Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generowanie linków promocyjnych Viaplay = super, baza puchnie, niech pracują na drugi milion subskrybentów. Promocje Canal+ za 10-20 zł = be, desperacja, wyniki za wszelką cenę. A jako użytkowniczka obydwu serwisów cieszę się w obydwu przypadkach, bo można mieć taniej. Ale by tak rozumować trzeba być klientem końcowym, konsumentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay nie ma żadnej promocji w której oferowałby usługi z 60% zniżką przez rok.

O tym, że ciągłe dorzucanie serwisu w przysłowiowych chipsach nie działa przekonaliśmy się już na przykladzie dawno zamkniętego Showmaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

Generowanie linków promocyjnych Viaplay = super, baza puchnie, niech pracują na drugi milion subskrybentów.

No mają promocję, ale tylko dlatego, aby przekonać nieprzekonanych, a potem dla tej formy będzie podwyżka. Widzisz różnicę? Cieszyć się można, ale to cieszenie się jest na krótką metę. Tak samo, jak ci ludzie z tematów CANAL+ szarpali się o każdą złotówkę, gdzie teraz jest C+, a gdzie był nawet nie 20 lat temu tylko 5 lat temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki są nieuniknione, bo taki jest model biznesowy Viaplay wszędzie (skupowanie praw, podwyżki), a mnie jako użytkowniczkę interesuje, żeby mieć taniej. I jest, bo już po raz drugi w roku promocja. Dokładnie tak samo jest z Canal+, dają za 10-20 zł to biorę i nie marudzę, że promocja za mało "ekskluzywna" albo coś tam. A Ty @kisiel95 też się nie zamartwiaj na zapas tylko korzystaj. O wyniki i zyski platform konsumenci nie muszą się kłopotać, to kompletnie nie ich rola tylko tam zarządzających. Choć oczywiście w ramach troski o korporację możesz płacić pełną stawkę za Canal+ Online, 49 zł, nikt nie broni.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kisiel95 napisał:

No mają promocję, ale tylko dlatego, aby przekonać nieprzekonanych, a potem dla tej formy będzie podwyżka. Widzisz różnicę? Cieszyć się można, ale to cieszenie się jest na krótką metę. Tak samo, jak ci ludzie z tematów CANAL+ szarpali się o każdą złotówkę, gdzie teraz jest C+, a gdzie był nawet nie 20 lat temu tylko 5 lat temu?

Ale co to za różnica? Canal+ dodaje się do chipsów i innych takich, a Viaplay jest rozdawany u innych operatorów po 0zł czy 5zł. 

A każdy z nich na swojej stronie oferuje ceny znacznie wyższe. 

Moim zdaniem działanie jest podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel95 jasne, że tego nie wiemy, ale nie ma co się czarować - 34zł czy 55zł od marca to raczej operator za tę usługę nie płaci, bo byłoby to nieopłacalne. 

Najciekawszym parametrem byłby ARPU na subskrybenta. Ale takimi danymi raczej nikt chwalić się nie chce. Przynajmniej nie robi tego otwarcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zuzia napisał:

A Ty @kisiel95 też się nie zamartwiaj na zapas tylko korzystaj.

Mam klubowicza w CCC, a nie mam pakietu Silver, to nie skorzystam :( H&M jest tylko dla nowych na serwisie C+, a ja kiedyś miałem  konto na Canal+ Online. To nie chodzi o to, że ja mam się martwić, ale ktoś w firmie ma myśleć, aby wypaść lepiej np. na giełdzie. Napisali niektórzy, że Viaplay notuje duże spadki, ale nie napisali z jakiego konia są te spadki, a do tego trzeba porównać wolumen i to zestawić np. z jakąś inną firmą (wiem o tym, choć o giełdzie mam mgliste pojęcie).

17 minut temu, k05 napisał:

 jasne, że tego nie wiemy, ale nie ma co się czarować - 34zł czy 55zł od marca to raczej operator za tę usługę nie płaci, bo byłoby to nieopłacalne. 

