Jump to content
danielpes5

Prawa filmowe premium (dawniej: Oferta filmowa CANAL+ oraz HBO)

Recommended Posts

47 minut temu, bugmenot napisał:

A tak, zgadza się, po prostu np. "Jutro, albo pojutrze" jest sklasyfikowane na forum jako dokument, ja to dałem w liście głównej, bo film jest "pełnometrażowy".

Czyli rzeczywiście w lutym bardzo mało premier, dalej brak Monolithu.

Przecież nigdy nie było tak, że z każdej wytwórni dawali miesiąc w miesiąc premiery.

• Confused 1

[email protected]

A było kiedykolwiek tak,żeby 20 premier w miesiącu,to były dokumenty?

Miesiąc,po miesiącu,jestem przy przeglądaniu wstecz,do 2016 roku,i nie znalazłem na razie,nawet podobnego miesiąca

Edited by Palamander
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

@Palamander, nie rozumiem dlaczego się tak upierasz przy 9-ciu premierach, bo ja ich naliczyłem 12. Fakt, może niezbyt wielka to różnica, ale jednak jakaś jest.

• Confused 2

Godzinę temu, Bloo411 napisał:

Przecież nigdy nie było tak, że z każdej wytwórni dawali miesiąc w miesiąc premiery.

A w styczniu ile tych premier z Monolithu było?

[email protected]

Masz latami latami i miesiącami na forum listę premier-którą zalinkowałem

Przejrzyj,i znajdz podobny do lutego 2020 -ja nie znalazłem

Odpowiedzi nie dostałem na wiadomość,za to telefonicznie usłyszałem że nie są zobowiązani,do rozmowy na temat oferty filmowej.

Czyli mamy za 40pln nowy kanał, "C+classic":)

Płatny konkurent darmowego TNT

O, matko. Nie było żadnej, a może być tak, że w marcu sypną premierami filmów z Monolithu i nadrobią styczeń i luty. Nie ma co siać paniki. Jak do maja nie będzie nic z Monolithu, to można zacząć się martwić. Poza tym, nie zauważyłem, aby coś z Monolithu premierowego pojawiło się na HBO.

• Confused 1

26 minut temu, Bloo411 napisał:

O, matko. Nie było żadnej, a może być tak, że w marcu sypną premierami filmów z Monolithu i nadrobią styczeń i luty. Nie ma co siać paniki. Jak do maja nie będzie nic z Monolithu, to można zacząć się martwić. Poza tym, nie zauważyłem, aby coś z Monolithu premierowego pojawiło się na HBO.

Tak, w maju napiszesz, żeby poczekać jeszcze miesiąc :). Praw nie musi mieć HBO, przypominam o "umowie ramowej" z TVP z sierpnia.

Czy premier będzie 10 czy 12 bez różnicy - za mało, jak na paczkę, która ma tyle kanałów. Rozumiem, że dają ją teraz nawet za 25 zł, więc trudno wymagać cudów, no ale bez przesady.

Nawet jeśli stracili Monolith to przecież są inni dystrybutorzy.

A tymczasem nowe polskie tytuły kinowe (abstra[beep]ąc już od ich jakości) typu "Piłsudzki" czy "Mowa ptaków" bierze Netflix, filmy M2 Films pojawią się premierowo w CDA premium itd, itd.

Edited by bugmenot
  • Upvote 1

TVP, to nie TV premium, więc umowa raczej dla TV otwartej. 

• Like 1
  • Confused 1

Jeśli w TVP będą chcieli to będą mieć premiery. Ale póki co tam też nie ma Monolith.

• Confused 2
  • Upvote 1

Jak nie ma. Jak jest...

• Upvote 1

O czym Ty piszesz? Filmy Monolithu zawsze były rok po premierze, więc jeszcze trochę czasu minie zanim pojawią się filmy, które wymieniłeś. A gdzie się pojawią, to już inna sprawa.

