Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mało odbiorników tv ma już tuner dvb-t z MPEG4... ja spotkałem tylko dwa modele :-( i to topowe :-( transkodery Neotion MPEG4 też w nie wszystkich odbiornikach tv działają, np. w Sharpach nadal nie transkoduje MPEG4 do MPEG2 :-( Dobrze, że rynek z tunerami dvb-t się powoli rozkręca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mr.orbita - faktycznie wczoraj zmeczenie dalo znac o sobie, mam soft z 9 sierpnia i jest tam zaszyta cyfra 2.4 w pierwszym wierszu.... sprzet polecam, mi chodzi bez zajakniecia na kawalku drutu dokladnie na starej antenie teleskopowej z elemisa 14 cali.... gdyby tak jeszcze wrocila tvp kultura i historia zamiast tvp hd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyś - ja mam negatywne doświadczenia z modułem Neotion MPEG4. Po prostu oprogramowanie niektórych tv nie obsługuje dekodowania MPEG4 do MPEG2. Oczywiście wszystkie lcd czy plazmy mają tunery dvb-t lecz tylko na MPEG2 :-( Zatem bezpieczniej jest kupic zewnętrzny tuner dvb-t MPEG4 - np. Maximum.

 

@piter777 - standard dvb-t jest koniecznością, wynikającą m.in. z prawa UE. De facto w Polsce dopiero od 2009 roku zostanie on oficjalnie wprowadzony i powoli będzie wypierał tv analogową do końca 2014 (data wyłaczenia (switch-off) transmisji analogowej). Do tego czasu cena tunerów napewno bardzo spadnie, w tv dystrybuowanych na terenie Polski zaczną montować tunery dvb-t z MPEG4 standardowo. Zatem cierpliwości trochę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie ciesze ze juz wkracza dvb -t ,tylko chodzi oto zeby kazdy w momencie startu mial bezproblemowy dostep do tunerow dvb z obsluga mpeg4 oraz odbiornikow tv z takim wbudowanym tunerem no ale narazie powtrzymam sie jeszcze z zakupem tunera lub odbiornika bo puki co prawie wszystkie tv te z w budowanym dvb -t maja mgeg2 i wtedy trzeba jakis modol dokupic dodatkowo no ale co ja mam sie martwic jesli posiadam cyfrowa tv upc no ale jednak chcialbym tez dodatkowo poogladac programy z dvb-t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce ilość TV z MPEG-4 drastycznie wzrośnie. Myślę, że nie zabiją mnie w Sharpie jak zdradzę, że do sprzedaży trafią "za niedługo" nowe modele TV od nich z MPEG-4 i to w przystępnych cenach :jupi: Dotychczas szeroką gamą modeli z wbudowanym DVB-T/MPEG-4 może pochwalić się Sony. Gdzieś nawet mam wykaz - jeden z kolegów z redakcji (Mariusz ;) ) wysłał zapytanie do Sony i otrzymał rozbudowaną odpowiedź na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące odbioru dvb-t w telewizorach, konkretnie chodzi mi o model sony 26v4500 z wbudowanym tunerem dvb-t z mpeg-4, czy tutaj wszystko śmiga prawidłowo? Zastanawiam się nad telewizorem tylko jedna rzecz mnie zastanawia - SOny wypuściło parę m-cy temu nową serię, nie ma tu możliwości aktualizacji softu na poziomie użytkownika, jeśli chodzi o tunery to słyszymy, że coś nie wyszło do końca tak jak powinno, pojawiają się poprawki mające na celu wyeliminowanie błedów zauważonych, jak sprawa wygląda z telewizorami? Ośmielę zadać pytanie: czy Sony lepiej przyłożyła się do wypuszczenia modułu dvb-t z mpeg-4? Czy może pomija się tutaj dyskusje na temat sprawowania się tunerów wbudowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manieksl

Oczywiście dyskusja o tunerach wbudowanych w TV jest jak najbardziej mile widziana, sęk w tym że mamy o tym skromne pojęcie - nie mam dostępu do tego typu sprzętu.

