Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Technisat ma ceny przesadzone co do jakości swoich produktów. :)

Ja bym chyba wybrał:

Wiwę https://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-90-memo-control-/342

Fergusona https://dvbsklep.pl/pl/p/Ferguson-Ariva-T650i-/341

 

Jeżeli nie podoba CI się pilot w Wiwiw (choć jest bardzo wygodny) to masz jeszcze wersję HD 95 z innym pilotem.

 

Co do Globo to słyszałem, że ich Lion to najgorszy tuner na rynku - psuje się na potęgę. Sklepy odsyłają go całymi kartonami bo mają dość zwrotów od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki tuner polecacie z dostępnych do obsługi DVB-T, który ma dobrze rozwiązane EPG i nagrywanie bezpośrednio z niego. Chodzi mi o nagrywanie w stylu klikam na EPG na danym programie, wciska i się po prostu nagrywa na pendrive USB. Poki co Manta HBB01 mnie pokonała, klikami na EPG i … mam opcje recznego ustawienia czasu startu i stopu nagrania.

Nie wiedzie, czy Ferguson T70 ogarnia taki temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam od jakiegoś czasu tuner Manta DVBT01, ale ma on duże problemy z prawidłowym odtwarzaniem napisów, więc pora zmienić sprzęt.

Głównie czego oczekuję to tego, żeby tuner dobrze radził sobie z odtwarzaniem filmów + napisów (duża liczba obsługiwanych formatów) z dysku zewnętrznego/pendrive. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Technisat.

Zgadzam się. Mam model CET-totalna porażka. Nie zapamiętuje kolejności programów. Do tego niby istnieje w nim funkcja timeshift, ale tak naprawdę jej nie ma (działa jak zwykłe nagrywanie z "klatką stop" tyle że uruchamiane klawiszem "pause" i nie widnieje na liście nagrań). Prawdziwy timeshift jest gdy w ustawieniach PVR oprócz rozmiaru bufora jest opcja automatyczny\ręczny. W tedy wybierasz "auto" i tuner kasuje poprzedni bufor i rozpoczyna nagrywanie od nowa z każdą zminą stacji a nagranie jest dostępne od razu po naciśnięciu klawisza [<<].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poleciłem Kol.@barni model Digyboxx T4 ,ma czułą głowicę, dobrej jakości obraz i dźwięk,można z poziomu EPG włączać nagrywanie,

jak pytający sobie życzył.

Ponadto Digyboxx ma b.przyzwoicie działający wskaźnik siły i jakości sygnału,jak mało który tuner -T,z podaniem m.in.parametrów BER.

Może nie tak dobry,jak ma np.Sony Bravia,ale to inna klasa cenowa,za to wskazania powtarzalne,porównywałem dla kilku egzemplarzy.

Porównywanie go z modelem CET (za 60.-PLN) jest nieporozumieniem,jak również mało sprawiedliwa ocena f-my TechniSat,

która co prawda dała kawałek ciała z CET-em,ale to nauczka dla tych,co chcą darmo i dobrze. :>

Jedyne,co mi z początku przeszkadzało,to b. mała waga urządzenia,i kable nim poniewierały.ale postawiłem na nim rejestrator. :D

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam tv sharp 32xl8e, który niestety nie ma wbudowanego dekodera dvbt. W takim wypadku jestem zmuszony kupić tuner dvbt. Budżet ok 100 zl. Zdecyduję się pewnie na któryś z tych modeli: Wiwa 95 memo, Wiwa 102 memo i ferguson ariva t650i.

 

Niestety w tej cenie żaden z tunerów nie ma wbudowanego dekodera dts, na którym mi bardzo zależy. Oprócz odbioru kanałów tv, chciałbym, żeby tuner służył mi do oglądania filmów hd z dźwiękiem dts. Mam w domu odtwarzacz bluray LG bd570, ale po zakupie tunera chciałbym się go pozbyć.

