Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę teraz przedobrzyć, bo włączyłem sobie na Polsat, ten najczęściej przycinało, i od paru godzin testuję i zero zacięć. Skoro tak, to po co przepłacać :) jeśli w komplecie z anteną był wzmacniacz (może się jeszcze przyda?) i musiałbym do mojej "siatki" dokupić symetryzator oraz wtyczkę?

W każdym razie dziękuję za sugestie, może w przyszłości taką antenę kupię, jak na niebie pokażą się jakieś nowe, bardziej odległe nadajniki :)

Sprawdzałem przelotkę, sygnał przechodzi poprawnie do drugiego TV w stanie czuwania tunera oraz po wyłączeniu tunera wyłącznikiem na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wzmacniacz w antenie siatkowej i do odbiornika dochodzą sygnały analogowe na poziomie 85dB lub więcej to nie zobaczysz różnicy po wyłączeniu zasilania bo tak silny poziom przedmucha bez problemu tłumiącą przelotkę.

U mnie na mierniku z analizatorem widma jest to widoczne bardzo dobrze. Przy włączonym zasilaniu tunera sygnał przelotowy jest wzmocniony o 3dB, a po wyłączeniu spada o 20dB

Jeżeli w Twojej okolicy sygnał analogowy k27,50,52 jest na poziomie 60- 65dB to po wzmacniaczu +35dB masz na wyjściu anteny około 95dB (jesteś na granicy przesterowania wzmacniacza i masz w bonusie interferencje). Odliczając straty na kabel max-10dB do tunera dochodzi bardzo wysoki sygnał 85 -90dB, który nie ma żadnego pozytywnego wpływu na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wyłączany? To znaczy, że kiedy program jest "wyłączony", stacja czołowa emituje ekran z napisem "kanał zakodowany"? Chyba nie! Program przecież cały czas jest kodowany na satelicie, więc pewnie w DVB-T leci to samo, zakodowane tym samym sposobem. Dlaczego dotąd nikt nie sprawdził, czy można odkodować ten kanał dysponując modułem Polsatu z wykupionymi kanałami HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak konkretny tuner reaguje na sygnał jeśli nie dostaje pewnych informacji nie wiem , lecz na Fergusonie 8200 nie ma takiego komunikatu.

Odkodować się nie da, ponieważ nie jest kodowany w DVB-T. Jeśli byłoby inaczej to co jakiś Polsat Sport HD również na satelicie odbierany by był FTA a tak nie jest.

Emisja DVB-T dla Posatu to zabawka i wierz czy nie, lecz inaczej nie będzie do momentu otrzymania koncesji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder naziemnej telewizji cyfrowej w MPEG-2 i MPEG-4 z HDMI. Obecnie jedyny na rynku dekoder telewizji naziemnej ze slotem karty dekodującej. Gotowy do odbioru kodowanych kanałów,konwertujący kanały Full HD na SCART/euro. Nic się nie tnie, odbiór doskonały , instalacja bardzo prosta. NARESZCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Testowałem 2 tunery dvbt fredka 8200 i jakiegoś z zza granicy i prawdę mówiąc Ferdek wypada blado ale za tą kwotę cenową to w porządku.Osobiscie posiadam tuner dvbt na usb i nie znam producenta bo dostałem go bez obudowy:)I czekam na lepsze czasy(czasem odpieram tropo z Czech)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałeś Fergusona 8200 skoro nie masz środowiska do testów?

W Polsce jest inny standard DVB-T niż za naszą zachodnią czy południową granica, stad nie masz wyobrażenia co ten odbiornik potrafi.

Trzeba było sprawdzić ten tuner w warunkach kodowania MPEG4 z DD + HD i wtedy można coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do właścicieli Fergusona 8200... Otóż zauważyłem na swoim egzemplarzu pewną cechę, a mianowicie na kontrastowych elementach jak np. żółty trójkąt z kategorią wiekową w lewym górnym rogu ekranu ma jakby niebieską poświatę widoczną na ciemniejszych tłach. Efekt ten występuje na TV LCD podłączony przez złącze SCART. Mój sprzedawca kontaktował się w tej sprawie z serwisem i ponoć odpowiedzieli, że to taka cecha tego modelu.

