Skocz do zawartości

Brak EPG na niektórych kanałach Cyfry+


JamesBond007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu na lepszy dzwiek analogowy zmienilem tuner Dreambox 5620 na Lemon 07CI. Na Dreamie EPG dzialalo swietnie na wlasciwie wszystkich kanalach Cyfry, ktore nadaja EPG i pokazywalo programy na wiele dni, a na Lemonie EPG jest tylko na wszystkich kanalach TVN-u i to tylko chyba na 2 dni naprzod. Dlaczego tak sie dzieje? Moze ktos to potrafi wyjasnic? To marnie dzialajace EPG jest dosyc denerwujace i nie wykluczone, ze wroce do Dreama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób w jaki działa EPG zależy tylko i wyłącznie od danego oprogramowania w tunerze. Z EPG dla C+ są ciągle kłopoty, bo korzystają z technologii Mediahighway (co np.: wymusza nietypowe kodowanie polskich znaków). Jeśli producent nie zainteresuje się tym, to w efekcie EPG Cyfry na jego produkcie albo działa słabo, albo wogóle niepoprawnie.

 

Lemony nie są dedykowane na polski rynek - były sprzedawane głównie w Niemczech - do nas trafiły niewielkie ilości. Producent nie zainteresował się problemem, więc EPG C+ działa tam jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Echostarze EPG dziala tak: Niemal na wszystkich kanalach polskich (oprocz Canal+) wyswietla sie program biezacy i program ktory bedzie nadawany w nastepnej kolejnosci, na innych programach zagranicznych jest tak samo. EPG najlepiej dziala na kanalach niemieckich gdzie mam nawet trzydniowy program stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego chcialem zapytac doswiadczonych kolegow jakie z dostepnych w Polsce tunerow maja dobrze dzialajace EPG dla wszystkich kanalow Cyfry, TV Polonia, Kultura i Puls, tzn program na wiele dni naprzod z opisami i polskimi fontami.

Jest to dosyc wazne dla kogos kto kupuje tuner. Mozna wydac np 1800 zl na supermaszyne z HD, a w domu okazuje sie, ze EPG w ogole nie dziala i czlowieka szlag trafia. Tak wlasnie bylo z moim Lemonem 07CI, chociaz w moim przypadku doswiadczenie nie bylo az tak kosztowne.

Z mojego doswiadczenia widze, ze wszystkie Dreamboxy sa wrecz przykladowe jesli chodzi o soft. Wszystko dziala tam w sposob doskonaly i gdyby nie fatalnie cichy dzwiek analogowy (przynajmniej w modelach 5620 i 500) to bylyby to chyba najlepsze tunery jakie sa na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podano wyżej, EPG kanałów C+ na parę dni jest nadawane w systemie Mediahighway. Żeby uruchomic je w "niezależnym" sprzęcie, trzeba miec licencje na ten system. Czy Dream Multimedia ja ma? Rzecz do sprawdzenia, ale nie załozył bym sie. A że chodzi - cóż , wiele rzeczy pracuje na Dreamboxie :lol:

Więc nie ma co pomstowac na Lemona, gdyby C+ trzymała się norm (DVB) mielibysmy EPG jak Niemcy - kilka dni naprzód i z pełnymi opisami. A tak mamy program aktualny i następny, bo tylko takie informacje, na potrzeby Philipsów "odziedziczonych" po Wizji nadaje Cyfra zgodnie z DVB

Inna sprawa to czcionki - to wymaga tylko zaangażowania producenta sprzętu i nie kosztuje nic poza pracą. Za brak poprawnego wyswielania "ogonków" masz prawo winić producenta sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Philipsa chyba po Wizji i nie mam EPG na eurosporcie na reszcie kanalow jest. Chociaz wyglada dziwnie kiedys mialem mediasata i tam bylo wszystko tytul rok prod aktorzy i opis. A teraz jest tylko opis czasami nawet pelnego tytulu brak czy mozna to jakos zmienic?

Co do programu na kilka dni naprzod to jest mniej wiecej na 3 dni ale strasznie wolno sie laduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematem "EPG" "Cyfra" powinna pójść w ślady "TVN", który puszcza go po prostu bez polskich znaków, chociaż też tylko obecny i następny program (przynajmniej u mnie na "Humaxie CI-5100" i "ID Digital CI-24 Econo").

 

Wtedy wszystko u wszystkich chyba by grało, tylko właśnie jak to jest z tym kilkudniowym "EPG" i opisami ("TVN" też pewnie nie nadaje do końca zgodnie z normą "DVB")???

 

P. S. Drobny szczególik, bo nic szczegółowego ( :D ) tam nie podają, ale przed weekendem pojawiło się "EPG" na "TVN Meteo" (nie wiem czy ktoś zauważył :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Philipsa chyba po Wizji i nie mam EPG na eurosporcie na reszcie kanalow jest. Chociaz wyglada dziwnie kiedys mialem mediasata i tam bylo wszystko tytul rok prod aktorzy i opis. A teraz jest tylko opis czasami nawet pelnego tytulu brak czy mozna to jakos zmienic?

Co do programu na kilka dni naprzod to jest mniej wiecej na 3 dni ale strasznie wolno sie laduje

 

No właśnie - bo Philipsy po Wizji to nie Mediasaty i efekt jest taki, że EPG nie jest takie samo - @greg nad tobą to dobrze wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam tuner Ferguson HF 8900 HD i brakuje mi EPG na kanałach:

- Canal+ Film HD (wiem, że leci to samo co na C+ Film SD, ale przecież na C+ Sport HD EPG działa)

- HBO Comedy

- Comedy Central

- National Geographic HD

- TV Biznes (nie wiem czyja to wina?)

 

EPG - skrót z ang. Electronic Program Guide - elektroniczny przewodnik po programach - nadawany w formie tekstu wraz z sygnałem kanału (w niektórych platformach EPG stanowi osobny kanał niosący informacje na temat programów).

Czy EPG C+ nie jest tak nadawane? Może dałoby się takie coś odczytać włączając odpowiedni kanał w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te kanały nie nadają EPG, tak samo jak Cartoon Network, TCM czy Disney Channel. Czy na tych kanałach, które wymieniłem masz EPG? Włącz Canal+ i poczekaj chwile, może "złapie" EPG dla HBO Comedy(u mnie wykryło). EPG dla Comedy Central nie ma, nawet nie nadaje teraz (jakiś czas temu było); TV Biznes także nie ma EPG (choć na Mediasatach chyba jest). Nawet jak u siebie na karcie próbuję złapać na wszystkich TP Cyfry po kolei EPG dla danych kanałów to nie mogę znaleźć dla NGC HD, Canal+Film HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Właściwie wszystkie wymienione kanały nie są nadawane z trp. Cyfry+, a pobierają je od innych nadawaców... Mediasaty i Philipsy mają EPG (ustawiane przez Cyfrę+ dla tych kanałów). Natomiast jako takiego EPG nadawanego przez te kanały nie ma na satelicie, dlatego Ferguson nie widzi EPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...