Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koszt zamontowania anteny satelitarnej wynosi 800 zł od osoby, do tego dekoder za 99 zł i co miesiąc wysoki abonament. - W naszej okolicy mieszka dużo osób starszych, które mają niskie emerytury i nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Co mają zrobić, jeśli są chore, często nie mogą czytać, a telewizja to ich jedyny kontakt ze światem? - pyta rozżalona pani Hanna.

Składają się na 3-metrowego Laminasa z podgrzewaniem, czy co? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre :D I w dodatku trzeba czekać "minimum pół roku" :D Ciekawe, co to za operator? Mam dziwne wrażenie, że ten z Torunia :mrgreen:

 

Swoją drogą (o ile to w ogóle jest prawda...) dobrze im tak w tej warszawie. To kara boska za wszystkie lata naszego cierpienia :brawo:

(pozdrowienia z Łodzi :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dokładnie przeczytał ten arykuł z Wyborczej to wie, ze ten przykład dotyczy starego miasta, gdzie podobno nie mozna pociągnąć kablówki, więc wspólnota mieszkaniowa chce zamątować coś w rodzaju sateliarnej anteny zbiorczej... a do tego pewnie ktoś na osobach w podeszłym wieku chce zrobić niezły interes... poza tym dodałem tego linka nie dlatego żeby się nabijać z ludzi mieszkających w Warszawie tylko żeby zobrazować, że ten moment może jest bardzo dobry dla popularyzacji DVB-T... jest impuls do zmiany podejścia do DVB-T i nie jest to naciąganie bo jeżeli znalazłoby się więcej klientów na tunery to ich cena by spadła.... a tak... Wracając do tematu, to proszę o odp na pytanie o transkodowanie Dolby Digital Plus do Dolby Digital odbywa się w tunerze czy już na poziomie zwykłego amplitunera z DD. Pozdrawiam z Łodzi po przyjeździe z Warszawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że sytuacja jest w Warszawie akurat wyjątkowo niepewna. Jeśli DVB-T będzie musiało z PKiN uciekać to wcale nie jest powiedziane, że na Raszynie dostaną dużą moc - to tylko testy - niestety.

 

Info: najprawdopodobniej od przyszłego tygodnia do sprzedaży trafią odbiorniki Maximum T-1300 FTA.

 

Tu fotka: http://www.dvbthd.hu/images/maximum.jpg (celowo nie wstawiam do postu, tylko linkuję, bo duże rozmiary)

 

PRODUCT DESCRIPTION

 

The Maximum T-1300 FTA is a HD MPEG-4 DVB-T receiver. It has an excellent picture upscale function. With the additional 12 V supply the receiver is suitable for boats, caravans, mobile homes etc. Maximum T-1300 FTA has a simple and user friendly menu. As a digital HD receiver it is perfect for flatscreen TV.

 

FEATURES

 

• Receives free to air channels

• Display - 4 segment

• HDMI output with upscale feature

• Easy and fast software upgrade via the data USB port

• Downmix Dolby Digital / AC3

• Userfriendly and easy to use menu system

• Various channel editing functions (facourites, move, lock, re-name and delete)

• User programmable various channel information

• Plug and play data transfer system (DSR to DSR)

• Timer function, automatically turns on/off by setting function (daily, weekly, monthly, one time)

• Automatic reserved channel moving system

• Electronic prigram guide (EPG)

• OSD teletext and subtitle function support

• SPDIF coaxial output

• Automatic PAL/NTSC conversion

• Automatic last channel saving

 

TECHNICAL SPECIFICATIONS

 

• System Capacity

 

• DVB-T Compliant: EST 300 744, Nordig Unified Compliant

 

• Tuner & Channel

 

• Input connector: IEC type, Female, 75 Ω

• Output connector: IEC type, Male, 75 Ω

• Input frequency range: CHF, UHF band

• Antenna power supply: 5 V @ 50 mA with overload protection through coaxial cable

• Channel bandwidth: 7/8 MHZ (Switchable)

 

• Demodulation

 

• Guard interval: 1/32, 1/16, 1/8, 1/4 active symbol duration

• Mode: QPSK, 16 QAM, 64 QAM sunplus 210 demodulator

• Spectrum: 2K, 8K Carrier hierarchial supported

• FEC Decoder: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8

 

• MPEG Transport Stream A/V Decoding

 

• Aspect ratio: 4:3 / 16:9 / Letter box

• Audio decoding: MPEG-1 Layer I & II, MP3; MPEG-2 layer II, Dolby Digital; MPEG-2 AAC / AAC+

