Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje z placu boju: wg. bieżących informacji, które posiadam Maximum T-1300 FTA otrzyma nową wersję oprogramowania w przyszłym tygodniu. Jeśli nie będziemy mieli uwag - puścimy go do sprzedaży. Opis zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami znalazł się w drukowanym wydaniu SK 9/2008, które od przyszłego tygodnia powinno pojawiać się już w kioskach (wczoraj rozesłaliśmy je do prenumeratorów).

 

Jakimś cudem umknęła nam nowość w tym temacie: wkrótce do sprzedaży trafi nowy model Fergusona dla DVB-T ze wsparciem MPEG-4. Będzie to model oznaczony jako FT-8200 HD. Skromne informacje dostępne są tu: https://satkurier.pl/news/42576/nowy-ferguson-ft-8200-hd.html. Więcej powiem o nim, gdy trafi się okazja przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie znam jeszcze, jak coś się dowiem to dam znać.

 

Lyngbox działa poprawnie. W oprogramowaniu 1.2.23 poprawiano odbiór TVP HD i teraz jest OK. Oczywiście pozostaje problem ze sporadycznymi zwieszkami - tu także to zaobserwowaliśmy (mux w Krakowie) - tak jak pisałem wcześniej - to dotyczy wielu sprzętów (może nawet wszystkich? ciężko to zbadać, bo błąd występuje raz na kilka godzin - trzeba obserwować ) - mało prawdopodobne wydaje się, żeby był to problem po stronie odbiorników (wszyscy producenci jednocześnie spaścili implementację algorytmu MPEG-4?) - namierzymy to i spróbujemy wyeliminować niezależnie po której stronie będzie problem, w razie czego mamy kontakt ze wszystkimi, łącznie z samą TVP. Niestety nie pamiętam jak jest z EPG, musiałbym go uruchomić, ale to przy jakiejś okazji. Ogólnie w porównaniu z testem w drukowanym SK zaszło wiele zmian na plus - znacznie przyśpieszono pracę Lyngboxa, oczywiście dodano pełne (bardzo dobrze wykonane) spolszczenie, wyeliminowano kilka błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximum trafił do sprzedaży, ale w przyszłym tygodniu udostępniona zostanie jeszcze jedna istotna poprawka oprogramowania. Z tego co wiem zlokalizowano wszystkie błędy i ta poprawka, która się pojawi - usunie je ostatecznie. Oczywiście poinformuję, gdy tylko aktualizacja się pojawi. Ładowanie jest banalnie proste - wystarcza zgrać plik na dowolną pamięć przenośną typu pendrive nie większą niż 16GB sformatowaną pod FAT/FAT32 nie zmieniając jego nazwy. Tuner sam wykryje pamięć, znajdzie plik, zrestartuje się, pobierze soft i po całym procesie - uruchomi się na ostatnio oglądanym kanale. Łatwiej się nie da.

 

Opis w drukowanym SK 9/2008 na str. 12 - 14.

 

Cena stanęła ostatecznie na poziomie 439 PLN, czyli znacznie taniej niż Digiality.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a kiedy do sprzedaży ma wejść Maximum 501 i ferguson 8200? Różnica myślę nieduża między tym 1300FTA ale jak niedługo operatorzy zaczną wprowadzać płatne programy to znów trzeba będzie się przesiadać na inny tuner (mam niemiłe doświadczenia z Golden Interstar 870 + neotion mpeg-4, później doszedł dekoder AC-3... no ale HD już nie jestem w stanie przeskoczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wynika ze strategii rozwoju dvb-t w polsce, pierwsze 2 multipleksy beda fta, przewiduje sie 3 jako platny, a jego zasieg ocenia sie na ok. 55% populacji - slowem masz pare lat, dzisiaj oplaca sie kupic jak najtanszy sprzet. za pare lat kupisz z CI za ulamek ceny dzisiejszej....

z drugiej strony byc moze beda moduly na usb do T1300, ale to tylko moje spekulacje.

ps. ja zamawiam jak tylko bedzie nowy soft o ktorym pisze w nowym satkurierze, chyba ze juz na dzisiaj w sklepie jest z tym nowym? mr. orbita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 3 multipleksem to nie wiadomo jak będzie, bo wg propozycji UKE teoretycznie ma być w polaryzacji pionowej ze względu na brak wolnych częstoltliwości. Już teraz KIGEiT zwraca uwagę, że jest to błędna koncepcja, bo mało kto się zdecyduje na kupno kolejnej anteny na 3 multipleks....i mogą być duże zakłocenia.

