Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może pod warunkiem że ma drugą głowice na kanały UHF, wtedy szukasz tunerków oznaczonych jako combo pozwalających na oglądanie DVB-S i DVB-T. Tylko jest haczyk, spora część tunerów DVB obsługuje tylko kompresję w mpeg2, więc u nas sobie nie pooglądasz DVB-T bo tą jak wiadomo będziemy nadawać w mpeg4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w Waszych T-1300 również nie działa opcja oszczędzania energii w tybie standby? Producent pisze, że po włączeniu tego w menu, tuner powinien "głębko" zasypiać i pobierać <1W. Tymczasem... nie zasypia, wyświetla zegar i jest gotowy [bo szybko startuje] i pobiera wciąż bez sensu ca. 12W!

 

Problem z numeracją kanałów [od 100] też jest wyjątkowo wkurzający. Menu jest chwilami mało intuicyjne, myślę, że przeciętny człowiek często może mieć problemy typu "I co ja mam teraz zrobić [nacisnąć]???". Aha, ktoś napisał, że to szybko zmienia kanały. Hmmm... Moim zdanie bardzo powoli. Ale może brak mi punktu odniesienia? W każdym razie np. mój prosty Ferdek FTA jest DUŻO szybszy. Może to kwestia MPEG4?..

 

Fatalnie rwie mi TVP1 mimo wskazywanego dobrego sygnału rzędu 50/70, inne z tego multipleksu również, ale mniej.

Zacina się też TV4 i Polsat HD z POTa, ale rzadziej [sygnał 65/75].

Czasem na różnych kanałach występują też PASKUDNE "pisknięcia" dźwięku trwające ułamki sekund.

 

PS. Przy przechodzeniu z CVBS na RGB obraz przesuwa się [nadmiernie] w lewo. Dzieje się tak na różnych telewizorach, sprawdziłem.

 

 

T-1300 - Soft 2.5S. Odbiór na Bielanach z PKiN Warszawa. Brak bezpośredniej widoczności pałacu. Antena siatkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtula

 

Numeracja jest zgłoszona jako błąd, oszczędzanie energii trzeba włączyć: Ustawienia użytkownika --> Ustawienia systemu --> Standby energii na WŁĄCZ, rwanie sprawdź na innej antenie, najlepiej bez wzmacniacza - sztuczne podbijanie sygnału DVB-T robi więcej kłopotów niż pożytku, aczkolwiek trzeba mieć także na uwadze, że podobne problemy z rwaniem (głównie Polsat Sport HD i TV4 w Warszawie) zgłaszali w tym temacie także posiadacze innych odbiorników, więc wskazuję winę nadawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie energii włączam i... NIC. Zresztą robiłem to już poprzednio.

Instrukcja: "Dzieki właczeniu tej funkcji urzadzenie T-1300 bedzie zuywac mniej niż 1 (co "1"?) Należy pamietac, że przepusty sygnałów (SCART i RF) nie beda wtedy działac w trybie oczekiwania.". Te "przepusty" (piękne ;) ) też działają tak czy siak. Watomierz zresztą nie kłamie, podobnie jak ręka przyłożona do mocno nadal ciepłej obudowy...

 

Zdaję sobie sprawę, że sygnał u mnie jest nie najlepszy. Wyrzucenie wzmacniacza pogarsza sprawę, uważam, że ten odbiornik ma mało czułą głowice.

 

Myślę, że przesuwanie obrazu przy przechodzeniu na RGB jest do załatwienia programowo (to są jakieś chece z sygnałem synchronizacji poziomej). Warto by zwrócić uwagę producentowi, bo przecież z RGB wciąż masowo korzystają właściciele odbiorników CRT i starszych LCD.

 

Przenosiny do Łaz? Nic nie słyszałem... Ciekawe, co będzie z mocą multipleksów, oby była zwiększona, bo np. u mnie odbiór stamtąd jest podły za wyjątkiem TVP1 i TVP2.