• Video decoding: MEPG-1 ISO/IEC 11172-2; MEG-2 MP@ML and MP@HL, ISO/IEC 13818-2; MPEG-4 AVC MP@L4 and HP@L4.1

• Audio Output

 

• SPDIF: IEC-60958 for PCM data; IEC-61937 for encoded bitstream data

 

• A/V Data In/Out

 

• TV-Scart: TV SCART out: CVBS, RGB, audio L/R

• VCR-Scart: VCR SCART in: CVBS, RGB, audio L/R; VCR SCART out: CVBS, audio L/R

 

• HDMI output

 

• Resolution: 1080i, 720p, 576p and 576i

 

• Data In/Out

 

• USB: For software upgrade and diagnostic

 

• Processor and Memory

 

• Processor: STi7101 / ST40 core, 266 MHz 32-bit superscalar RISC CPU

• RAM: 32 MB x 2 DDR

• Video / OSD memory: 32 MB x 2 DDR

• Flash memory: 4 MB

• EEPROM: 32 KB

 

• Power supply

 

• Input voltage: 100 - 240 VAC , 50/60 Hz

 

Szczególnie warto zwrócić uwagę na złącze USB. Nie służy ono do nagrywania, ale do aktulizacji oprogramowania. Jest to ważne, bo łatwo będzie załadować nową wersję do tunera - sam proces jest skrajnie banalny - wystarcza na pamięci typu pendrive umieścić stosowny plik (ważna jest jego nazwa) i tuner sam zacznie pobierać soft - nie trzeba nic robić, nic umieć, o nic się martwić - skuteczna i wygodna metoda (nagrywania w przyszłości raczej bym się nie spodziewał - nie wydaje mi się, żeby producent był zainteresowany dodaniem takiej funkcjonalności, ale za tą cenę HD PVR spodziewać się nie można).

 

Oczywiście oprogramowanie jest w pełni spolszczone, jest polskie EPG, polska czcionka w teletekście, polska instrukcja obsługi - to zasługa ciężkiej i solidnej pracy polskiego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że ten odbiornik jest naprawdę fajny ;) Poprzednia jego wersja, która była zaprezentowana w Hollexie, była nieco uboższa, nie miała wspomnianego właśnie przez @Mr Orbita złącza USB. Odbiornik Maximum ma także 2 złącza Euro (scart), no i jego wygląd jest ładniejszy :)

Oprogramowanie też ma plusy. Odrazu przy pierwszym podłączeniu tunera wybieramy język menu. Nie ma konieczności automatycznego skanowania całego pasma, wystarczy podać konkretną częstotliwość i już można oglądać ;) W pudełku jest też bardzo dobra instrukcja obsługi m.in. w jęz. polskim. Kanały przełączają się bardzo szybko, także przy zmianie SD/HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Daniel Kucharski za krótką recenzję, mi to mało kto wierzy :lol: Do tego jest tańszy (tylko nie wiem jeszcze o ile dokładnie - wyjaśni się na dniach). Aktualnie mamy go z załadowanym oprogramowaniem (o ile pamiętam) w wersji 2.1 - czyli widzicie ile wersji w międzyczasie wydano - produkt jest bardzo aktywnie rozwijany, aby był możliwie dopracowany.

 

Tuner testowaliśmy naprawdę bardzo długo, łącznie męczliśmy (i nadal męczymy) trzy egzemplarze jednocześnie pod wszelakim kątem - odbioru HD, SD, teletekstu, EPG, kręcenia się po menu. Nawet do drukowanego SAT Kuriera testy często trwają krócej, niż w tym wypadku. Z Digiality wyszedł trochę falstart, ale teraz musi się udać :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digiality CX 501T wymaga jeszcze dopracowania, dlatego chwilowo jest w hollex.pl wyłączony. Wkrótce wyjaśni się co z nim będzie. RWT DTV-401T do nas nie dotarł na testy, więc nic o nim nie powiem, przynajmniej nie w tym momencie.

