Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj włączono z nadajnika w Śremie przekaz EPG na pięciu z ośmiu kanałów. Po zaprogramowaniu, tzn. dodaniu do harmonogramu audycji z listy EPG, tuner przełącza się automatycznie na dany kanał co może ułatwiać nagrywanie programów.

Szkoda, że nie pomyślano, aby przełączanie następowało także po wyłączeniu tunera do Stand-by, bo włączony tuner mocno się nagrzewa.

Może to początek zmian i przed świętami dołożą np. lokalny kanał WTK ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byl problem z sygnałem i czułością głowicy sygnał byl okolu 30% NA FREDKU cieło na tym drugim nie;)Podpinane bylo pod tv przez euro złącze.Często ferdek gubil częstotliwości.Możliwe że jego głowica jest bardzo wymagająca jesli chodzi o sygnal/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: Możliwe że jego głowica jest bardzo wymagająca jesli chodzi o sygnal ???

Odwrotnie, głowica jest zbyt czuła, bo u mnie 50 km od nadajnika na starej zardzewiałej 10-letniej antenie siatkowej sygnał wynosił 100%, a po wgraniu nowego softu obniżył się do ok. 80% (jakość 100%) i jest wszystko OK! Działa stabilnie, nie przycina, EPG wyświetla poprawnie...

Niemożliwe, że miałeś tak słaby sygnał, no chyba że kabel jest przetarty, zresztą przy sygnale 30% nic nie obejrzysz, więc jakim cudem w ogóle cokolwiek odbierałeś na ferdku? Przy 30% sygnale każdy tuner będzie gubił częstotliwości.

 

Popatrz na opinie na poprzednich stronach, osób, które go mają i jakoś szczególnie nikt nie narzeka.

 

Coś kolego kręcisz, pewnie tego ferdka nie miałeś nawet w ręku! :)

Proponuję, aby osoby którym ferdek pracuje niestabilnie napisały o tym na forum, bo Ty jesteś pierwszą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tyle ze Do Warszawy jest u mnie duużo więcej niż 100km a sygnał był naprawde słaby na ferdku pojawiała sie pixeloza a na tym drugim cudzie smigało ok Dodam że na tunerku dvbs2 ferguson podczas opadu deszczu ze sniegiem nie da sie u mnie oglądać kanałow a po podpięciu 2818se bez problemu....Więc wydaje mi sie to identycznym porównaniem.Sygnał odbierałem szczątkowy ze wzmocnieniami przy tropo...Opoczno Radom. takie miesjcowosci cos pośredniego między tymi 2ma antena jakas o zysku 100db bodajże kierunkowa na Warszawe. ///Kolego czytaj uwaznie!!W razie byś nie zauważył Porownałem 2 tunery satelitarne fergusona hd dvbs2 i fergusona 2818se oraz ferdka 8200 dvbt oraz tego no name ktorego testowałem i ktory zachował sie identycznie jak podkreslone tunery w wersji sat.Na 8200nie dało sie ogladać szatkowało tak jak na fergusonie hd.Na 2818se dało sie ogladac tak jak na tym noname pod dvbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspeed,Ferguson 2818SE to tuner satelitarny DVB-S a Ferguson FT 8200 HD to tuner telewizji naziemnej DVB-T.

Porównywałeś dwa tunery przeznaczone do dwóch całkowicie różnych telewizji, satelitarnej i naziemnej.

NIe można porównywać odbioru satelitarnego z naziemnym.Zresztą nie o tym jest ten wątek.

Po co mieszasz do tematu odbiorniki satelitarne, jeśli w tym wątku piszemy wyłącznie o DVB-T.

Znajdź nawę tego cuda, które ma tak dobre parametry (pewnie jeszcze go nie wyprodukowali).