 

PS. Załączany z tym tunerem kaber euro-scart jest fatalnej jakości! Stanowczo odradzam stosowanie go zwłaszcza w trybie CVBS (widoczne lekkie szumy!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w/w funkcja działa świetnie. Gdy jest załączona - nie działa wyświetlacz, a dioda LED (czerwona) miga. Zużycie prądu jest faktycznie poniżej 1W.

 

Czułość głowicy: czy uruchamiałeś na tej instalacji jakikolwiek inny odbiornik, aby wyciągać takie wnioski?

 

RGB: Do sprawdzenia, jeśli faktycznie jest taki błąd - pozostanie zgłosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w/w funkcja działa świetnie. Gdy jest załączona - nie działa wyświetlacz, a dioda LED (czerwona) miga. Zużycie prądu jest faktycznie poniżej 1W.

 

Sorry, działa! Tylko to potrzebuje czasu, żeby "zasnąć". Nie sądziłem...

Ale ta nadmienie zresztą świecąca dioda i do tego migająca jest wk...jąca!

 

RGB: Do sprawdzenia, jeśli faktycznie jest taki błąd - pozostanie zgłosić.

 

RGB przesuwa. Sprawdzone na 3 różnych TV.

 

Czułość głowicy: czy uruchamiałeś na tej instalacji jakikolwiek inny odbiornik, aby wyciągać takie wnioski?

 

Czułość jest niska, skoro w odbiorze pomaga wzmacniacz włączony w 4 (!)metry kabla. Dobremu odbiornikowi analogowemu nie robi to różnicy.

 

 

PS. A co z polskimi znakami w EPG itp? Bedą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka lokalizacja? Chyba z okien pałac widać...

I jaki to telewizor, że nie ma w ogóle przesunięcia między CVBS a RGB (dziwne, bo nawet z oscylogramów wynika, że MUSI być :) )?

 

Edit: Rzeczywiście są takie telewizory, na których nie przesuwa. Zanalazłem np. małego Samsunga LCD, na którym jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtula - przecież polskie znaki w EPG i teletekście są (brak ich może być w TXT TVP 1, bo jest nadawany z identyfikacją ENG i tuner załącza złą tablicę znaków - na Fergusonie nie ma takiego problemu - na stałe załączona jest tablica polska).

 

Czułości nie można porównywać z TV analogową - różne moce, różne rozchodzenie się sygnału, w tej chwili bezpośrednie porównanie analog - cyfra jest pozbawione sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

.........wczoraj zakup Maximum w Holexie i...tuner fajnie pracuje...ale:

kiedy uzywam pilota od tv (sony KDL 40W2000), mam na myśli przyciski + , - za pomoca których reguluje głośność , pilot wchodzi w konflikt z tunerem, a dokładnie regulacja głosnosci przsatje działac płynnie i co najgorsze uff tuner zmienia kanały (nie jest to taka płynna zmiana, znaczy nie jest tak ze wraz ze wzrostem głosnosci o jedna jednostke przeskakuje o jeden kanał do góry, czy w dół),...........poprostu nagle wchodzi na kanał np.40, innym razem włacza sie radio, innym znów razem pokazuje sie okno wyboru rozdzielczosci.......

w zwiazku z tym prosze o jakakolwiek pomoc w tym temacie bo ja nic z tego n i e r o zu m i e :((((((((

 

a przy okazji, czy najnowszy soft umozliwi przełaczanie na 4:3 po hdmi ? i kiedy sie ten soft planuje pojawić ?

 

 

i na koniec......... z góry borkowskiej łapie sygnał zkrzemionek, moc/jakośc na wszystkich kanałach 15/53, od czsy do czasu rwie, czasami potrafi pokazac brak sygnału,(musze sie antenka chyba pobawić, jakaś kierunkowa jedna z tanszych),...........jak ją podpinam do soniaka to pokazuje miedzy 75 do 100 % siły sygnału, hmm ciekawe,...tv ma karte dekodujaca do mpeg2..itd itpp.....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cypcup w zasadzie potwierdza, że ten tuner ma małą czułość.

A ja dziś sprawdziłem na Technisacie znajomego z kartą transkodującą, że prakycznie nic nie rwie na tej samej antenie :) ! Parametry 60/75 i 75/85 a na Maximum... 49/55 i 65/75. Jest różnica? Hmmm?