 

@krorl - niższej od Digiality. Planowane było 399, ale po wprowadzonych poprawkach w oprogramowaniu powątpiewam, czy uda się zjechać tak nisko w tym momencie (nawet jeśli nie - to kwestia czasu - jeśli towar będzie się sprzedawał - będzie można ściągać większe ilości po lepszej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tunet Maximum będzie miał wyjście fonii cyfrowej elektryczne czy optyczne? Podobno nie ma to znaczenia ale ja wolę optyczne, bo nie jest stratne :-) Czy Maximum będzie tak czuły jak Tompson? Myślę, że cana 399 PLN jest do przyjecia jak najbardziej :-), biorąc pod uwagę, że Triaxy są po 610 PLN = VAT :-) Czekam zatem na aktualizację w Hollexie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście fonii jest w specyfikacji, którą załączyłem kilka postów wcześniej - SPDiF jest tylko na RCA. Czułość nieco lepsza niż Thompsona (sprawdzone na sygnale z Wisły/G. Skrzyczne, który u nas odbieramy słabo). Ostateczna cena nie jest ustalona - 399 było zanim producent przygotował szereg poprawek oprogramowania, wątpię aby to była usługa darmowa, powtarzam jednak, że nawet jeśli 399 się nie uda, to dojdziemy do tego stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digiality CX 501T wymaga jeszcze dopracowania, dlatego chwilowo jest w hollex.pl wyłączony.

 

A czy obecnie sa to jakies wieksze problemy, dyskwalifikujace chwilowo zakup tego odbiornika? Juz bylem zdecydowany kupic ten odbiornik, ale po Twoim poscie, pojawily sie watpliwosci :/ Czy te ewentualne "rzeczy do dopracowania", to tylko kwestia wgrania nowego oprogramowania? Czy taka operacje, mozna latwo wykonac samemu?

 

Teraz sam juz nie wiem, co lepiej wybrac Digiality 501 czy Maximum 1300 (chce odbierac DVB-T na terenie Poznania).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Losan - to bardziej skomplikowana sprawa; jutro z tego co wiem zajrzy do nas ktoś z Digiality i będziemy analizować temat.

@Tomasz Witkosz - odbiorniki mamy na stanie, ale uznaliśmy, że poczekamy na jeszcze jedną poprawkę oprogramowania, ale to też dłuższa historia, bo być może poprawka nie jest konieczna, a działanie musi zostać przeprowadzone z innej strony. Kto ma odbiorniki DVB-T (przykładowo Thomsony, które sprzedawaliśmy wcześniej) zauważył zapewne podczas oglądania multipleksu TVP, że momentami są zacięcia. Owszem krótkie, ale są. To samo zauważyłem na Technomate, Digiality i to samo jest na Maximumach. Nie jest to duży problem, bo rzecz dzieje się raz na kilka godzin i to dosłownie na ułamek sekundy, ale tak być nie powinno. Fakt, że dzieje się to wszędzie wskazuje na to, że raczej nie jest to wina tunerów, a przekazu. Mimo wszystko zapolowaliśmy na problem (osobiście robiłem to w poniedziałek) i nagraliśmy moment, w którym coś jest nie tak. Strumień oddaliśmy do analizy do producenta odbiorników Maximum i to powinno rozstrzygnąć co się dzieje - czy konieczne są poprawki w odbiorniku, czy sprawie będzie się musiał przyjrzeć TP EmiTel lub może sama TVP. Kupić zdążysz, sprzęt nie ucieknie :) W każdym razie pewnych spraw przewidzieć się nie da...

 

Jak ktoś jest z Krakowa - może do nas zajrzeć i zobaczyć Maximuma w akcji - trzy egzemplarze stale pracują.

 

Tu zdjęcia od nas - produkt jest gotowy do odpalenia i jak dostaniemy info co ze strumieniem - uruchomimy go

 

6302.jpg

6306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście fonii jest w specyfikacji, którą załączyłem kilka postów wcześniej - SPDiF jest tylko na RCA. Czułość nieco lepsza niż Thompsona (sprawdzone na sygnale z Wisły/G. Skrzyczne, który u nas odbieramy słabo). Ostateczna cena nie jest ustalona - 399 było zanim producent przygotował szereg poprawek oprogramowania, wątpię aby to była usługa darmowa, powtarzam jednak, że nawet jeśli 399 się nie uda, to dojdziemy do tego stopniowo.

 

A jednak wyjście fonii SPDIF jest optyczne w Maximum :) a nie jak pisano RCA... ale to bardzo dobrze. Tuner prezentuje się całkiem nieźle :brawo: czekam zatem na mozliwość zakupienia... może to nastąpi jeszcze w tym tygodniu????? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita, czy testowaliście tuner Triax? Jest bliźniaczo podobny do Tompsona, ale czy jest taki sam? Szczególnie interesuje mnie czułość Triaxa/Tompsona w porównaniu do Maximuma czy Digitiality. Czy już wiadomo, kiedy wprowadzicie Maximuma do sprzedaży? Czy nastąpi to w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triax dotarł, o czym zresztą pisałem, ale póki co wymaga on poprawek - odbiór nie jest prawidłowy, odesłaliśmy go.

