Skocz do zawartości

DVB-T na Podkarpaciu


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o dźwięk. A czy jest możliwe aby była to wina TV?

Mam SIEMENS FS231. On chyba ma wlutowaną płytkę fonii czy coś podobnego.

Tuner DVB-T (Wiwa 80HD)na gnieździe antenowym podaje 5V. Mam wzmacniacz antenowy (typowy 12V) a za nim sygnał rozdzielony rozgałęźnikiem na 2 telewizory.

Czy te 5V może spowodować jakąś awarię?

Czy są jakieś dławiki antenowe bądź separatory, bo właśnie zmierzyłem i drugi telewizor dostaje 5V na tuner analogowy.?

Czy można wyłączyć zasilanie gniazda antenowego w tunerze?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie znależć przyczynę tego stanu - tak na odległość .... Masz to trochę "skopane' ... Ja bym w Menu set-boxa wyłączył zasil .5 V , włożył w układ zasilacz regulow./ ok.10-12,oo zł/ 12V/100 mA i zasilacz niech wprowadza te 8,10 czy też 12 V zasil. Regulowany zasil. jest najlepszy / można też zastosować tzw. zwrotnicę zasilania np. Badmoru/.... Jak zastosujesz zwrotn.zasil. to nie będzie podawane żadne napięcie na tv ... Ja mam 2 set-boxy : Not Only / b.czuła głowica/ i Maximum 102 - w obu sie wyłącza zasil. lub włącza - jak potrzbujesz... Możesz też zrobić odwrotnie i nie zakładać zasil. regul . na 12 V / ani zwrotnicy zasil./ ale zakupić wzmacniacz na zasil. 5 V , już można je spotkać / ja osobiście wolę mieć regul. układ na 0 - 12 V ... Tak powinno być poprawnie z tym układem ant. u Ciebie. Ale czy to coś zmieni? nie wiem - trzeba spróbować , a prznajmniej poprawić układ odb. - jest nieprawidłowy, tzn . "osłabiony" ... Po tej zmianie powinien Ci podnieść sie poziom syg. z Suchej G. na 68- 77 % . Tak myślę , ale to Twoja sprawa. Pozdrawiam.Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, w tej chwili z Baranówki leci mux3 i tv analogowa, co będzie po wyłaczeniu analogu już na dniach z tego obiektu? Dorzucą mux1 i 2 czy dolecowo zarzucą nadawanie także muxa3?

Dobrze byłoby doświetlić centrum Rzeszowa. Czy mam docelowo przestawiać antenę na Sucha Górę lub Leżajsk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, może mi ktoś powiedzieć w którą stronę powinienem skierować antenę? (siatkowa przy kominie) Mieszkam na granicy Stalowej Woli z Niskiem, wcześniej miałem skierowaną na MOSTOSTAL ze Stalowej Woli, ale odbierało mi tylko jeden MUX.

Czy po zmianie ustawienia/położenia anteny musi dekoder od nowa skanować w poszukiwaniu kanałów? Zmieniłem położenie i teraz nic nie łapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz na Podkarpaciu jest chyba najwięcej gapfillerów dla MUX3.

Na stronie http://www.przelaczenie.eu jest pełna lista (zmienili orientacyjne mapy i uzupełnili bazę), nic tylko znaleźć się po kodzie pocztowym i celować w najbliższy nadajnik ;)

Czy odbiór MUX3 w tym regionie jest teraz lepszy niż MUX1 i MUX2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pewien dylemat antene mam ustawioną na Krosno natomiast bokiem łapałem Rzeszów (antena kierunkowa ATX) jeżeli chodzi o nadawanie analogowe, natomiast teraz gdy jest sygnał tylko cyfrowy to jeżeli chodzi o Rzeszów K.29 to nie łapie mi sygnału tylko czasem najczęsciej wieczorem złapie sygnał i odbiera ale tylko czasami natomiast z krosna odbieram k.32 bardzo dobrze natomiast k.42 bardzo słabo a k.29 to już wogóle. Może mi ktoś coś doradzi czemu tak jest że wcześniej na analogówce odbierałem Rzeszów a teraz nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

VI etap - zmiana kanałów MUX-1 i MUX-2

 

W związku z 6 etapem wyłączeń naziemnej telewizji analogowej zmianie ulegną niektóre kanały w ramach MUX-1 i MUX-2:

 

MUX-1

Kielce / Święty Krzyż – zmiana kanału z 62 na 30;

Przysucha / Kozłowiec – zmiana kanału z 50 na 30;

Olsztyn / Pieczywo – pozostaje kanał 28;

Bieszczady / Góra Jawor – zmiana kanału z 60 na 52;

Rzeszów / Sucha Góra – zmiana kanału z 42 na 52;

 

MUX-2

Przemyśl / Tatarska Góra – zmiana kanału z 61 na 59;

Zamość / Tarnawatka – zmiana kanału z 52 na 53;

Wisła / Skrzyczne – pozostaje kanał 58.

 

Zmiana wykorzystywanych kanałów nastąpi 17 czerwca równolegle z uruchamianiem nadajników MUX-3.

 

http://cyfryzacja.gov.pl/VI,etap,-,zmia ... ,1434.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z 6 etapem wyłączeń naziemnej telewizji analogowej zmianie ulegną niektóre kanały w ramach MUX-1 i MUX-2:

Rzeszów / Sucha Góra – zmiana kanału z 42 na 52;

Zmiana wykorzystywanych kanałów nastąpi 17 czerwca równolegle z uruchamianiem nadajników MUX-3.

Czy to będzie na razie koniec zmian na Suchej Górze?

Pytam, bo planuję kupić antenę zewnętrzną, ale chcę ją zamontować dopiero po tych większych zmianach, żeby się za chwilę nie okazało, że antena jest nie do końca dobra po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...