Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten tuner w tej chwili na testach - jest nim zainteresowany jeden dystrybutor w Polsce. Jest Polska wersja menu, jest EPG, ogólnie działa, ale w wersji testowej przyszedł bez złącz CI - jest klapka, ale zaklejona, a w środku pustki. Ogólnie działa poprawnie, łącznie z kanałami HD.

Są dwie wersje tego odbiornika - MPEG-4 SD i MPEG-4 HD. Ten SD nie ma polskiej wersji menu i ma problemy ze stacjami radiowymi w DVB-T. HD jest pod tym względem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner w tej chwili na testach - jest nim zainteresowany jeden dystrybutor w Polsce. Jest Polska wersja menu, jest EPG, ogólnie działa, ale w wersji testowej przyszedł bez złącz CI - jest klapka, ale zaklejona, a w środku pustki. Ogólnie działa poprawnie, łącznie z kanałami HD.

Są dwie wersje tego odbiornika - MPEG-4 SD i MPEG-4 HD. Ten SD nie ma polskiej wersji menu i ma problemy ze stacjami radiowymi w DVB-T. HD jest pod tym względem OK.

To kiedy w Polsce w cenie niższej niż 400zł ? Przypominam że już pół roku temu Satkurier pisał że tuner DVB-T nie ma prawa kosztować 400zł bo to za drogo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy od czasu ostatniej mojej wypowiedzi na ten temat uruchomiono więcej nadajników DVB-T? Czy jest prowadzona jakakolwiek kampania informacyjna? Przypominam, że właśnie to stawiałem jako warunek konieczny, aby było zainteresowanie, popyt i żeby ceny spadały. Mimo tego, że brak wszystkich wspomnianych czynników już w tym wątku było wspominane, że w jednym z programów telewizyjnych (i to nie pisałem ja - odsyłam do szukania po wątku) wypowiadał się przedstawiciel Fergusona, który poinformował, że w drodze mają zappera za ok. 300 zł detal. Jeszcze swoje słowa zdążysz odszczekać, podobnie jak te, że do MPEG-4 sprzętu w ogóle nie ma (może cytacik swojej wypowiedzi chcesz jak te dyrdymały wypisywałeś?) - znalazł się - teraz za drogo - spoko - będziesz przepraszać i za te słowa :] Pamięć mam świetną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22.06.08 kiedy Satkurier grzmiał głośno, że odbiorniki DVB-T nie mogą kosztować 400zł:

- zwiększono zasięg sieci w lubuskiem (obecnie całe województwo)

- uruchomiono nadajnik w Łazach (obecnie zasięg prawie w całym mazowieckiem, odbierany też pod Łodzią)

- uruchomiono regularną emisję TVP HD, transmisje z Olimpiady Pekin 2008, koncerty, mecze HD

- minęło 7 miesięcy a elektronika na swiecie tanieje jak mowiono co kilka miesiecy

Kiedy więc Satkurier i Hollex spelnia swe obietnice o ktorych grzmieli i beda sprzedawac tunery taniej niz po 400zl ? Gdy wszyscy beda juz mieli tunery zintegrowane w swoich cyfrowych telewizorach bo za chwile tak bedzie i nikt nie bedzie juz potrzebowal set top boxow...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wszyscy beda juz mieli tunery zintegrowane w swoich cyfrowych telewizorach bo za chwile tak bedzie i nikt nie bedzie juz potrzebowal set top boxow...?

Mówisz tak jakby co najmniej polowa polski miała już w telewizorach zintegrowany system MPEG-4, a zapewniam cie ze nawet 2 % społeczeństwa nie ma takiego tv w domu. Wiec nie boj się o to ze takie "set top boxy" jak je ładnie nazywasz nie znajda się w każdym polskim domu jeszcze za kilka lat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje populistyczne gadanie mnie nuży - slogany, slogany, slogany (które już niejednokrotnie obalił czas przy kilku innych kwestiach w przeszłości - jaka wielka szkoda, że kolega ma niezwykle krótką pamięć :] )

 

Jednocześnie w tym samym okresie:

- oficjalnie potwierdzono, że oferta w testowych multipleksach nie będzie zgodna z tym, co pojawi się docelowo i nikt nie wie co się właściwie pojawi, bo nadawcy prywatni wcale nie muszą odpowiedzieć na zaproszenia do I multipleksu (dopiero wtedy wesoło będzie) - konkurs jest dopiero w trakcie rozst[beep]nia.