 

@Tomasz Witkosz

Do nas przyszły dwie sztuki na testy, wczoraj przeprowadziliśmy pierwsze eksperymenty i zapowiada się dobrze, choć musimy się jednej rzeczy przyjrzeć (mamy jakieś dziwne numery z obrazem na złączu component, ale to może być wina po naszej stronie, więc póki co będziemy to badać). Zaletą FT-8200 HD jest gniazdo na moduły CI. Do tego odbiornik ma USB (działające, można po nim aktualizować oprogramowanie) i na pilocie są przyciski odpowiadające za nagrywanie - w tej chwili nie działa, ale w przyszłości może to uaktywnią. Jest też gniazdo Ethernet (w tej chwili nieaktywne, może w przyszłości znajdzie się dla niego zastosowanie). Soft i instrukcja oczywiście w języku polskim. Być może uda się zrobić jego szerszy test do SK 11/2008 (bo do 10/2008 się spóźnił). Prezentuje się ładnie - solidnie wykonana czarna obudowa.

 

@CATERING7777

To było u nas kupione? Jeśli tak - podaj mi numer zamówienia na PW i spróbuję ustalić co się dzieje. Jeśli nie u nas - nic nie pomogę.

 

Info dla wszystkich: dostaliśmy do testów także Globo HD TS1 - czyli rozwinięcie modelu S1 - combo z DVB-T. Także radzi sobie świetnie. Jest oczywiście obsługa USB z możliwością nagrywania, oprogramowanie po polsku, instrukcja po polsku. Z wyglądu taki sam jak model S1. Instrukcja identyczna (od początku była szykowana pod obydwa modele). Krótka wzmianka o TS1 załapała się do SK 10/2008, a nieco więcej być może napiszemy w SK 11/2008, ale pomyślimy jeszcze, bo menu, opcje itp. - wszystko jest iodentyczne jak w modelu S1, dodano tylko wyszukiwanie kanałów naziemnych i oczywiście głowicę DVB-T w kwestii hardware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson FT 8200 HD na rynku! Cena w warszawskim sklepie aż 459,- PLN :-( Może ktoś coś o nim juz wie? Czy warto dopłacić i zainwestować w poską produkcję? Teoretycznie powinien odpowiadać polskiej odmianie dvb-T...

 

Nie warto. Jak pisał Satkurier obiornik DVB-T nie może kosztować 400zł bo to za drogo. Trzeba poczekać aż będzie kosztował 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem Fergusona ft 8200 hd za 399,- zł bez kosztów wysyłki :-) Hollexowi rośnie konkurencja :-) Jak oficjalnie 1 multipleks wystartuje na początku roku to może tunery będą po 299,- PLN ??? Obecnie sytuacje opłacalności komplikuje promocja n-ki, bardzo dużo moich znajomych ją zamówiła i przez 3 mies. mają wszystko za darmo plus n box recorder za 99,- zł :-) Pewnie inni tez podpiszą umowy z n-ką i cała cyfryzacja naziemna nie spotka się ze zrozumieniem przeciętnego zjadacza chleba :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam t-1300 (430zł) kupiłem bo lubić się bawić i testować, pytanie czy ktoś kupi DVB-T dopóki będzie analog? Skoro jak ktoś miał problemy z naziemną to pewnie już ma Polsat Cyfrowy lub inną platformę, dlatego moim zdaniem powinno się pojawić więcej kanałów, za które normalnie na platformach trzeba płacić, tak jak np teraz w wawce TVPSPORT, POLSAT SPORT HD czy TVP HD. To byłby magnes do kupienia takiego odbiornika. Albo wogóle w 2010 wyłączyć odrazu analog i efekt murowany:)

MR.ORBITA kiedy pojawi się soft do ściągniecia 2,4 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.orbita kupiłem T-1300 u was, ale kurier GLS niebył zainteresowany dostarczeniem przesyłki do mnie ( myślę dlatego że zapłaciłem przelewem ).Jakbym kupił w opcji za pobraniem to by mi dostarczyli.