Nawet gdyby ktoś miał ochotę na zakup tego odbiornika "no name" nie wie czego ma szukać, stąd Twoje informacje są mało przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chodziło mi o to że te tunery zachowały sie tak samo jak wersja satelitarna przy słabym odbiorze fergson 8200wysiadł.Krzaczyło pixelowało A ten cud nie pamiętam nazwy nie krzaczył i odbior był stabilny przy słabym sygnale okolo 30%Więc Odradzam zakup ferdka lepiej kupić cos innego. owszem sygnał był okolo 30 bo Były to szczątkowe obszary odbioru sygnału.Na fergusonie byl problem z gubieniem częstotliwosci pixelozą za to na tym drugim cudzie problemy nie występowały.Możliwe ze Fergson nadaje sie tylko tam gdzie sygnał jest mocny.Ale na duże odległosci wypada słabo.Zamieszałem przepraszam chodziło jedynie by pokazac ze tuner ferguson wypada slabo zarowno przy słabym sat sygnale jak i dvbt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, w odbiorze sygnału cyfrowego liczy się głownie wskazanie jakość szkoda, że nie podałeś wskazań tego parametru.

Ferguson FT 8200 HD dzięki temu , że ma bardzo czułą głowice miał problemy ze zbyt silnym sygnałem wejściowym co skutkowało wzrostem stopy błędów i pikselizacją obrazu.

Właśnie po uruchomieniu silnego nadajnika DVB-T w Raszynie (70kW ERP) pojawiły się opisane problemy. Niestety znaczna część użytkowników odbiorników DVB-T używa tych samych anten, które są wykorzystywane do emisji analogowej. Często są one wyposażone we wzmacniacze, które przy emisji analogowej mogą być niezbędne a przy emisji cyfrowej wprowadzają wzmocnienie skutkujące przesterowaniem głowicy a w efekcie końcowym pogorszenie odbioru. Najnowsze oprogramowanie FT 8200 HD rozwiązuje ten problem skutecznie.

Użytkownicy odbiorników DVB-T powinni korzystać z anten kierunkowych bez dodatkowych wzmacniaczy, sygnał cyfrowy DVB-T przy mniejszej mocy nadajnika zapewnia większy zasięg niż sygnał analogowej tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy odbiorników DVB-T powinni korzystać z anten kierunkowych bez dodatkowych wzmacniaczy, sygnał cyfrowy DVB-T przy mniejszej mocy nadajnika zapewnia większy zasięg niż sygnał analogowej tv.

Masz rację, ale skoro mam wysłużoną antenę a obraz i tak (na nowym sofcie) jest jak kryształ, to po co przepłacać? :)

Dodam, że analogowy odbiór, zwłaszcza TVN-u mam zaśnieżony.

 

PS @Kaspeed dość enigmatycznie opisujesz swoje przygody z tunerami DVB-T, nie wiadomo jaka jest procentowa jakość sygnału, a przede wszystkim co to za odbiornik, to nibycudo? Jeśli je miałeś, to dowiedz się, gdzie to ustrojstwo można zakupić lub jaki jest to model, może też zakupię do drugiego pokoju, a i forumowicze przy okazji się czegoś dowiedzą.

Obecnie na rynku, nie tylko polskim, nie ma zbyt wielu modeli tunerów z MPEG4, więc takie informacje będą niezwykle cenne, a zważywszy na niewielki zasięg odbioru DVB-T w Polsce chętnych do zakupu będzie sporo osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson FT 8200 HD i RWT DTV-401T w porównaniu do Maximum T-1300 mają dodatkowo czytnik CI, który w przyszłości może się przydać.

