Jump to content
danielpes5

Prawa filmowe premium (dawniej: Oferta filmowa CANAL+ oraz HBO)

Recommended Posts

Posted (edited)

W paczce Canal+ również emitowane są filmy starsze niż te sprzed 5 lat (najczęściej są to produkcje Foxa, czy Universal). W ramówce ostatnio były produkcje sprzed 10 lat, jak i klasyki jak "E.T.", czy "Park Jurajski". I jakoś nikt na to nie narzeka.

Edited by Solderowy123
  • Upvote 1

Posted (edited)

Ja przeglądam premiery w jednej i drugiej paczce i nie musisz mnie uświadamiać ile w jednej jest starych filmów jako premiera a ile w drugiej.Najzabawniejsze że jakiś czas pytałem o dobre filmy w HBO czy HBO go. I dosłownie 3-4 osoby potrafiło podać kilka tytułów. A pisałem że dawno nie miałem tej paczki. Ale widzę są tacy co maja klapki na oczach czepiając sie premier na jednej paczce gdy w drugiej jest 3 przez dwa tygodnie.Edit tak z ciekawości posiadasz C+? Bo mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz. w C+ premiery są na C+ głównym i sporadycznie w C+film. Premiery które podałeś te stare były w C+4K czyli premiera w innej  jakości a nie filmu w tej paczce😉

Edited by czerstwy
  • Confused 6

I znowu dyskusja który kanał lepszy. Trzeba mieć oba i netflix.

• Sad 1
  • Upvote 4

Posted (edited)
Godzinę temu, czerstwy napisał:

.Edit tak z ciekawości posiadasz C+? Bo mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz. w C+ premiery są na C+ głównym i sporadycznie w C+film. Premiery które podałeś te stare były w C+4K czyli premiera w innej  jakości a nie filmu w tej paczce😉

Tak, mam wykupioną paczkę, o czym wspominałem nieco wcześniej. Sprostuję moją wypowiedź - może i Canal+ nie robi premier ze starszych produkcji filmowych, ale nie zmienia to faktu, że te starsze produkcje (i nie chodzi mi o te nocne zapchajdziury) również emitowane są w tzw. "prime-time". Za chwilę zabraknie  nowości filmowych na obu paczkach premium, więc w sumie nie dziwię się, że obie stacje potrafią "zachomikować" na dalsze miesiące dane nowości filmowe, robiąc poniekąd miejsce w ramówce na jakieś starsze filmy.

Edited by Solderowy123
  • Upvote 1

Ale ja nie robię problemów z tego że są stare filmy bo nie da sie na kilku kanałach puszczać nowych filmów. Ale dla mnie żenadą jest nazywanie premierą filmu który ma 10-20 lat i był już na wielu innych kanałach. I te kanały nie sa dodatkowo płatne. Skoro za coś płacę dodatkowo to wymagałbym treści na żywo typu sport lub filmów które sa pierwszy raz w tv. Bo to że nie ma reklam to troche za mało by płacić extra. A 3 premiery na dwa tygodnie i do tego bitrate ok.3 mega to troche słabo jak za 20zł miesiecznie😉

• Confused 4

55 minut temu, PIOOLE napisał:

I znowu dyskusja który kanał lepszy. Trzeba mieć oba i netflix.

Do tego Amazon Prime Video :mrgreen:

• Confused 2
  • Upvote 1

Posted (edited)

Do tego CDA Premium, gdzie również trafiają ciekawe premiery fimowe/ dokumenty poza "głównymi" C+ i HBO. 

😜 np:

- "Przebudzenie dusz"

-  "Impostor"

- "Ghostland"

- "Kałasznikow"

Do tego w lepszej jakości niż na HBO GO.

*Można sobie wykupić tzw kanały Premium,  ale to nie gwarantuje dostępu do wszystkich najnowszych tytułów filmowych.

Edited by lukimann
  • Haha 4

Posted (edited)

Wkrotce w HBO (wyszukiwarka na Cinemax.rs):

-TO:ROZDZIAŁ 2 (2019) (Warner Bros,New Line Cinema) (w rolach głównych James McAvoy,Jessica Chastain,Bill Hader,Isaiah Mustafa,Jay Ryan i Bill Skarsgard)

-MAŁE KOBIETKI (2019) (Sony,Columbia Pictures) (reżyseria Greta Gerwig autorka Lady Bird)  (w rolach głównych Saorise Ronan,Timothee Chalamet,Emma Watson,Florence Pugh,Eliza Scanlen,Meryl Streep i Laura Dern)

-CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ (2019) (Sony,Tristar Pictures) (w rolach głównych Tom Hanks i Matthew Rhys)

-PROXIMA (2019) (Best Film) (w roli głównej Eva Green)

-ZEW KRWI (2020) (20th Century Studios) (w roli głównej Harrison Ford) (film w Canal+ Premium)

-GŁĘBIA STRACHU (2020) (20th Century Studios) (w rolach głównych Kristen Stewart,T.J. Miller, Vincent Cassel i John Gallagher Jr.) (film w Canal+ Premium)

-Let Them All Talk (2020) (HBO Max) (reżyseria Steven Soderbergh) (w rolach głównych Lucas Hedges i Meryl Streep)

Edited by Plus12
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 2

Dziękuję Plus12 i kłaniam się pięknie :)

W HBO szykują się kolejne ciekawe pozycje filmowe. W tym tempie początek przyszłego roku zapowiada się bardzo ciekawie....