Straciłem jeden dzień żeby odnaleść przesyłkę. sprzęt już śmiga odbiór jest super, moc/jakość TVP 72/75, POT 58/59 odległość 5km. od pałacu kultury (warszawa).

Dla niedowiarków warto wydać takie pieniądze niż oglądać kiepski odbiór w analogu. jak się poczekać 20 lat to może będą dawać za darmo.

Tylko dodam że odbieram sygnał z anteny pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem Fergusona ft 8200 hd za 399,- zł bez kosztów wysyłki :-) Hollexowi rośnie konkurencja :-)

Konkurencja nie dla nas tylko dla dystrybutora Maximumów ;) My tylko sprzedajemy w detalu i Fergusona być może też będziemy mieć w ofercie, ale w tej chwili panuje u nas złota zasada - nigdy nie sprzedawać sprzętu, którego nie przetestowaliśmy przynajmniej pod kątem podstawowych funkcjonalności. Póki co bawimy się FT-8200 i raczej nie mam uwag co do jego działania. Jakość obrazu i dźwięku jest bardzo dobra. Jeszcze w przyszłym tygodniu go "potrenujemy" ;)

 

Obecnie sytuacje opłacalności komplikuje promocja n-ki, bardzo dużo moich znajomych ją zamówiła i przez 3 mies. mają wszystko za darmo plus n box recorder za 99,- zł :-) Pewnie inni tez podpiszą umowy z n-ką i cała cyfryzacja naziemna nie spotka się ze zrozumieniem przeciętnego zjadacza chleba :-(

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę - na tyle pudełka Telewizji na Kartę jest informacja, która moim zdaniem straszy użytkowników - że do 2012 naziemna telewizja analogowa musi zostać wyłączona i jeśli chce się mieć dostęp do podstawowych kanałów to Telewizja na Kartę rozwiązuje problem. Jest to trochę cios poniżej pasa. Może gdyby to inaczej sformułowali - taka oferta może stanowić dobrą alternatywę, ale w tej chwili napis z pudełka z odbiornikiem ma negatywny wydźwięk.

 

Spróbuję zacytować:

Za kilka lat wszystkie stare telewizory podłączone do zwykłych anten przestaną działać. A w zasadzie - będą działać dalej, tylko nie będzie można oglądać telewizji.

 

Zgodnie z prawem Unii Europejskiej skończy się nadawanie sygnału analogowego. Telewizja na kartę rozwiązuje ten problem już dziś. Raz na zawsze.

Jakoś tak to ujęli... Nie ładnie.

 

MR.ORBITA kiedy pojawi się soft do ściągniecia 2,4 ??

Jeśli bardzo go potrzebujesz - odezwij się na PW i w poniedziałek Ci go podeślę tylko do użytku prywatnego. Ogólnie nie mam jeszcze zgody na jego oficjalne udostępnienie (a to dlatego, że oficjalny będzie 2.5, który wyjdzie prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku do kilkunastu dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na waszych maximumkach tez nie dziala opcja zmiany formatu obrazu ?

Jest to bardzo wkurzajace jesli ogladam kanaly SD przez hdmi jestem zmuszony zamiast kola ogladac jajko ( obraz jest rozciagniety - brak mozliwosci zmiany )

Jedynym wyjscie na chwile obecna jest przelaczenie sie na eurozlacze.

Testuje go juz od 2 tygodni i w sumie wszystko dziala ok z sharp 42x20e (czsami tylko wystepuje napis "brak sygnalu")

 

Ps. Max co mozna wyciagnac ze zlacza optycznego to stereo. Nie dziala tryb 5.1 :(

 

Czy w ferguson tez ma takie mankamenty ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...