Jump to content
karol91

Magnetowid/nagrywarka z DVB-T

Recommended Posts

Czy znacie jakąś nagrywarkę DVD (samą lub z magnetowidem VHS - combo), która posiadałaby obsługę DVB-T? Zakładając, że mam telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-T, chcę coś nagrać na DVD. W przypadku magnetowidu VHS puszczało się przelotkę przez urządzenie. Czy istnieje coś takiego obecnie? Chyba widziałem dzisiaj w internecie VHS+DVD combo z "tunerem cyfrowym", ale nic dokładniejszego nie było opisane.

Jest kilka modeli takich nagrywarek DVD lecz te co znam mają tunery DVB-T MPEG2. Nagrywarek DVD z tunerem DVB-T MPEG4 ja nie znam, ale zapewne już takie istnieją.

Zakładając, że masz tuner DVB-T w telewizorze to podłączasz wyjście sygnału audio i wideo z eurozłącza telewizora do wejścia audio i video nagrywarki i Ci będzie nagrywać na zwykłej nagrywarce sygnał z tunera DVB-T. Tylko telewizor musi być włączony na ten kanał co będziesz nagrywał. :smile:

Tak, tylko rzadko który telewizor posiada wyjście wideo (bo audio się zdarza częściej)...

Jeżeli telewizor ma wbudowany tuner DVB-T, to powinno być z tyłu wyjście SCART z obrazem do nagrywarki?

Chyba wszystkie telewizory posiadają scart. Nie widziałem żadnego (oprócz ręcznych/przenośnych) bez takiego gniazda.

To nie wejścia, tylko gniazda SCART, czyli jakby "wejścio-wyjścia". Jednocześnie odbiera jak i wysyła sygnał.

Jeśli nie ma wyjścia w pierwszym Euro, to na pewno jest w drugim.

Na złączu scart połowa pinów odpowiada za wejścia a połowa za wyjścia. Jest ok 11 na jedną stronę. W tych 11 mieści się. Lewy kanał, Prawy kanał, Masa fonii, Luminacja, Chrominacja, Masa obrazu, R, G, B, przełączanie trybu (4:3/16:9), zdalne włączanie nagrywania. Tak samo jest na odwrót. Kolejności pinów nie znam, ale jest podobnie.

Zgadza się, ale nie wszystkie piny są używane naraz, wszystko zależy od kabla (są pełne, ale są też "wybrane"). Dlaczego telewizor miałby mieć akurat na SCART wyjście z obrazem?

Więc kup kabel który ma połączone wszystkie 21 styków (pełny), połącz telewizor z nagrywarką, ustaw odpowiednie wejście w nagrywarce pod którym podłączyłeś ten kabel, włącz tv na wybrany kanał i zacznij nagrywać. Sam zobaczysz czy jest wyjście z Twojego telewizora. Koszt takiego kabla w sklepie to około 10 zł wiec nie tak dużo. :smile:

Telewizor ma wyjście na euro. Nagrywa się wtedy to co oglądamy na telewizorze. Działa to jak nagrywanie na odtwarzaczach VHS z funkcją nagrywania.

Magnetowid obsługuje kompresję MPEG-2. Czy jest jakiś sposób na odbiór MPEG-4? Nie posiada on modułu CI, ale może istnieją jakieś przetworniki MPEG4 -> MPEG2 na kablu?