Zebyś się nie zdziwił. Początek roku będzie biedny, bo wtedy właśnie powinny wchodzić filmy, które premiery miały wiosną tego roku.

Dobry wieczór Pawop.

Zdaje sobie z tego sprawę dlatego będzie ciekawie.

• Upvote 1

Posted (edited)

Wkrótce w HBO i Cinemax pełna lista:

-TO:ROZDZIAŁ 2 (2019) (Warner Bros,New Line Cinema) (w rolach głównych James McAvoy,Jessica Chastain,Bill Hader,Isaiah Mustafa,Jay Ryan i Bill Skarsgard)

-MAŁE KOBIETKI (2019) (Sony,Columbia Pictures) (reżyseria Greta Gerwig autorka Lady Bird)  (w rolach głównych Saorise Ronan,Timothee Chalamet,Emma Watson,Florence Pugh,Eliza Scanlen,Meryl Streep i Laura Dern)

-CÓŻ ZA PIĘKNY DZIEŃ (2019) (Sony,Tristar Pictures) (w rolach głównych Tom Hanks i Matthew Rhys)

-WYSPA FANTAZJI (2020) (Sony,Columbia Pictures,Blumhouse) (w rolach głównych Michael Pena,Maggie Q i Lucy Hale)

-PROXIMA (2019) (Best Film) (w roli głównej Eva Green)

-AN AMERICAN PICKLE (2020) (HBO Max) (w podwójnej głównej roli Seth Rogen)

-UNPREGNANT (2020) (HBO Max) (w głównej roli Haley Lu Richardson)

-ZEW KRWI (2020) (20th Century Studios) (w roli głównej Harrison Ford) (film w Canal+ Premium)

-GŁĘBIA STRACHU (2020) (20th Century Studios) (w rolach głównych Kristen Stewart,T.J. Miller, Vincent Cassel i John Gallagher Jr.) (film w Canal+ Premium)

-Let Them All Talk (2020) (HBO Max) (reżyseria Steven Soderbergh) (w rolach głównych Lucas Hedges i Meryl Streep)

-OJCIEC (2020) (w rolach głównych Anthony Hopkins i Olivia Colman)

-BIAŁY,BIAŁY DZIEŃ (2019) (Islandia) (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

-Asystentka (2019) (Galapagos Films) (w roli głównej Julia Garner)

-Schemers (2019) (Wielka Brytania)

-Siła ognia (2019) (Hiszpania) (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty)

-Verdict (2019) (Włochy)

-Dad (2019) (Bośnia i Hercegowina)

-Cleo (2019) (Niemcy)

-Adults in the room (2019) (Grecja)

-Goldfish (2019) (Niemcy)

-Oleg (2019) (Belgia)

-Boy meets gun (2019) (Holandia)

-My lake (2020) (Albania)

-Happy times (2019) (Korea Południowa)

Edited by Plus12
  • Like 4
  • Thanks 2

To się niedługo okaże. Może C+ pokazuje tylko starsze filmy, które im "zostały" do pokazania, a nowsze już w HBO. Zobaczymy.

Posted (edited)

John Wick 3 i Dżentelmeni to filmy które są potrzebne, żeby zrozumieć o co w tym chodzi.

Edited by darius010

6 godzin temu, mateusz14422 napisał:

Czyżby jednak monolith w większości w hbo?

Pierwsza część Był sobie pies był  w canal+

Posted (edited)

No i co w związku z tym?

Edited by Pawop

6 godzin temu, Pawop napisał:

To się niedługo okaże. Może C+ pokazuje tylko starsze filmy, które im "zostały" do pokazania, a nowsze już w HBO. Zobaczymy.

Tylko jak to nazwałeś starsze filmy, które im "zostały" są z 2019 roku, więc to trochę dziwne, bo w przeciwnym razie, jakby im coś "zostało", to raczej filmy z 2018 roku, tym bardziej, że chyba też nie wszystkie tytuły wyemitowali. Niemniej jednak dziwne to jest, ale najbliższy czas pokaże, czy będą jeszcze jakieś premiery innych filmów z Monolith Films w Canal+.

Zabawna sytuacja w C+ ogłosili że mają ta wytwórnię  a praktycznie wszystkie filmy w HBO😄 i nikt nie raczy z jednej czy drugiej strony wyjaśnić tematu.

• Upvote 2

Przyszło mi jeszcze jedno. Otóż może nikt od tego roku nie ma praw do filmów z Monolith Films na wyłączność, a Canal+ i HBO kupują po prostu pojedyncze tytuły od tego dystrybutora.

• Confused 1

Kupując jedną czy druga paczke powinno być wiadomo co można zobaczyć😉A tak to kupownie kota w worku.

• Upvote 1

Skoro abonenci na to się godzą to tak jest. Nikt nic nie wie a ci co wiedza nie mają zamiaru wyjaśniać.😉

• Upvote 1

@czerstwy, myślę, że większość abonentów nie wie, do jakich wytwórni filmowych ma prawa Canal+, a do jakich HBO. Nie zastanawiają się nad tym, jaki tytuł pochodzi od jakiego dystrybutora. Po prostu siadają, odpalają Canal+ czy HBO i oglądają.

• Confused 1
  • Upvote 1