Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Jaki tuner DVB-T będzie pasował do telewizora bodaże 32 calowego Samsunga ?? Zależy mnie żeby sprzęt był zarówno dobry jak i tani. Poza tym u siebie w miejscowości widziałem także anteny DVB-T więc się zastanawiam czy one też będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie gdzie mieszkasz wróżki wyjechały na ferie. Nie ma podziału na anteny DVB-T i analogowe co najwyżej na anteny z lepszym lub gorszym zyskiem sygnału.

Jeśli miejscowość Trzciana to do najbliższego nadajnika DVB-T w Krośnie masz około 45km szanse na odbiór są niewielkie, nadajnik ma moc tylko 2kW erp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOSAT8010 CRCI HD COMBO jest tym co zapewni w przyszłości odbiór kodowanych kanałów naziemnych, to dobry wybór. Rodzaj karty lub modułu CAM będzie zależny od sposobu kodowania użytego przez nadawcę, o tym za wcześnie jest teraz pisać. Na pewno ten odbiornik jest właściwy aby w przyszłości współpracować z takimi kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzis przynioslem sobie ulotke pewnej duzej sieci handlowej :lol:

 

 

i zauwazylem, ze TV LCD pewnej znanej japonskiej marki :lol2: - wyposazone w tuner DVB-T mpeg4 - jest drozszy od tego samego modelu TV bez tunka cyfrowego o jakies 500 do 1000 pln :> - zaleznie od przekatnej ekranu

 

co prawda TV z tunerem DVB-T ma jednoczesnie gniazdo USB, a wiec pewno nie bedzie potrzebowal zewnetrznego odtwarzacza DVD do filmow, ale jednak roznica w cenie jest zbyt duza

 

 

tak wiec na dzien dzisiejszy lepsza opcja jest zewnetrzny tuner DVB-T, przynajmniej taki co ma softwarowe wsparcie na forach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jak tak dalej pójdzie to wszyscy przesiądą się na kablówkę lub platformę satelitarną i całe dvb-t będzie dla tych co nadal będą mieli małą antenkę za oknem i 7 programów :-( A może byc tak pieknie, freeview w UK ma ponad 40 programów niekodowanych...i tylko programy niekodowane zapewniają tej platformie taką popularność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem :( u nas testy jeszcze przez ok. 5 lat :) a potem szybkie przejście na MPEG 6 :) bo może być inaczej.

Ale powracając do tematu forum to oczekuje z niecierpliwością na większa podaż tunerów, w tym znanych firm...mam nadzieję, że wtedy Maximumy lub Fergusony rodem z chin mocno stanieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, że będzie trzeba zakupić stosowny tuner MPEG4. Do niedawna szeroko reklamowano moduły CI firmy Neotion - miały one w cudowny sposób po włożeniu do gniazda CI w tv dekodować MPEG4 do MPEG2 w odbiornikach tv posiadających wbudowany tuner MPEG2. Niestety co się okazało, że zaledwie mała część tv współpracuje z modułami Neotion (słyszałem o SONY) i sprawa dziwnie ucichła.... W krajowym serwisie Sharpa testowali owe cuda ale prawie żaden model poprawnie nie działał. Ja tez zakupiłem sobie cudo Neotion do mojego Sharpa 32RD2 i nic....

 

Poza tym jak wieść niesie moduły Neotion nie dekodowały HD zatem wychodziło to trochę bez sensu, gdyż najlepsze co może być w tv cyfrowej nie działa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T już w Polsce działa tylko testowo w kilku miastach. Można powiedzieć, że testowałem DVB-T w stolicy, także na tunerze do kompa na USB-nieźle się grzał. Działa dvb-t, tylko plątanina kabli w mieszkaniu trochę wkurza (antena do kompa, kabel HDMI do tv) a do tego trzeba się trochę namęczyć, żeby złapać dobry sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się w dvb-t za pomoca anteny pokojowej ze wzmacniaczem :-) wiem że maks prowizorka ale paczkę emitela z PKIN w Wawie łapałem całkiem nieźle :-) co innego paczka Polsatu i Tvn... mimo, że teoretycznie nadajniki z PKIN nadawały z ta samą mocą.... pomagało jedynie wystawienie anteny za okno :-) a i tak Polsat Sport HD się zacinał :-( Potem nadzeszły dni bez sygnału, bo rozpoczęto testy z Łazów (ja niestety mieszkam na płn. Wawy) i w ogóle nie dało się niczego złapać... potem na szczęście powrócono do lokalizacji na PKIN, a raczej na jednoczesnym nadawaniu z Łaz i PKINu. A poza tym, to uważam, że jak obie paczki chodziły na MPEG2 to zasięg był o wiele lepszy :-) Oby dwa pakiety na wbudowanym tunerze dvb-t MPEG 2 w tv Sharpa 32RD2 i nic się nie cieło :-) no może za wyjatkiem tv4, które szło z niebywałą złą jakościa (może niski bit rate?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...