Skocz do zawartości

Nowy tv w 2021 roku kto poluje razem ze mną i na co polujecie?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W dniu 8.06.2021 o 09:45, _Artek_ napisał:

Niestety nadal nie ma x95j chciałem obejrzeć euro a będę oglądał chyba na laptopie....... 

Od zimy   oglądasz telewizję na laptopie?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomo21 napisał:

Widziałem też takie opinie, że w jasnym pomieszczeniu, gdzie wpada dużo światła, lepiej sprawdzi się jednak ten Q80t niż Sony.

Niestety jest z tym pewien problem. Refleksy na tych matrycach są widoczne. Na pewno są widoczne w Sony, używam, więc trochę czasami narzekam przy dużym oświetleniu słonecznym. Światło dzienne samo w sobie nie stanowi aż tak dużego problemu, problem pojawia się gdy zaczyna padać ostre słońce.

Ale z kolei Sony jest chwalone za świetną matrycę do patrzenia pod katem, typ VA o ile się nie mylę.

 

Nie używam Samsunga, zatem nie będę się tutaj brał za porównania, aczkolwiek na tym filmie który załączyłem, gość robił test ze światłem dziennym padającym na ekrany.  Od 3min 12s tego filmu. Patrząc na ten film, wielkich różnic nie widzę.

Aczkolwiek koleś twierdzi że są jednak większe na Sony. Ech no nie ma ideałów :)

Telewizję oglądam głównie wieczorami, zatem w moim przypadku ten czynnik nie był tak istotny przy wyborze. Zdecydowanie kierowałem się jakością obrazu i kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lakiman napisał:

 

 

Od zimy   oglądasz telewizję na laptopie?

Nie od zimy,od maja. Aczkolwiek wcześniej oglądałem C+Online. Kusi mnie a90j, ale cena jest przerażająca, a za 2-3 lata tak się wypali, że będzie do wyrzucenia. X90j ma bardzo mało stref podświetlenia a Samsung nie ma Dolby Vision i nie mam co kupić :D

Jak ktoś chce to w media expert jest dobra promocja na 65c1 (oled LG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tv wybrany

https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_sony_bravia_75_cali_x95j_xr_75x95j_full_array_led_4k_uhd_hdr_smart_tv z 5 letnią gwarancją chociaż znając serwis sony niepotrzebnie ją wykupiłem..... trochę boje się też rozmiaru bo mam dość mały pokój ale wersja 65 cali nie ma szerokich  kątów widzenia ani powłoki antyrefleksyjnej....... najwyżej będę miał kino w domu.....   smutny jest trochę fakt że jak ktoś chce mieć Dolby Vision a boi się oleda to tak naprawdę nie ma wyboru na ryku no ale co zrobić.  

Edytowane przez _Artek_
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ Wybór świetny, tylko ta cena.

Za rok będzie połowę tańszy :)

Ja poczekam przynajmniej kilka lat na inne nowości w odbiornikach. Ostatniej zmiany dokonałem w 2019 także Sony Full Array Led. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wybrałem model 55 cali XG9505. Dziś widzę że 10 cali więcej wcale by nie zaszkodziło.  Już trudno, mam co mam. Może w 2030 będzie coś większego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że będzie około 11-12 tysięcy.....ale to sony w ogóle przeskok cenowy między 65 a 75 cali we wszystkich tv jest ogromny.....

1 minutę temu, dvbtowiec napisał:

@_Artek_ Wybór świetny, tylko ta cena.

Za rok będzie połowę tańszy :)

Ja poczekam przynajmniej kilka lat na inne nowości w odbiornikach. Ostatniej zmiany dokonałem w 2019 także Sony Full Array Led. Jestem z niego bardzo zadowolony. Wybrałem model 55 cali XG9505. Dziś widzę że 10 cali więcej wcale by nie zaszkodziło.  Już trudno, mam co mam. Może w 2030 będzie coś większego :D


też bym czekał gdyby nie to że nie mam tv..... mam nadzieje że za parę lat podepnę do niego apple tv i trochę mi posłuży jako monitor a jeśli nie to że zepsuje się w ciągu tych 5 lat i dadzą mi mowy "za free":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyzwoitej cenie identyczną technologię mają roczniki 2020 XH9096.

Mają mniej głośników niż XH9505 i czarnego nie świecącego pilota, ale cena jest dobrym stosunkiem do jakości. Bo niczym się nie różni od flagowca Full Array LED z 2020 roku.

1 minutę temu, _Artek_ napisał:

Aż się boje tych 75 cali.... naprawdę

Jak będzie za duży napisz na priv, podam Ci adres na który możesz go charytatywnie wysłać dla potrzebujących większego ekranu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie ma hdmi 2.1 i ma mniej stref podświetlenia a ja chciałem takiego "prawie oleda" bez strachu oo wypalenia samsung też byłby spoko ale nie ma dolby vision......  a oleda nie chce bo ciągle bym się zastanawiał "czy już nie za długo gram" albo czy na pewno coś co chce obejrzeć jest warte obejrzenia :D choć ten port hdmi też nie bardzo mi się podoba bo ma wybór albo 120fps albo Dolby Vision no ale cóż  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że conajmniej 3 z tych 13 tysięcy to nic innego jak "podatek od nowości"  i gdyby nie fakt że potrzebuje hdmi 2.1 to kupiłbym 65 cali z poprzedniego roku  i spał spokojnie że się zmieści....... a tak w tym roku sony wykastrowało 65 calowym modelu x95j z powłoki antyrefleksyjnej a ja mam okno zaraz obok tv i jeśli faktycznie 75 cali fizycznie się nie zmieści w moim małym pokoiku to pójdę po 65 cali oled......... 

Dokładnie pomierzyłem i mieści się na styk   uchwyt na 75 cali trudno znaleźć taki z regulacją...... poczekam jednak na 65 cali będę trochę spokojniejszy i kwota pewnie będzie sporo mniejsza...... choć nie wiem czy do tego czasu nie przywyknę do swojego 15 calowego laptopa........ ech 

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim telewizorze?

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55bx-tv-oled-uhd-4k-lg.bhtml

 

Porównując go oczywiście z Samsungiem QE55Q80TAT i Sony KE-55XH9096.

Czy OLED jest lepszy od QLED ?

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...