- TVP Sport i TVP HD są teraz częściowo kodowane (więc co z tego, że TVP HD uruchomiło regularną emisję, jak nikt tego w ciągu dnia oglądać nie może), także Polsat Sport HD jest niekiedy w Warszawie kodowany...

- w praktyce pracuje 4 z 44 okręgów (czyli zaledwie 1/10), które mają być docelowo włączone w MPEG-4 (+ testy z małą lub śmiesznie małą mocą w kilku innych miejscach, czasami w MPEG-2) i proszę sobie darować teksty, że coś do Łodzi dolatuje. Każdy myślący człowiek wie, że Łódź ma swój (niepracujący w tej chwili w DVB-T) nadajnik i docelowo nikt z Raszyna odbierać w Łodzi nie będzie, bo do tego potrzeba porządnych anten, zmian w instalacjach, itp. itd. W efekcie brak zainteresowania takimi eksperymentami (bo inaczej nazwać tego nie można)

 

Chcesz odpowiedzi: stopniowo do października 2010 zejście do kwoty 250 zł za odbiornik DVB-T MPEG-4 HD jest realne - zgodnie z szacunkami UKE/KRRiT, o czym pisaliśmy tu: https://satkurier.pl/news/44881/harmonog ... olsce.html. Póki nie ma impulsu do masowego kupowania i sprzęt się nie sprzedaje specjalnie (och, i proszę nawet nie pisać o milionach w zasięgu, bo 99,9% o tym nawet nie wie), to nie ma jak przyśpieszyć tego procesu (ale powoli on następuje - żebyś się czasem nie zdziwił, gdy Ferguson wprowadzi to, co zapowiada - do 10.2010 nie będą z tym czekać - już sytuacja się zmieni). Na wszystko potrzeba czasu, a odbiorniki będą potrzebne zawsze - już widzę jak ludzie, którzy dopiero kupili TV, albo ich na taki wydatek nie stać - lecą po TV za ok. 2000 PLN :>

 

Po drugie - co to za tekst "obietnice" - ja tam nie widzę "firma Hollex obiecuje sprzedawać tunery poniżej 400 zł", tylko że cena 400 zł za odbiornik jest zbyt wysoka dla przeciętnego Kowalskiego, co jest zgodne z prawdą. Obiecać to ja mogę jedno - że szybko pożegnasz się z tym forum, bo populistów nie toleruję - i tak za długo cię tu przechowuję, bo nic mądrego do dyskusji nie wnosisz. Zero sensu, tylko gra na emocjach ludzi - jakież to prymitywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viperx1@ jest wolny rynek wiec jesli ci cena nie odpowiada to nie kupuj bo niemusisz kupic a zanim zaczniesz krytykowac troszke pomysl bo zainteresowanie tego typu sprzentem jest rowna zeru tylko okolo 2% polakow puki co kupilo tego typu sprzet a i w krajach unii europejskiej podobny sprzet jest tez w podobnej do polskich cen (niemyl tynerow MPEG2 SD z MPEG4 HD bo te pierwsze w UE mozna kupic za okolo 50 złotych za najprostrzy tuner) :> :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tematem DVB SAT interesuję się już od połowy lat osiemdziesiątych kiedy to jak pamiętają nieliczni pojawła się ASTRA 1 na orbicie a z programów sat królowały MTV, RTL-e ,SKY czy Teleklub ,Filmnet, raptem było tego może z 15 kanałów .Ceny sprzętu do odbioru były dość wysokie nie mówiąc o konieczności rejestrowania zestawów odbiorczych .

W latach 90 tych nastąpiła eksplozja dotepnych programów z Astry ,Hot Birda czy innych pozycji sat. do tego swobodny import sprzętu a co za tym idzie przy dużym popycie zmniejszające w szalonym tempie ceny na niego.

