Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Potrzebuję kupić jeden tuner DVB-T do tv kineskopowego, który ma wejścia EURO i Cinch oraz tuner Combo, tzn. żeby można było do niego podłączyć tv naziemną i SAT. Kwota jaka mogę przeznaczyć na tuner DVB-T to do 150 zł. Jakie obecnie są godne polecenia tunery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michu_, z combo DVBT, DVBS2, DVBC fajne są OPTICUM RED SLOTH Combo plus, ale nie maja wejscia na moduł CL+ tylko wbudowany czytnik Conax do odbioru oferery prepaid Smart HD. Zaleta jest to że nagrania z tej platformy są nieszyfrowane. Mozna jes skopiować na komputer i edytować, wycinać reklamy.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Tunery na USB, do komputera, nie zajmują się dekompresją sygnału (nie ma HEVC, MPEG4 czy czegokolwiek). To tylko "głowica z wtyczką USB", która ma za zadanie odbiór i przesłanie sygnału do dalszej obróbki (przez komputer). 

Tak, tunerów DVB-T2 na USB próżno szukać. Kiedyś widziałem jakieś używki przywiezione z innych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie. Musisz rozróżnić "strumień transmisji" oraz "typ kompresji".

To pierwsze to DVB-T / DVB-T2, tu potrzeba innej głowicy, czyli innej elektroniki w karcie USB.

To drugie, to kodeki użyte w danej transmisji (MPEG-4, E-AC3), a ich "ogarnianiem" zajmuje się sprzęt (i soft) w Twoim komputerze (CPU, GPU, kodeki), dekodowanie na poziomie sprzętowym i oprogramowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a mam pytanie na inny temat?

 

Istnieją na dziś tunery (do telewizora), które odbierają DVB-T2 i tzw. "telewizję hybrydową" HbbTV? Współpracujący z Wami portal proponuje kilka tunerów, spośród których część posiada złącze LAN, jednak nie napisano wprost, czy choćby jeden z nich posiada HbbTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie tunery, ale chyba nie ma ich u nas jeszcze. Być to się zmieni na przełomie roku, bo może w końcu wejdzie w życie ta część rozporządzenia, która mówi iż jeśli odbiornik posiada podłączenie do internetu, to musi posiadać obsługę HbbTV w wersji minimum 2.0.1 na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 24.08.2020 o 19:35, pitter napisał:

Tak, tunerów DVB-T2 na USB próżno szukać.

 

Chyba coś się zmieniło, bo widzę na allegro sporo tego. Pytanie jak jest z jakością i stabilnością, czy faktycznie warto wydawać te 150-200 zł a jeśli tak to na jaką firmę postawić.

https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-laptop-pc-497?string=DVB-T2&bmatch=cl-dict20120-a-ctx-ele-1-3-1203

 

Sam się zastanawiam nad kupnem czegoś, ale trochę szkoda wyrzucać kasy na coś niepewnego.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam takiego i daje rade. Odbiera programy DVB-T2 HEVC jak i DAB+.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1762546890.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.122a63d4KRRw1s&algo_pvid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201&algo_expid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201-0&btsid=0b0a0ac216080274896977065e983a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tutaj ma napisane że obsługuje H.264, ani słowa o H.265. To samo z pierwszym tunerem jaki mi się wyświetlił na allegro: AugustDVBT210 - https://allegro.pl/oferta/tuner-dvb-t2-usb-august-t210-karta-telewizyjna-hd-7937563992. Kupowanie tego może być ryzykowne jeśli nie wiemy czy złapie standard obowiązujący w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych tunerach na USB to tam jest sama głowica DVB-T2, standard nadawania H.264 czy H.265 nie ma znaczenia, tym zajmuje się albo komputer albo tuner z Enigmą2. Zamówiłem od my friendów tuner jak u @dobel100 za jakieś 60 zł z wysyłką z PL i jak dojdzie to dam znać czy działa na AX HD51  z OpenATV. No i jak ruszy nadajnik testowy TVP w Łodzi to dam znać co z odbiorem DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2020 o 11:25, dobel100 napisał:

odbiera kodek 265 hevc ponieważ odbieram na nim mux5  testowy z programem TVP dokument z PKiN na kanale 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Zgemma H7S ma wbudowany tuner DVB-T2, chyba że jako drugą głowicę aby nagrywać inny program a inny oglądać to ok.