 

Maximum trafi do sprzedaży jak tylko pojawi się kolejna aktualizacja oprogramowania - taka jest ostateczna decyzja. W tym tygodniu już nie przypuszczam, żeby to nastąpiło. W poniedziałek i wtorek tak jak zapowiadałem był u nas przedstawiciel Digiality/Maximuma, dokonał serii nagrań strumienia (kilkaset GB!) wykrył błąd w transmisji, docelowo otrzymamy więcej informacji na ten temat (coś z PCR) + błąd z winy TVP (teletekst w TVP 1 jest opisany jako angielski, zamiast polski, na innych kanałach jest OK). Do poprawki są wspomniane zacięcia (nagrania strumienia pozwolą ostatecznie określić, czy to tuner, czy wina błędów w przekazie) oraz działanie stacji radiowych. Proszę uzbroić się w cierpliwość - jak dowiem się coś pewnego, dam znać.

 

Szerszy opis Maximuma będzie w zbliżającym się wydaniu drukowanym magazynu SAT Kurier 9/2008 (w kioskach na początku września). Myślę, że taki bardziej szczegółowy opis pozwoli potencjalnym przyszłym nabywcom na lepsze zapoznanie się z produktem, aby nie kupować w ciemno, gdy odbiornik już się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

na wstepie chcialem sie przywitac - to moj pierwszy post.

przy okazji mam pytanie: na allegro jest do kupienia maximum za 485 zl, rozumiem ze sa to egzemplarze "przed poprawkowe"?

kiedy i gdzie mozna spodziewac sie testu porownawczego maximum, rwt i digiality?

moglby ktos napisac i zaproponowac jako opcje odbiornik combo z hdd jako opcje pod rozwage?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita - jeszcze jedno pytanie. W sklepie internetowym z Kościana jest tuner Maximum T-501 CX, bliźniaczo podobny do Digitiality. Czy to błąd czy po prostu producent w zależności od rynku docelowego nadaje nazwy marek, tj. jest w przypadku Panasonica w Europie i Nationala w USA? Jeżeli jest to to samo, to może zaczniecie oferować oba Maximumy jak oczywiście przejdą testy :) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - to ten sam sprzęt, Digiality vel Maximum T-501 CX także wejdzie do oferty, gdy tylko rozgryziemy problem, który w nim zauważyliśmy. Do oferty wejdą też najpewniej RWT, ale dopiero po testach - przypadek Digiality uczulił nas na temat sprawdzania sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triax dotarł, o czym zresztą pisałem, ale póki co wymaga on poprawek - odbiór nie jest prawidłowy, odesłaliśmy go.

 

Czy możecie napisać co się z nim dzieje. Niby Triax wyglada solidniej od Maximum, niby znana firma, atu problemy.... :/ A może to tzw. "polska specyfika" nadawania ??? :/ W każdym razie pozostaje poczekać aby sprzęt spełniał wszystkie wymagania... :brawo: dzieki, że przywiazujecie do tego aż taką wagę :-)

 

Zastanawia mnie inna sprawa, w Warszawie są dwa multipleksy: Emitel i POT. Jak nadawali w MPEG 2 było wszystko ok z sygnałem (POT miał mniejszą moc nadawania, ale go łapałem na SHarpie 32 RD2)... Po zmianie na MPEG 4, oczywiście nie mam obrazu ale Emitel łapie sygnał poprawnie, a POTu nie ma wcale. Wczoraj po niezłej gimnastyce anteną złapełem sygnał POT na sekundę, po czy zniknął .... :( Czy zmiana kompresji na to wpłynęła? czy po prostu zmniejszyli moc nadajnika jaki był przy MPEG 2 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie coś z mocą emisji - wiele osób zgłaszało nam problemy z odbiorem POT, przypuszczam, że nastąpiło "przykręcenie" mocy wraz z wyłączeniem analogu z PKiN, ale mogę tylko zgadywać. Metoda kompresji nie ma bezpośredniego wpływu na sam sygnał; wpływ na to mają inne parametry - modulacja, korekcja błędów itp.

 

Triax - obraz rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...