Nadszedł rok 2002 gdy rozpoczęto testy przekazu DVBT w MPEG2, na rynku pojawiły się odbiorniki do jego odbioru w cenach zbyt wysokich ale to był przecież początek .

Dopiero od około 1,5 roku jest testowana emisja w MPEG4 co jak pamiętamy było w okresie gdy nie było dostępnego w ogóle żadnego tunera w tym systemie a odbiór był możliwy tylko poprzez moduły CI MP4 , straszono przyszłych odbiorców kosmicznymi cenami tunerów DVBT MPEG4.

Dziś cena około 400 zł za sprzęt umożliwiający poprawne dekodowanie nowego standardu do tego w jakości HD przy sprzedaży idącej jak na razie w ilości kilkuset szt w skali całego kraju nie jest wygórowaną.

Przy zamówieniu dla producenta w ilości ponad 100 tyś szt przykładowo na kwartał należy liczyć na pokaźny spadek cen do poziomu ok 280 zł.

Tak też będzie z innymi dostawcami tego asortymentu ,takie są prawa rynkowe .

Dopóki będą to tylko testy a zapotrzebowanie rynkowe jakie jest teraz, to niewiele się zmieni a biorąc pod uwagę spadek wartości złotego można się spodziewać chwilowej zwyżki cen.

Pozostaje oczekiwać aż ruszy prawdziwa cyfryzacja TV tzn uruchomione zostaną wreszcie z pełną mocą nadajniki DVBT a katalizatorem sukcesu tego projektu będzie stopniowe ale bezwzględne wyłączanie przekazu analogowego . Równoległa emisja analogowo-cyfrowa nie zmobilizuje nikogo do aktywnego zainteresowania tym co nieuchronne ( 2014 r całkowite wyłączenie analogu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na początku nie jest tanie, ale od tego jest postęp, żeby sprzęt robił się tańszy. Prosty przykład:

Poczytajcie sobie to: https://satkurier.pl/news/31581/humax-hd ... olsce.html

Szczególną uwagę proszę zwrócić na cenę - 1800 zł detal w marcu 2006. Dokładnie dwa i pół roku później (wrzesień 2008) ten sam sprzęt był sprzedawany za 699 zł! Kochani! Tak jest od zawsze z każdym sprzętem elektronicznym, szczególnie to widać na rynku komputerów i TV LCD. Zamiast siać panikę polecam po prostu obserwować na bieżąco sytuację. Mamy sporo czasu. Mając na uwadze, że obecnie sprzęt jest importowany w małych ilościach to i tak ceny są przyzwoite, ale to oczywiście nadal zbyt dużo dla wielu osób. Myślę, że poważniejsze ruchy cenowe zostaną zapoczątkowane w marcu 2010, gdy uruchomiona zostanie większa ilość nadajników (etap II, bo I z września 2009 nie przyniesie w praktyce większych zmian - zalegalizowane zostanie to, co już jest), a nabierze rozpędu na jesieni 2010, gdy będzie blisko początku procesu wyłączania analogu. Wtedy zacznie się większy popyt (nie ma co kryć - większość osób będzie odkładać decyzję o zakupie sprzętu na sam koniec) i dzięki masowym zamówieniom dużych ilości uda się targować lepsze ceny. Oczywiście zakładam optymistycznie, że nie będzie żadnych poślizgów i terminy zostaną utrzymane.

 

Zasada jest prosta - najpierw musi być ciśnienie na jakiś produkt, żeby zaczęła się walka między producentami/dystrybutorami. Teraz nie ma o co. Wprowadzenie tunerów DVB-T "na siłę" na rynek okazało się średnim biznesem, bo jak słusznie przypuszczałem - w tej chwili sprzęt totalnie się nie sprzedaje, Maximumy T-1300 FTA zamówione jakoś na jesieni zeszłego roku leżą do tej pory na magazynie. Zamówienia są jednostkowe. To była "oczywista oczywistość" dla mnie, niestety viperx1 twierdził, że miliony w zasięgu są i on uważa inaczej. No cóż - kto (znowu) miał rację? (pytanie retoryczne) Być w zasięgu to jeszcze nic nie znaczy. Odezwij się za półtora roku - wtedy pogadamy.

