Skocz do zawartości

Przenosiny nadajników TV z PKiN /Warszawa/do Raszyna


pewu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po godzinie 19 zanikł sygnał Polsatu, TV4, Puls i TVN.Nie było tych programów przez ok 15 minut.Na ekranie był czarny ekran. Tvp1, Tvp2 i Tvp info byl obraz cały czas, można było bez problemu oglądać. Natomiast ok godziny 21:30 zanikł obraz wszystkich stacji na kilka minut. Nie wiem czego czy przez burze? albo problemy z nadajnikami w Raszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, bo to była pierwsza burza w historii Emitela i nie wiedzieli, że sygnał z satelity może ulec "zniknięciu".

Nawet jak nie ma światłowodu, to można sygnał "pożyczyć" naziemnie z innego RTCN (z publicznych częstotliwości), może być gorszy jakościowo, ale będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem miło zaskoczony efektami przenosin nadajnika. Bez żadnego ruszania anteny obraz znacznie mi się poprawił (szczególnie Polsat i TVN). Jest to o tyle dziwne, że PKiN jest na Północ od mojego miejsca zamieszkania (i w tym kierunku jest skierowana antena), a Raszyn na Zachód. Odległości ode mnie do PKiNu i Raszyna są podobne (ca 20km).

Niezbadane sa drogi fal radiowych i TV :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz w czasie burz zanikał również z PKiN więc nie piszcie, że dopiero jak z Raszyna nadają to zanika. Wynika to z tego, że dosył Polsatu, TVN-u, TV 4 i TV Puls jest z satelity (nie muszę chyba pisać co dzieje się z sygnałem z satelity w trakcie burzy). TVP idzie światłowodem i nigdy nie znikał z PKiN i nie zniknie też z Raszyna. Ta 5 minutowa przerwa o której wspominaliście wynikała najprawdopodobnie z wyłączenia nadajnika bo nie było czarnego ekranu tylko sam śnieg. W czasie jak Polsat równocześnie nadawał na kanale 35 z PKiN i na kanale 44 z Raszyna to można było zaobserwować, że obraz z Raszyna zanika na dłużej. Mieszkam w Winnicy 50 km na północ od Warszawy. Nie kręciłem anteną i nic nie zmieniałem a odbiór jest bardzo dobry tak jak i był. Wszystko będzie dobrze odbierać jak ma się porządną i dobrze dobraną antenę. Wszystkie problemy mogą wynikać z lokalnych problemów typu: przeszkadzający blok bądź zajezdnia tramwajowa w sąsiedztwie. Teraz antena co u niektórych patrzy w innym kierunku i co innego zakłóca sygnał niż do tej pory. Jedno jest pewne: dla zdecydowanej większości mieszkańców skończyło się oglądanie telewizji z byle druta bo nadajnik jest teraz poza miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem miło zaskoczony efektami przenosin nadajnika. Bez żadnego ruszania anteny obraz znacznie mi się poprawił (szczególnie Polsat i TVN). Jest to o tyle dziwne, że PKiN jest na Północ od mojego miejsca zamieszkania (i w tym kierunku jest skierowana antena), a Raszyn na Zachód. Odległości ode mnie do PKiNu i Raszyna są podobne (ca 20km).

Niezbadane sa drogi fal radiowych i TV :P

 

Po prostu moc nadajników wszystkich stacji są mocniejsze i to dość dużo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje tu jakiś szwindel :D Kto zarobi na gorszym sygnale z nadajników naziemnych? Platformy cyfrowe i kablówki :D Tym powinno się zająć CBA :lol: Może Pitera sporządzi jakiś raport? :D

 

szwindel?? może podjeli próbe ratowania przyrostu naturalnego w Warszawie bo 100 kW to moc taka że może wywołać różne skutki uboczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli uciekać z PKiN, bo wkrótce w okolicy będzie stawiany wysoki budynek (działka na Złotej 44), który przysłoniłby częściowo PKiN i w efekcie część osób pożegnałaby się z odbiorem (a i właściciel tego budynku nie byłby zadowolony z faktu, że po oknach leci mu po 100kW). Nie było innego wyjścia jak uciekać ;) DVB-T także będzie musiało odejść z tej lokalizacji wcześniej, czy później.