 

Cycopie, a ma Soniaku Ci rwało tak samo?

 

Mr. Orbita, rzeczywiście - są polskie znaczki w EPG, nie sądziłem, że żeby się pojawiły, trzeba przełączyć język OSD na polski! Zrobiłem to z bólem, bo niektóre tłumaczenia menu... No, dobra, już się nie czepiam ;)

 

Czy ktoś coś wie nt. przenosin dvb-t do Łazów? Chodzą jakieś plotki, że od listopada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Maximum sprawuje się lepiej niż Sharp 46 HD1E, więc wcale nie jest tak źle z czułością - mieści się w normie. Proszę też nie sugerować się procentami na paskach, bo sposób ich przeliczania różni się w każdym odbiorniku, to nie jest standard, podobnie jak w TV Satelitarnej. To że coś pokazuje nagle 100% nie oznacza jeszcze, że faktycznie 100% jest, bo zależy jak na to patrzeć (tj. co na te 100% się składa :> ).

 

@cypcyp - soft - jeszcze nie wiem, jak się coś dowiem - dam znać. Temat zmiany formatu obrazu został zgłoszony. BTW: Z tego co widzę nie tylko Maximum ma z tym problemy...

 

Kwestia pilota i reagowania jeden sprzęt na drugi - obawiam się, że jest niestety nierozwiązywalna :( Widać producenci wstrzelili się w ten sam kod... Nie pomoże zmiana na inny egzemplarz - na każdym Maximumie (i Digiality CX-501T też) będzie to samo.

 

Jestem po testach RWT DTV-401T. Napiszę to, bo i tak wcześniej, czy później się wyda - jest to niemal ten sam odbiornik co Ferguson FT-8200 HD, ale wg. zapewnień dystrybutora ma lepsze wsparcie w kwestii oprogramowania (pozostaje pytanie, czy softu nie będzie się dało zamieniać między odbiornikami - tego nie wiem), przykładowo uruchomiono złącze LAN (działa w trybie demo - pobiera plik z serwera RWT i wyświetla jego zawartość). Na wystawie SAT Krak 2008 udało się także przetestować działanie modułów CI w RWT - działają (stworzono "sztuczny" multipleks DVB-T z kodowanym Canal+ Sport HD - RWT go odebrał i zdekodował Canal+ Sport HD za pomocą modułu i karty C+). Cena poszła w dół - zamiast 499 jest teraz 419. Opis będzie w SK 11/2008.

 

Zakup nadal możliwy tu: http://digittv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz Mr.Orbita.. ja to mam pecha chyba od małego , niedowiary, akurat sie musieli wstrzelic w kod tv ktory posiadam, ale cóż.....

bardzo mym prosił o namiar na nowy soft, jak juz bedzie distepny nawet ten ktiory złamie kanały od 100 liczone , w wszcegolnosci na soft ktory pozoli zmienaic na 4:3 ....(cyp2@interia.pl)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis cos mi przestala odbierac dvb-t z pkin co sie okazalo :

TVP leci z łaz a POT z pkin.

 

Z tego co przeczytalem na stronie emitela to docelowo maja pracowac dwa nadajniki w wawie.

 

Na chwile obecna potrzebne sa dwie anteny w wawie do odbioru dvb-t :(

 

Text ze strony emitela ponizej.

 

 

Rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia drugiego nadajnika DVB-T w okolicach Warszawy. Docelowo emisje z RTCN Warszawa/PKiN i RTCN Warszawa/Raszyn będą realizowane w sieci synchronicznej SFN co znacznie poprawi zasięg naziemnej telewizji cyfrowej na Mazowszu.

 

Obecnie trwają testy systemu i pomiary emisji z Raszyna dlatego chwilowo wyłączona została emisja z PKiN.

 

Przez najbliższy czas będą występować przerwy i zakłócenia w nadawaniu DVB-T w regionie Warszawy, po czym zostanie uruchomiona emisja z dwóch obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, to już wszystko jasne. teraz już wiem dlaczego tak mi rwie albo jedno, albo drugie na tym Maximum w zależności od ustawinia anteny. Ech...