Mam jeszcze inny tuner Thomsona i na nim tego efektu nie ma...

Z pozycji tzw. fotela tego nie widać - trzeba podejść blisko do telewizora.

Pytanie więc, czy inni też tak mają?

Ponjiżej zamieszczam zdjęcia.

Ważne sprawy. Tuner musi być podłączony przez SCART (tzw. złącze euro a nie HDMI), w ustawieniach musi być tryb 576i RGB na innych tego nie ma. Najlepiej też, żeby był podłączony do telewizora LCD, bo na zwykłym CRT może tego tak nie widać.

Najlepiej widoczne jest to na ciemnych tłach, na jasnych jest prawie niewidoczne.

 

FERGUSON 8200

 

Ferguson%20FT8200HD.jpg

 

 

dla porównania THOMSON D651

 

Thomson%20D651.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedź...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robay ; ja mam Fergusona 8900 i też są problemy przy połaczeniu Scart(Euro) tzn. gubis ostrość.Zastanawiam się nad tym modelem czy go nie kupić ale widzę że Fergusony niezbyt dobrze sobie radzą przez połaczenie Euro.Mi tez serwis powiedział na mój problem że jest im znany. I co z tego?Ty wywaliłeś ok. 400 PLN, ja 900 PLN a w zamian słyszymy o problemach które są znane.Coś mi się zdaje że ta marka już lepsza nie bedzie i w przyszłości trzeba będzie uciekać do innych producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś.Na najnowszych ulotkach CYFRY jest informacja "już wkrótce cyfrowa telewizja naziemna..".Modele Philips 6201 oraz 7201 posiadają taką funkcjonalnośc do odbioru naziemnej, na razie nie aktywną.Czy bedzie to poważny cios dla producentów jak Fergsuon,RWT?Bo dostaniesz od Cyfry sprzęt do odbior i sygnału SAT i sygnału naziemnego powiedzmy za 10 /15 PLN na miesiąc a za tuner do naziemnej trzeba wywwalić ok 400 PLN na starcie?

Ciekawe czy Cyfra będzie pobierać jakieś opłaty za to czy będzie to "przy okazji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to bedzie wielki cios, bo Cyfra w swojej ofercie w tej chwili ma wszystkie kanały, które nadawane są naziemnie, po co więc je dublować? Poza tym planują (Canal+) udostępnić kilka swoich kanałów i to niekodowanych np. Domo, Kuchnia, Planete, Mini Mini.

Ja mam N-kę, a w drugim pokoju drugi TV i coś muszę na nim ogladać (mam kablówkę) i żeby była sensowna jakość na TV LCD, to kupiłem ferdka, zawsze to 8 kanałów.

Myślę, że rynek odbiorców ferdka, czy RWT, to zupełnie inny segment i znajdzie nabywców. Osobiście nie lubie sprzedaży wiązanej (tunery combo Cyfry) lub wież stereo, bo pojedyncze elementy mają bardziej uniwersalne zastosowania, no i serwis takich urządzeń jest prostszy i tańszy. Zawsze mogę przeboleć np. stratę 400 złotych na ferdka niż 900 złotych na tuner combo, wszak są to tylko transmisje testowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale TVP Sport czy TVPHD w swojej ofercie nie mają .Więc uruchamiając tę możliwość nijako będziesz odbierał na terminale Cyfry te kanały.

Jak dla mnie to też jakieś wyjście bo mając już 3 tunery+nagrywarka DVD+kino domowe i dokładając do tego tuner DVB-t to zaczyna się robić galimatias z połaczeniami wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym konkretnie był gorszy 8200, jakieś spostrzeżenia co nie działało albo z czym sobie nie radził Ferguson?

Takie bardzo ogólne opinie są mało wiarygodne, nie znamy środowiska testowego z jakich multipleksów był odbiór, rodzaj połączenia z TV, parametry sygnału itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...