 

Ja zamówiłem takie cudo z aliexpres i czekam na dostawę, ma być przed świętami ale pewnie dopiero po sylwku będę miał czas zainstalować na tunerze z Open ATV i dam znać na jakich sterownikach to działa. A układ znajdziesz na tutaj:

 

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T2_USB_Devices

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jako druga głowica. Często nagrywam i ciągle jest jeden tuner zablokowany. Obecnie używam jako drugi tunera notonlytv ale z tego co czytam to już nie odbierze DVB-T2. Szkoda że nie wiedziałem że był taki model jak zgemma h7C 1xsat, 2xdvbt bo do satelity tylko jednego używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2020 o 21:10, dobel100 napisał:

odbiera kodek 265 hevc ponieważ odbieram na nim mux5  testowy z programem TVP dokument z PKiN na kanale 31.

Kupiłem tego w ciemno. No i lipa. Nie mogę uruchomić na tunerze enigma2. Niby jest sterownik ale coś nie współpracuje. Albo nie potrafię uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten tuner na octagonie sf 8008 combo na sterowniku dvb-usb-rt2832 (1.0-r0) i jest widoczny jako dodatkowa głowica C. Na oprogramowaniu Hyperion 7.1(z takim był kupiony sf8008) działa ale tylko na kanałach dvb-t, kanały dvb-t2 HEVC nie skanują się. (na windows 10 działa wszystko) Wgrałem też oprogramowanie Open ATV 6.4 i tu tuner się nie włącza(nie działa) choć jest widoczny jako dodatkowa głowica C.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1762546890.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.122a63d4KRRw1s&algo_pvid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201&algo_expid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201-0&btsid=0b0a0ac216080274896977065e983a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobel100 napisał:

Sprawdzałem ten tuner na octagonie sf 8008 combo na sterowniku dvb-usb-rt2832 (1.0-r0) i jest widoczny jako dodatkowa głowica C. Na oprogramowaniu Hyperion 7.1(z takim był kupiony sf8008) działa ale tylko na kanałach dvb-t, kanały dvb-t2 HEVC nie skanują się. (na windows 10 działa wszystko) Wgrałem też oprogramowanie Open ATV 6.4 i tu tuner się nie włącza(nie działa) choć jest widoczny jako dodatkowa głowica C.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1762546890.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.122a63d4KRRw1s&algo_pvid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201&algo_expid=5423582d-6283-4c89-866b-d5082d4aa201-0&btsid=0b0a0ac216080274896977065e983a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Chyba też zamówię i sprawdzę, bo to co jest u nas w sklepach jest raz że drogie, a dwa że jak się popatrzy na screeny albo w komentarze to się okazuje, że jest albo mało czułe albo ma przestarzałe oprogramowanie pełne błędów. AlliExpress jest dziwnie tłumaczone, więc pytanie do Ciebie: o co chodzi z wyborem tego parametru:  Typ wtyczki: no battery/ with battery ? To drugie jest droższe, ale to nie ma sensu, bo przecież w tego typu stickach raczej nie ma baterii, biorą prąd z USB. Chyba że tutaj jest inaczej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner też nie grzeszy zbyt dobrą stabilnością softu. Potrafił się wysypać pierwszego dnia na win 8.1. Dodatkowo płyta ze sterownikiem zepsuta była. Musiałem strony szukać ze sterownikiem. Ciekawe jak na win 10 gdzie jest inny sterownik i soft. Tutaj jest jakby ktoś szukał AstroMeta_integrated solution

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21- to no battery/ with battery odnosi się do baterii w pilocie, jak kupiłem z no battery a i tak ją dostałem.

 

Czy ktoś może wyciągnąć ipk dla dvb-usb-rt2832 z Hyperion? Sam nie wiem za bardzo jak to zrobić, a tak to bym sprawdził czy na OpenATV chociaż DVB-T ruszy. Podobno w nowym kernelu są już sterowniki dla tego tunera, na Ubuntu działa zarówno DVB-T jak i DVB-T2, sterowniki podobno można pobrać i skompilować dla starszego kernela, ale ja się nie znam aż tak dobrze aby to zrobić, cały artykuł tu:

 

https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/How_to_Obtain,_Build_and_Install_V4L-DVB_Device_Drivers#Retrieving_from_the_upstream_development_Kernel_tree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...