A co do Maximum to ja czekam na nowy soft i zamawiam, mam nadzieję, że na razie cena nie wzrośnie :D Mam juz dość śnieżenia z nowego mega nadajnika w Łazach k. Warszawy... ktoś nieźle wymyslił z tymi przenosinami, teoretycznie miało być lepiej a wyszło jak zawsze... polskim przysłowiem "jak nie może być lepiej to będzie przynajmniej inaczej" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wynika ze strategii rozwoju dvb-t w polsce, pierwsze 2 multipleksy beda fta, przewiduje sie 3 jako platny, a jego zasieg ocenia sie na ok. 55% populacji - slowem masz pare lat, dzisiaj oplaca sie kupic jak najtanszy sprzet. za pare lat kupisz z CI za ulamek ceny dzisiejszej....

Może warto się zastanowić nad odbiornikiem combo HD? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.... ja na razie nie mam warunków lokalowych żeby się bawić w tv satelitarną, choć Lyngbox bardzo mi się podoba. Zatem jak mam wydać na funkcję satelitarną ponad 2 tys. zł z której nie będę korzystał przez jakiś czas to wolę za jedyne 439 zł kupic sobie namiastkę tv cyfrowej czyli tuner DVB-T. Na razie kilkanaście programów tv wystarczy :-) zobaczymy w która stronę w Polsce pójdzie rozwój DVB-T... mam nadzieję, że bedzie to tak konkurencyjna oferta jak FREEView w Wlk. Brytanii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pasować do wyglądu, tylko dobrze działać :lol2: Ceny nie znam. Sprzęt póki co widziałem tak jak Wy - tylko ze zdjęć. Na ścianie tylnej widzę i Ethernet i USB... Do tego złącze CI tak "na wszelki wypadek". Jeśli będzie dobrze działać, a producent zrobi przyzwoitą cenę, no to może być bardzo popularny produkt. Zobaczymy. Jak zwykle: jak się coś ciekawego dowiem, to dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba taki oszczędny design, od razu rzuca się w oczy, że to coś "lepszego" :brawo: Pozostaje poczekać na ofertę, kiedy i za ile... mam nadzieje, że za mniej niż 499,00 PLN... ale najpierw musi przejść testy w hollexie (ok. miesiąca) czyli najwcześniej premiera w październiku, niepradaż Mr Orbita??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie przesadzajmy - nie wszystko musi testy u nas przechodzić. Póki co nic nie wiem o tym, aby Ferguson planował nam podesłać ten model. Jeśli zechcą - to oczywiście go sprawdzimy i damy im znać jak to działa. Zobaczymy...

 

Akurat Ferguson ma dobrze, bo są w zasięgu testowego nadajnika w Śremie, więc przypuszczam, że przed wpuszczeniem go do sprzedaży - sprawdzą produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, trochę rozjaśniliście mi temat. Myślę że od początku sierpnia sprzedaz ruszy z kopyta i konkurencja będzie coraz większa, tak więc jeszcze trochę cierpliwości. Tymczasem niech się wreszcie wyjasni co naprawdę będzie w tych naszych testowych multiplexach (konkretnie w moich na Podkarpaciu) aby nie zostać z ręką w nocniku.

poczekaj na fredka bedzie w pażdzierniku hd 8200 cena około 399zł pozostałe nie maja jeszcze Hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pozostałe? Pozostałe odbiorniki? Wszystkie wymienione w tym temacie to odbiorniki HD, łącznie z Maximumem, Digiality, Triaxem, etc.

 

Póki co Ferguson nie podesłał tego sprzętu, na oczy nikt go nie widział, nie wiadomo, czy w ogóle działa, w cenę wątpię, ale byłoby miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma produkujaca Fergusony napisała, że tunery DVB-T będą produkowane od października w cenie ok 420-430 zł w detalu... więc po prostu trzeba uzbroić sie w cierpliwość :) Poza tym jeżeli cena zostanie utrzymana taka jak obiecano to oznacza, że nowe modele wprowadzane na rynek są coraz tańsze :D:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos potwierdzi czy warto juz zainwestowac w odbior cyfrowy?

To zależy od tego czy jesteś usatysfakcjonowany dotychczasowym odbiorem analogowym i jakie kanały są dostępne. Zakładam, że w Warszawie macie wszystko co możliwe, tzn. TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, Polsat, TV4 i Puls. U mnie dostępne są tylko trzy z nich, więc gdybym miał możliwość odbioru cyfrowego zwiększyłoby to liczbę pozycji. Oczywiście w Warszawie są chyba jeszcze testy TVP HD, TVN HD i Polsat Sport HD - ale czy jesteś w ich zasięgu, nie mam pojęcia. Jeśli interesuje Cię darmowe HD, to chyba warto inwestować (pytanie czy masz już taki telewizor?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie są dostępne dwa multipleksy:emitel z tvp 1 2 info polonia kultura historia i sport,pot z tvn tvn siedem polsat tv4 tvn hd.emitel odbiór dość dobry,pot raczej nie na bielanach-płn. Stolicy.czy będzie odbierało w Błoniach-nie wiem,ale ogólnie warto zainwestować w dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...