 

A propos jakości tych emisji: dla mnie to jest koszmar w porównaniu z dobrym analogiem. Nie dosć, że ostrość nie ta, to kopnięte kolory i, co najgorsze, widoczny wpływ kompresji (twarze, włosy wyglądają jak grubo upudrowane, jak maski. na tym najlepiej to widać). Nawet w tym HD jest to widoczne, choć tam jest oczywiście lepiej. Dodatkowo często wypalone są biele (widocznie samplowanie jest nieprecyzyjne - dochodzi do przesterowań).

Generalnie FATALNIE. Jakość przypomina lepsze divxy. Wiadać, że struminie musiałyby być chyba ze dwa razy większe, żeby choć zblizyć się do jakości przekazu analogowego... U mnie nawet na lcdku analog wypada lepiej, a o tym jak jest na świetnym, starym telewizorze analogowym (oczywioście 50Hz - bez przetwarzania cyfrowego) nawet nie wspomnę.

MPEG2 z satelitki jest oczywiście również znacznie lepsze od tego dvb-t w naszym wydaniu, choć tam dla odmiany lubi się lekka pikseloza pokazywać w złożonych, szybkich scenach.

Uważam, że nawet lekki szum i niewielkie odbicia w analogu mniej człowieka męczą od takiego wylizanego kompresją i wypalonego obrazu. A królem jakości pozostaje (dla zwykłego zjadacza) analogowy przekaz satelitarny odbierany na dobrym tunerze. O super jakości obrazu dvb-t mogą mówić tylko ludzie, którzy nie mają puntku odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumiec ze to dopiero testy i trzeba sie nauczyc dobrze nadawac, jak ponadaja 10 lat jak w DVB-S to jakosc bedzie nieporownywalnie lepsza, z czasem tez kodeki na pewno sie poprawia i jakosc tez wzrosnie. Dziwia mnie zachwyty nad satelita i 3 Mb/s w MPEG-2 - czyzby to dowod na to ze jakosc MPEG-2 jest lepsza od MPEG-4? Dla mnie referencyjnym poziomem jakosci jest niemieckie DVB-T potem niemieckie DVB-S i poki co zaden nadawca polski nie jest w stanie temu dorownac i to jest dowod na to ze najwyzsza jakosc mozna osiagnac przede wszystkim w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumiec ze to dopiero testy i trzeba sie nauczyc dobrze nadawac, jak ponadaja 10 lat jak w DVB-S to jakosc bedzie nieporownywalnie lepsza, z czasem tez kodeki na pewno sie poprawia i jakosc tez wzrosnie. Dziwia mnie zachwyty nad satelita i 3 Mb/s w MPEG-2 - czyzby to dowod na to ze jakosc MPEG-2 jest lepsza od MPEG-4? Dla mnie referencyjnym poziomem jakosci jest niemieckie DVB-T potem niemieckie DVB-S i poki co zaden nadawca polski nie jest w stanie temu dorownac i to jest dowod na to ze najwyzsza jakosc mozna osiagnac przede wszystkim w DVB-T.

 

Testy? A ileż lat one już trwają? Standard mpeg4 jest znany od dawna, kodeki też już są dopracowane, lepsze nie będą. Jedyne, co można, to poszerzać strumień, ale idzie się raczej w przeciwnym kierunku, bo przeciez trzeba upchnąć ile się da tego badziewia telewizyjnego. Ludzi [na niskim poziomie] nie interesuje jakosć [zarówno ta merytoryczna, kulturalna, jak i ta techniczna tak naprawdę też], ale ILOŚĆ. Im więcej, im większy numerek, tym lepiej.

Pewnym [ale b. zamożnym] wyjątkiem są tu Niemcy, którzy na niektórych kanałach oferują nie żadne tam [pseudo] HD, tylko SD ze strumieniam 8 Mbit/s i oczywiście w mpeg2.

