Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie dvbtmap.eu opublikowana została poglądowa mapa zasięgu pierwszego multipleksu z Suchej Góry na kanale 52: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5823

 

Należy mieć jednak na uwadze to, że te mapy nie uwzględniają refrakcji fali radiowej (elektromagnetycznej), przez co pokrycie może być nawet lepsze. Na mapie widać kilka drobnych obszarów w których może wystąpić brak sygnału. Jeżeli są poważne problemy z odbiorem w Rzeszowie, to moim zdaniem albo wystąpiły dziwne lokalne warunki, które tylko pogorszyły odbiór, albo faktycznie jest obniżona moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I o dziwo 1.12. wgralo mi kanaly z Przemysla ani anteny nie przestawialem tylko skanowalem Dekoder Kanal 59 czt 778 Nie przestawialem anteny tylko skanowalem Dekoder Sat.DVBT i mi zlapalo kanaly Polsatowskie i TVN-y Sygnal moc 80% sila 70-75% troche pikseluje trzeba by ustawic antene ale nie chce ruszac bo z Suchej Gory mi hula dobrze ajest troche za chlodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Instalacja antennowa im bliżej nadajnika używa się symetryzator tak około odległość 10-20km powyżej 25 wzmacniacz plus wtyczka zasilacze antena albo yagi bądź siatkowa u mnie jest 100% a sposób drugi i antena siatka a odbiór mux1 mocniejszy od reszty na Suchej górze koło Krosna.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja antennowa im bliżej nadajnika używa się symetryzator tak około odległość 10-20km powyżej 25 wzmacniacz plus wtyczka zasilacze antena albo yagi bądź siatkowa u mnie jest 100% a sposób drugi i antena siatka a odbiór mux1 mocniejszy od reszty na Suchej górze koło Krosna.

Sorry, że post pod postem, no cóż, inaczej się nie da. Chcę napisać, że mam sposób na oglądanie i tak posiadam stary bo stary TV, bo nowego niema, mini traver firmy Best buy 7 cali. Wszystkie te odbiorniki niestety maja słabą głowicę DVB-T, a anteny z podstawką magnesową można sobie wystawić tam gdzie jest bliski nadajnik tego sygnału. Sposób na oglądanie telewizji oddalonej ode mnie o 29km jest taki, że najlepszy odbiór jest tylko i wyłącznie z dipola szerokiego, takiego na VHF, poprzez przed wzmacniacz i wtyk z zasilaczem. Odbiór u mnie na tym odbiorniku jest skaczący na 2 metrach, no ale sygnał to 25 do 50%. Wyżej pewnie było by więcej. Mówiąc tu o muxie najsłabszym na kanale 52 gdzie tylko w większości działa lepiej na wzmacniaczach niż symetryzatorach.

Edytowane przez Qrzysztof
Brak przecinków, poprzestawiane słowa, nie zrozumiałe zdania. Nie da się tego lepiej napisać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...