 

Z informacji od zaprzyjaźnionych instalatorów z Warszawy wiem, że po przenosinach podobno nie ma tragedii i najczęstszą przyczyną problemów jest paradoksalnie używanie zbyt silnego wzmacniacza. Tylko w nielicznych przypadkach trzeba przenosić anteny (bo najzwyczajniej w świecie były zamontowane tak, że nie dało się ich przestawić na nową lokalizację ;) ). Tak więc przy braku odbioru trzeba cierpliwości przy ustawianiu anteny, ew. zamówić ekipę profesjonalnych instalatorów, która przestawi antenę i pomoże przy ewentualnych trudnościach, jeśli akurat w danej lokalizacji jest jakiś większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zainteresowałem tematem tego nadajnika w Łazach, bo uświadomiłem sobie, że mógłbym stamtąd przez "DVB-T" odbierać tu w Ciechanowie "TVP Sport" bez kupowania "Nki", ale widzę, że "DVB-T" nie ma w Łazach, więc nic z tego, a może już coś wiadomo o przeniesieniu też "DVB-T" tam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czuje tu jakiś szwindel :D Kto zarobi na gorszym sygnale z nadajników naziemnych? Platformy cyfrowe i kablówki :D Tym powinno się zająć CBA :lol: Może Pitera sporządzi jakiś raport? :D

Ha, a nie mówiłem że ktoś ma w tym biznes :D

Letni boom na usługi TV w stolicy

 

Operatorzy kablówek mogą zyskać kilkadziesiąt tysięcy abonentów dzięki przeniesieniu nadajnika telewizyjnego z centrum Warszawy do Raszyna

 

– Zainteresowanie usługą telewizyjną UPC w regionie Warszawy wzrosło w ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent – mówi Jarosław Pijanowski‚ członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży UPC Polska. Do tej pory na instalację usług operatora czekało się dwa – trzy dni, teraz dwa – trzy tygodnie.

 

Powody do zadowolenia ma także konkurencyjny Aster. Według informacji „Rz” dzienna sprzedaż usług sieci skoczyła nawet do 300 – 400 subskrypcji‚ co może oznaczać wzrost o kilka tysięcy w skali miesiąca. Operator podaje, że najlepiej sprzedaje się podstawowy pakiet telewizyjny i nowa cyfrowa oferta TV. Przedstawiciele kablówek zgodnie twierdzą, że do biur obsługi ruszyły głównie osoby starsze‚ które wybierają tańsze pakiety programowe.

 

Nagły wzrost liczby klientów jest efektem przeniesienia nadajnika telewizyjnego z Pałacu Kultury i Nauki do Raszyna pod Warszawą. W centrum miasta zaczynały go przesłaniać coraz liczniejsze wysokościowce‚ więc operator nadajnika TP Emitel zdecydował się na przeprowadzkę. Domowe anteny telewizyjne wciąż jednak skierowane są na Pałac Kultury‚ dlatego jakość sygnału telewizyjnego bardzo się pogorszyła.

 

– Przekierowanie budynkowych anten jest czasami wręcz niemożliwe. Niektóre rozsypują się od korozji – mówi przedstawiciel jednej z platform satelitarnych. Na nowych abonentów liczą też Cyfra Plus‚ Cyfrowy Polsat i „n”. Według naszych informacji sprzedaż platformy „n” skoczyła w regionie Warszawy o kilkanaście procent. Według Dominika Libickiego‚ szefa Cyfrowego Polsatu‚ powodów do euforii nie ma. Liczba nowych abonentów‚ nawet gdyby można ją było liczyć w tysiącach‚ stanowiłaby znikomy odsetek użytkowników‚ których platforma już ma (2‚28 mln).

http://www.rp.pl/artykul/5,178454.html

Tak jak pisałem w innym wątku, telewizja naziemna nie ma przyszłości. Ludzie dla wygody wybiorą kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...