 

Zachwyt nad mpeg2? Żaden zachwyt. Po prostu słabsza kompresja pojedynczej ramki, co skutkuje bardziej naturalnym obrazem ale tym nieruchomym.

 

Niemieckie mpeg4? No, tak, jasne, jasne, przy wysokim strumieniu zaczyna to JAKOŚ wyglądać.

 

Tuner Interstar GI-T/S 870 CRCI i Moduł Viaccess NP4 mieszkam 22km od W-wa i Raszyna

odbiór DVB-T siła sygnału 80% jakość 60% obraz ciągłe przycięcia, zaniki

Mam takie pytanie czy to wina tunera czy sygnału?

 

Sygnał większy od Jakości świadczy najczęściej o zbyt silnym wzmacniaczu. Może pomogłoby zastosowanie innego [słabsze wzmocnienie]? Taka sytuacja może mieć też miejsce, kiedy poziom odbić jest b. duży (można sprawdzić na bodajże Polsacie z PKIN - to chyba kanał 45, więc zbliżony do multipleksu TVP).

Generalnie zgadzam się, że przy jakości 60% i mniej nie ma co marzyć o odbiorze bez przycięć. Choć przeczą temu niektóre wypowiedzi. Czytałem tu gdzieś, że miał jakość 43% i stabilny odbiór... Nie wierzę.

 

 

PS. W Maximum T-1300 nie działa chyba wybieranie w menu formatu obrazu. Nie działa nie tylko na hdmi ale i na scarcie. Przynajmniej na emisji HD 16:9, gdzie przy ustawieniu "4:3 letter box" na ekranie 4:3 powinno dochodzić do zwężenia do panoramy. W każdym razie tak to działa na moim satelitarnym Ferdku.

Format można zmieniać tylko przyciskiem z pilota, jednak jest to tak nietrwałae ustawienie, że nawet zerwanie odbioru, nie mówiąc o zmianie programu, powoduje powrót do ustawień domyślnych tunera. Fatalna niedoróba moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co można, to poszerzać strumień

Jakie "poszerzać"? Masz szerokość pasma i na niej wyliczone albo 7 SD MPEG-4, albo 4 SD MPEG-2. Można szaleć np.: z modulacją przechodząc na 64QAM i na tym zyskując dodatkowe Mbit/s (pisałem o tym, wklejałem nawet tabelę z przeliczeniami), ale ilość kanałów jest ustalona. Nie ma żadnego "upchnąć" - obydwie wartości dla MPEG-2 i MPEG-4 są wyliczone i zbadane i dla takich ilości zachowana jest (conajmniej) jednakowa jakość. Teraz w testach jest sytuacja wyjątkowa, bo połączono SD z HD. Czy 4 SD + 1 HD to dobry przelicznik to już sprawa dyskusyjna, aczkolwiek z komentarzy na forum w różnych miejscach wynika, że do jakości TVP HD przyczepić się nie można (zależy jeszcze od materiału jaki emitują), SD wymagają pewnych poprawek, ale w cuda też nie wierzę - przykładowo TVP Info jest po prostu ogólnie kiepsko nadawany i jest tak samo w przekazie satelitarnym na Astrze. Mimo dużego bitrate to co wychodzi z TVP ma jakby rozmyte krawędzie, słabą ostrość - tak jest i koniec.

Pewnym [ale b. zamożnym] wyjątkiem są tu Niemcy, którzy na niektórych kanałach oferują nie żadne tam [pseudo] HD, tylko SD ze strumieniam 8 Mbit/s i oczywiście w mpeg2.

8Mbit/s nie w DVB-T, a na satelicie. Niemcy są świetnym przykładem jak ubić DVB-T. Oferta na satelicie przebija DVB-T w każdym zakresie - jakości, ilości kanałów, dostępności, kosztów (niewielka różnica). Do tego jest tak ciasno (za dużo nadawców, za mało miejsca), że kanały w niektórych muxach muszą dzielić czas antenowy między sobą. Niemcy zaraz po Wielkiej Brytanii są drugim krajem, gdzie na poważnie testuje się DVB-T2 - a przecież DVB-T/MPEG-2 jest "takie świetne".

