokryte tym nadajnikiem 70kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie...

w zwiazku z coraz to szerzej zakrojonymi testami NTC i jesiennym startem oficjalnym w niektórych regionach...

myśle że dobrą oferta dla niektórych byłby zgrabny tuner combo ale nie HD który kosztuje ok 1000zł tylko Sat SD + DVB-T MPGE4. np taki Opticum7300+głowica DVBTMPGE4.

Czy coś takiego jest obecnie do kupienia?

Nyśle że dobrym połączeniem byłaby TNK + I MUX (Polsat,TV4,TVPReg)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poil137 - jeśli masz na myśli X3M TU1100 - opłaca się, bo to solidny sprzęt.

 

Mam bardzo dobrą wiadomość dla posiadaczy Maximum T-1300 - w drodze nowa wersja oprogramowania, która będzie wprowadzać liczne poprawki (m.in. numeracja kanałów od 1, poprawka z 4:3 po SCART) oraz zmiany. Z najważniejszych zmian: grafika ekranowa w HD i możliwość nagrywania po USB (także HD)! Soft pojawi się oficjalnie do pobrania w okresie do kilku tygodni, póki co tylko zapowiadam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślicie? Opłaca się kupić ten tuner do komputera TV 1100 KARTA TV (USB) : DVB-T MPEG-4 ?

 

Dobry i za nie zbyt wygórowaną cenę tuner do DVB T.

Sam takowy posiadam,i jestem zadowolony.

Jednak do jego odbioru nie polecam orginalnego programu Total Media,bo obraz nie jest za płynny.

Ze swej strony polecam darmowy Alt BVB. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poil137 - jeśli masz na myśli X3M TU1100 - opłaca się, bo to solidny sprzęt.

 

Mam bardzo dobrą wiadomość dla posiadaczy Maximum T-1300 - w drodze nowa wersja oprogramowania, która będzie wprowadzać liczne poprawki (m.in. numeracja kanałów od 1, poprawka z 4:3 po SCART) oraz zmiany. Z najważniejszych zmian: grafika ekranowa w HD i możliwość nagrywania po USB (także HD)! Soft pojawi się oficjalnie do pobrania w okresie do kilku tygodni, póki co tylko zapowiadam temat.

 

Świetne wiadomości! Oby tylko dotrzymali słowa!

Tak nawiasem - w (trudnych gdzieniegdzie, jak się okazuje) warunkach nadawania SFN w Warszawie mój Maximum 1300 sprawuje się wyśmienicie, natomiast właśnie oddałem do sprzedawcy X3M TU1100 - na tej samej antenie, na której chodzi T-1300, nie był stanie odebrać paczki TVP!!! Z paczką POT dawał sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotrzymali ;) I to nieco szybciej, niż pierwotnie zapowiadałem ;)

Szczegóły: https://satkurier.pl/news/45796/maximum- ... e-37s.html

Proszę zgłaszać mi wszelkie uwagi dotyczące tej wersji jak i pomysły, co wprowadzić w kolejnych aktualizacjach (tylko bez przesady ;) ).

Co może być dość istotne - najprawdopodobniej (nie jestem tego pewny!) nie ma możliwości rezerwacji nagrań z poziomu EPG (ale ciężko to teraz sprawdzić, bo 11 marca TP EmiTel zakończył testy emisji EPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...