 

I tu pojawia się moje pytanie:

Brat posiada jakieś kino domowe, z którego nie korzysta. Jeśli podłączę do niego tuner, to wszystko będzie ok? Tj. normalnie będę mógł oglądać film z dźwiękiem dts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że chcę mieć wszystko. Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie nie mam co liczyć na tuner z obsługiwanym dźwiękiem DTS.

Moje pytanie dotyczyło, czy po podłączeniu kina domowego, do któregoś z ww tunerów bez problemu obejrzę film HD z DTS. W specyfikacji tych tunerów jest: "DTS - przez zewnętrzny dekoder". Czy takie kino domowe to właśnie ten zewnętrzny dekoder?

Model kina domowego Samsung HT-X30

 

Chciałbym jeszcze zapytać osób, które posiadają te tunery, czy mają jakieś problemy z odtwarzaniem filmów HD w .mkv lub brrip.

Jak pisałem wcześniej, mam odtwarzacz LG BD570 i czasami mam problemy z napisami a większość filmów brrip nie działa poprawnie - zawieszają się, nie można przewijać, itd. Dlatego zastanawiam się jak to jest z tymi tunerami. Czy będzie lepiej, gorzej, porównywalnie? Nie wiem, czy po zakupie tunera jest dalej sens mieć ten odtwarzacz bluray, czy się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czytajcie ze zrozumieniem ;P

 

Po pierwsze: napisałem, że kino domowe to Samsung HT-X30.

Po drugie: napisałem, że oprócz odbioru kanałów tv naziemnej, chciałbym oglądać filmy HD w .mkv z dźwiękiem DTS. Czyli wiadomo, że chodzi o filmy z usb.

 

Czyli jak podłączę to kino domowe do tunera, np. Wiwa HD102 memo i puszczę film w HD z DTS, to film normalnie mi pójdzie z dźwiękiem DTS przez kino domowe/ew. słuchawki?

 

No i jeszcze ponawiam pytanie do osób posiadających te modele lub podobne: czy filmy HD x264 720p/1080p i brrip działają bezproblemowo (pomijając dts), czy zdarza się, że jakiś nie odpali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze, bo nie mam już siły szukać.

 

Potrzebuję tuner o cechach:

- 1080p

- wyjście stereo (chinch lub jack)

- dobry pilot

- time shift z opcją bufora. To najważniejsze! Chodzi mi o taką funkcję, gdzie oglądany program ZAWSZE leci przez bufor na podłączonym dysku i w każdej chwili można cofnąć o kilka minut.

 

Bardzo ważne jest dla mnie to cofanie. Większość tunerów ma pauzę, a cofać można tylko po włączeniu nagrywania. Mi chodzi o taki stały bufor.

Pomóżcie coś. Miałem goclever 3000 ale się zużył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledga posiada tuner DVB-T Lark który działa Ok, ale po wyłączeniu pilotem i ponownum włączeniu uruchamia się z czarnym ekranem i przestaje reagować na pilota. Trzeba kilka razy wyjać wtyczke z gniazdka żeby odpalił i działa do kolejnego wyłączenia pilotem.mistety nie ma paragonu mimo że jeszcze jest na gwarancji.

Czy to mozę być poważna usterka ?

Zaproponowałem mu zakup nowego tunera i pilnowanie dowodu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie w rodzinie jeden Korr, który bardzo szybko poszedł do serwisu po czym gra bezproblemowo kilka lat.

Jest też i Lark, z którym nie było żadnych problemów i ogólnie wydaje się lepszym tunerem, bo np. bardzo dobrze radzi sobie ze słabymi sygnałami. Porównywałem go z jakimś Fergusonem (combo, ale nie pamiętam symbolu) i właściwie nie było co porównywać — Lark grał płynnie na wszystkim, a Ferguson radził sobie tylko z najsilniejszymi sygnałami.

Tak na marginesie to Lark jest dosyć znaną firmą, która kiedyś specjalizowała się w nawigacjach GPS. Parę lat temu zdaje się że nawet w ramach jakiejś promocji nawigację Lark dodawano do BMW, a to przecież podobno dobre samochody (pomijając obciach), które słyną też z wysokiej jakości, więc raczej nie dodawali by do nich jakiegoś badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...