Niemieckie mpeg4? No, tak, jasne, jasne, przy wysokim strumieniu zaczyna to JAKOŚ wyglądać.

Niemieckie MPEG-4? Gdzie znaczy się, bo poza Kabel Deutschland nikt tak nie nadaje (swoją drogą Kabel Deutschland to wzór jakości MPEG-4 i to wcale nie przy dużym bitrate - RedXClub są nadawane ze średnim bitarate 1,36 MBit/s i są to kanały erotyczne, więc dużo ruchu na ekranie - jakość wśród erotycznych nie do pobicia, gdyby podkręcili do 2 MBit/s to już byłaby rewelacja).

Szybkie obliczenia: 2 Mbit/s x 7 kanałów = 14 Mbit/s (+ załóżmy 2 Mbit/s na fonię i dodatkowe dane dla kanałów licząc łącznie), czyli jest jeszcze spory limit - w Polsce w DVB-T można śmiało dać większe bitrate - pałeczka jest po stronie nadawców. Podobnie n w MPEG-4 rzadko przekracza 2 Mbit/s. Dodatkowo mamy przecież multipleksowanie statystyczne, więc chwilowy bitrate może wynosić więcej niż wartość średnia jeśli jest taka potrzeba. W praktyce bitrate w DVB-T/MPEG-4 i tak byłoby lepsze od wielu polskich kanałów w MPEG-2 z satelity.

Generalnie zgadzam się, że przy jakości 60% i mniej nie ma co marzyć o odbiorze bez przycięć.

Pisałem już o tym - nie można porównywać wskazań procentowych pomiędzy tunerami, bo te wartości nie są zestandaryzowane i każdy odbiornik interpretuje to inaczej. Nie dość, że 43% jest realne to być może dało by się zejść niżej, bo to zależy od odbiornika i to wcale nie oznacza, że ten co zjechał niżej ma lepszą czułość głowicy - po prostu 43% tam może być tym samym co 60% gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Testy? A ileż lat one już trwają? Standard mpeg4 jest znany od dawna, kodeki też już są dopracowane, lepsze nie będą.

 

Własnie jestes w bledzie standard jest znany ale kodeki caly czas sa dopracowywane, nawet kodeki MPEG-2 sa dalej dopracowywane. Przyjmuje sie ze poprawa w poczatkowym okresie jest rzedu 20% pozniej 10% bitrate na rok wiec z kazdym kolejnym rokiem jakosc nieco rosnie jesli bitrate jest utzymywany. Albo dodaje sie nowe programy utrzymujac niska jakosc... :/ W kazdym razie jakosc MPEG-4 poznac bedzie mozna za rok dwa wtedy okaze sie ile sie da wycisnac poki co to technologia caly czas dopracowywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie MPEG-4? Gdzie znaczy się, bo poza Kabel Deutschland nikt tak nie nadaje (swoją drogą Kabel Deutschland to wzór jakości MPEG-4 i to wcale nie przy dużym bitrate - RedXClub są nadawane ze średnim bitarate 1,36 MBit/s i są to kanały erotyczne, więc dużo ruchu na ekranie - jakość wśród erotycznych nie do pobicia, gdyby podkręcili do 2 MBit/s to już byłaby rewelacja).

Mr. Orbita, chyba coś pomyliłeś. :wink: Kabel Deutschland nadaje swoje programy w DVB-S2, ale MPEG-2. :)

 

Standard jest znany ale kodeki caly czas sa dopracowywane, nawet kodeki MPEG-2 sa dalej dopracowywane. Przyjmuje sie ze poprawa w poczatkowym okresie jest rzedu 20% pozniej 10% bitrate na rok wiec z kazdym kolejnym rokiem jakosc nieco rosnie jesli bitrate jest utzymywany.

To ciekawe, bo myślałem że specyfikacja danego kodeka jest jedna i ta sama na całym świecie, a na modyfikację kodeków pozwala jedynie jego nowsza wersja, co jest możliwe tylko na komputerze. Przecież tunery DVB-T dekodują sygnał sprzętowo, a nie programowo. :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...