• Upvote 1

Panowie,tu nawet na razie nie chodzi o Monolith. Nigdy w historii C+ Pl,od początku istnienia nie było takiego miesiąca który składałby się z 23 premier dokumentów. Luty 2020 jest pierwszym od początku istnienia C+ PL z 8 premierami filmów fabularnych. To naprawdę wygląda przerażająco... 😯 

No tak się złożyło akurat. Jak to będzie kilka miesięcy trwało to wtedy będzie się biadolić. Jak mają dawać premiery dla premier i nabijać licznik a jakość tych premier będzie 3.5/ 10 to lepiej dać dokumenty. A to, że mniej filmów to trzeba też się zwracać do producentów, żeby kręcili więcej.

Ale jest jedna rzecz nielogiczna, bo jest przecież np. Planete + i C+ Dokument. Tam powinny być premiery. A C+ Dokument to powinien już dawno iść do kosza.

@domin107 Nie trzeba się zwracać od producentów. Wyżej mialeś info np. o nagrdzonym Oskarem filmie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Premiera u nas marzec 2018, dystrybutor Monolith, premiery tv do dzisiaj brak ;). Takich tytułów są dziesiątki.

Np. nieźle oceniana "Collete" z Keira Knightley - film z 2018, brak polskiej premiery kinowej, premiera DVD Monolith marzec 2019 - cisza, "Climax" Gaspara Noe premiera kinowa (Gutek) październik 2018, DVD (Monolith) luty 2019. Też nic. Itd, itp.

1 godzinę temu, domin107 napisał:

A to, że mniej filmów to trzeba też się zwracać do producentów, żeby kręcili więcej.

Zupełnie nie tak. Filmów nie brakuje. Trzeba inwestować pieniądze w prawa do ich emisji,jak na kanał filmowy przystało,a nie inwestować je w Ekstraklasę kosztem oferty filmowej. 

5 godzin temu, Palamander napisał:

Panowie,tu nawet na razie nie chodzi o Monolith. Nigdy w historii C+ Pl,od początku istnienia nie było takiego miesiąca który składałby się z 23 premier dokumentów. Luty 2020 jest pierwszym od początku istnienia C+ PL z 8 premierami filmów fabularnych. To naprawdę wygląda przerażająco... 😯 

C+ ma tyle szczęścia że Netflix i Amazon nie są zainteresowani zakupem praw do Monolith lub innych wytwórni bo mogłoby się okazać że zostaną z niczym. 

Tego nie wiesz. Mogą wkrótce podkupić filmy tak jak ma to miejsce w wielu krajach..

Poza tym, prawa pod telewizję, a streaming też chyba się nieco różnią.

• Upvote 1

Nie różnią.Kupią prawa takie jak ma HBO czy C+.

Dokładnie, od pewnego czasu te prawa niczym się nie różnią, w końcu HBO czy CANAL+ również kupuje prawa, by emitować je w swoich serwisach online.

W dniu 29.01.2020 o 05:33, umek napisał:

Tego nie wiesz. Mogą wkrótce podkupić filmy tak jak ma to miejsce w wielu krajach..

Ktoś z Netflixu powiedział jakiś czas temu, że nie są zainteresowani zakupem praw do nowości filmowych ze względu na bardzo wysoką cenę (pewnie nie chodziło o pośredników jak Monolith ale zakup w wytwórniach filmowych). Nie pamiętam kto to był i w jakich okolicznościach ale z tej wypowiedzi wynikało, że seriale są tańsze i bardziej opłacalne.

Edited by Rasheed

W UK mają prawa do Lionsgate, więc Polska z pewnością nie będzie wyjątkiem. ;)

9 godzin temu, Rasheed napisał:

Ktoś z Netflixu powiedział jakiś czas temu, że nie są zainteresowani zakupem praw do nowości filmowych ze względu na bardzo wysoką cenę 

Podejście identyczne, jakie reprezentuje aktualnie C+ PL.