 

PS: Paradoksalnie naszym sprzymierzeńcem jest kryzys gospodarczy. W Shenzhen bankructwo ogłosiło 1600 drobnych producentów elektroniki. W chińskich portach stoją puste statki, bo zamówień z Europy znacznie mniej. Niech się trafi coś większego - zamówienie dużej partii sprzętu DVB-T, to Chińczycy będą nas całować w tyłek z radości :lol2: (oczywiście piszę z przymróżeniem oka - proszę nie brać tego do siebie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt tak juz jest moi rodzice sa w zasiegu dvb-t a niesłyszeli o telewizji cyfrowej naziemnej ba nawet niewiedza ze w polsce bedzie telewizja cyfrowa naziemna zamiast analogowa i takich ludzi jak moi rodzice jest pewnie okolo 95% w polsce i co stego ze sa w zasiegu jak niewiedza brak informacji i to jest najwiekrzy problem no ale jesli ktos nie umie pomyslec tylko krytykuje :D:read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie smiesza ludzie, ktorzy wierza w te Chiny jak w zbawienie :jupi:

 

zeby polscy inzynierowie nie mogli wlasnymi silami skontruowac i wyprodukowac banalnego tunka w MPEG-4 HD to jest jakis skandal

 

 

pewno jakby nie skosnoocy to do dzis zylibysmy w jaskiniach i ogladali TV na lampiakach :lol:

 

 

poza tym to przejrzalem spis nadajnikow i widze, ze czesc nadaje w MPEG-4 a niektore w MPEG-2 (np. podkarpacie)

 

 

wiec zanim kupicie Tv z wbudowanym tunkiem sprawdzcie, w jakim systemie nadaja w waszym wojewodztwie :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie smiesza ludzie, ktorzy wierza w te Chiny jak w zbawienie :jupi:

zeby polscy inzynierowie nie mogli wlasnymi silami skontruowac i wyprodukowac banalnego tunka w MPEG-4 HD to jest jakis skandal

pewno jakby nie skosnoocy to do dzis zylibysmy w jaskiniach i ogladali TV na lampiakach :lol:

:

 

Hę... z Księżyca się urwałeś czy co?

Przecież w Chinach nic się nie projektuje - tam tylko dzieci za dolara dziennie składają do kupy podzespoły robione w wielkich fabrykach trujących rzeki za centy. Tylko tyle.

Znajdziesz gdzieś w europie takie firmy co tak tanio robią? Jak tak to daj cynk - wielu przedsiębiorców by się ucieszyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny jednak żądzą w produkcji takich sprzętów. Tuner RWT tez jest produkowanych w Chinach tylko RWT go firmuje :-) Obiektywnie się nie opłaca produkować w Polsce, bo są wieksze koszty pracy. Poza tym taki jest kierunek światowej elektroniki - ja tego posta piszę na nowiutkim Sony Vaio Made in China :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam telewizor Philips ... Made in France :>

co nie oznacza, że części muszą pochodzić z kraju gdzie go złożono.

Np. stary palmtop Compaq ma napis, "made in Taiwan, assembled in Canada", a nowy XDA Exec jest w całosci z Tajwanu. To i tak lepiej niż produkty z Chin, które nagle się rozlatują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskiej stronie pojawiły się tuner DVB-T z mpeg4 i HD "Porte DTT6720 HD DVB-T set-top-box HDMI USB i to w rozsądnej cenie ok 330 PLN. Ktoś może testował już ten odbiornik u nas ?.

 

RWT kosztuje do 360 zł więc chyba gra nie warta świeczki z czeskim sprzętem.

 

To kiedy w Polsce w cenie niższej niż 400zł ? Przypominam że już pół roku temu Satkurier pisał że tuner DVB-T nie ma prawa kosztować 400zł bo to za drogo !!

 

Już jest.

I RWT 401 i Ferdek kosztuje 389-399 zł.

RWT 411 360 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...