Dobrą ofertą combo jest Golden Interstar GoSat GS-8010 CRCI HD combo. Cena w relacji do wykonania i możliwości jest bardzo interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tunerek kumpel przywiózł z za granicy;)niestety zabrał i nie zdążyłem zrobić zdjęć wydaje mi sie ze tuner combo byl bo i sat tez mozna było ogladac z tego co mówił>A co do procentowego sygnału pisałem Jakosc 30% moc 70% W porywach do 40(tropo)Ferguson sie wykrrzaczał przy slabym sygnale.Niestety nie mogłem przetestować go W Warszawie bo nie mam tam rodziny.Mysle ze ferguson 8200 za 400zl jest dobrym tunerem ale jesli mieszka sie w zasiegu do 40%sygnalu dla jego glowicy widocznie taki zasieg jest optymalny.No fakt kumpel to cos przytargał z Niemiec chyba Wydaje mi sie ze ten tuner mial głowice dvbs2 i dvbt.Więc raczej 2sprzety w jednym.Bo mowil zebym podpiol se go do satki to zobacze urok 2ch tunerow w jednej skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspeed pisał coś o tunerze zagranicznym, choć te też chyba mają tylko polskie opakowanie.

Sprawdzałem w necie, ale niczego konkretniejszego, "zachodniego", w dobrej cenie nie znalazłem, tak że te 3 tunery to dobry wybór.

Nie wiem, może źle szukam, wszędzie są, ale MPEG2 :)

 

PS1 No niestety, EPG jest tylko do dziś, na święta brak, nie wiem, czy to tylko testy, czy niedopatrzenie?

PS2 Programowanie na podstawie EPG nie do końca jest funkcjonalne, przydałby się ręczny programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Nikt jakoś nie wychwala Maximum....

 

Mam T-1300 do tej pory miałem mało czasu żeby oglądać,

ale w święta TVP chodził dobrze a POT nie dało się oglądać.

W okresie przed świątecznym odbiór TVP i POT był dobry.

Jestem zadowolony ze sprzętu, trzeba pamiętac że to są testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poleci jakąś kartę combo HD do komputera, na której można odbierać DVB-S2 i DVB-T? A jeśli takiej nie ma, to czy znacie jakieś dobre karty DVB-T, do których można podpiąć antenę naziemną z prawdziwego zdarzenia, a nie miniantenkę na USB, która odbiera jedynie pod nadajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie zmiany sprzętu TV i znalazłem coś takiego jak plazma SAMSUNG 50A756 full HD 100Hz MPE4. Według opisów telewizor ma wbudowany odbiornik DVB-T MPEG2 i MPEG4. W związku z tym mam pytanie czy w zakresie odbiorników DVB-T obowiązuje jakiś standard i ten sprzęt będzie się nadawał do polskiej naziemnej telewizji cyfrowej ? Mam na myśli oczywiście HD MPEG4 :?:

 

518787784

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie do właścicieli Fergusona 8200... Otóż zauważyłem na swoim egzemplarzu pewną cechę, a mianowicie na kontrastowych elementach jak np. żółty trójkąt z kategorią wiekową w lewym górnym rogu ekranu ma jakby niebieską poświatę widoczną na ciemniejszych tłach. Efekt ten występuje na TV LCD podłączony przez złącze SCART. Mój sprzedawca kontaktował się w tej sprawie z serwisem i ponoć odpowiedzieli, że to taka cecha tego modelu.

Mam jeszcze inny tuner Thomsona i na nim tego efektu nie ma...

Z pozycji tzw. fotela tego nie widać - trzeba podejść blisko do telewizora.

Pytanie więc, czy inni też tak mają?

Ponjiżej zamieszczam zdjęcia.

Ważne sprawy. Tuner musi być podłączony przez SCART (tzw. złącze euro a nie HDMI), w ustawieniach musi być tryb 576i RGB na innych tego nie ma. Najlepiej też, żeby był podłączony do telewizora LCD, bo na zwykłym CRT może tego tak nie widać.

Najlepiej widoczne jest to na ciemnych tłach, na jasnych jest prawie niewidoczne.

 

FERGUSON 8200

 

07dfb7425b70a49emed.jpg

 

 

dla porównania THOMSON D651

 

b3b3dbf3ac7a14a3med.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

 

Pozdrawiam

 

czy najnowsza wersja softu eliminuje to zjawisko?Czy ktoś też ma taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...