Wiadome, że nie, raczej bliżej 5-10 zł, a na innym rynku np. 8 euro. Prawa Viaplay skupuje hurtowo na ileś rynków, np. z polskiego rynku możliwe, że za subskrybenta z umowy dostanie ok. 2 euro. Tak samo podwyżka ceny raczej mówi jasno, kiedyś powalczymy o inne prawa na Polskę hurtem, które mamy np. na rynku litewskim, jeżeli na to warunki pozwolą. Nie wierzę, że to się łącznie zepnie, jak z Elevenem kręcącym dużo lepsze wyniki np. w social media się nie udało i został pochłonięty przez Polsat. Ale na razie korzystam.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ Online czy Viaplay itd istnieją po to, żeby zarabiać. A te zarobki mają z subskrypcji. Nie trzeba mieć dyplomu z ekonomii, żeby wiedzieć co się dzieje z firmami, które sprzedają towar poniżej kosztów.

Sytuacja rynkowa jest słaba. Mamy ogromną inflację, tak mocno wzrosły ceny prądu i koszty waluty, że Apple z kilkoma pozycjami na krzyż będzie za 35 zł, Viaplay 55 zł, a YT Premium Family w Stanach kosztuje w przeliczeniu na nasze już ponad stówkę, a podwyżki po 100% i więcej dotykają nawet argentyńskie czy tureckie wersje serwisów VOD, które dotychczas kosztowały grosze.

Tymczasem Canal+ robi cenę 20 zł z roczną gwarancją i nie ma żadnej umowy terminowej nawet do tego. Nic a nic oczywiście nie powinno tutaj dziwić :D.

this-is-fine.jpg

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kisiel95 napisał:

Tak samo podwyżka ceny raczej mówi jasno, kiedyś powalczymy o inne prawa na Polskę hurtem, które mamy np. na rynku litewskim, jeżeli na to warunki pozwolą. Nie wierzę, że to się łącznie zepnie, jak z Elevenem kręcącym dużo lepsze wyniki np. w social media się nie udało i został pochłonięty przez Polsat. Ale na razie korzystam.

Możesz bardziej rozwinąć swoją myśl w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imagazine.pl/2019/07/11/eleven-sports-juz-w-100-nalezy-do-polsatu/

 

Polski Eleven został pochłonięty przez Polsat. Mimo posiadanych praw prawdopodobnie wyniki były gorsze. Tutaj zobaczymy jak będzie, zaletą Viaplay jest to, że działa prawie jednolicie na paru rynkach. Interesującą rozgrywką będzie walka o LM i Ligę Narodów w przyszłości. Wtedy będzie prawdziwy test dla Viaplay, czy go stać, aby mieć to co np. na Litwie. Warunki przetargu mogą się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kisiel95 napisał:

https://imagazine.pl/2019/07/11/eleven-sports-juz-w-100-nalezy-do-polsatu/

 

Polski Eleven został pochłonięty przez Polsat. Mimo posiadanych praw prawdopodobnie wyniki były gorsze. Tutaj zobaczymy jak będzie, zaletą Viaplay jest to, że działa prawie jednolicie na paru rynkach. Interesującą rozgrywką będzie walka o LM i Ligę Narodów w przyszłości. Wtedy będzie prawdziwy test dla Viaplay, czy go stać, aby mieć to co np. na Litwie. Warunki przetargu mogą się zmienić.

Uważasz, że Viaplay może podzielić los Eleven w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kisiel95 napisał:

Mam klubowicza w CCC, a nie mam pakietu Silver, to nie skorzystam :( H&M jest tylko dla nowych na serwisie C+, a ja kiedyś miałem  konto na Canal+ Online.

Ufff... to kamień z serca, znaczy się, że Canal+ nie upadnie od tych promocji :) A na poważnie - konto możesz sobie założyć nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 22:00, tyrla napisał:

I kolejna promocja na C+ Online.

https://kup.pl.canalplus.com/kody/widzew?uap=171763

Pytanie za 100 punktów. Czy ten lub tego typu vouchery (np z promocji Orange) można wbić bez przerywania subskrypcji?

Osobiście jeszcze korzystam z rocznej promki od Orange i pytam tylko teoretycznie. To jest dość istotne ponieważ jak wiadomo przerwanie ciągłości subskrypcji powoduje wejście w droższy cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2022 o 20:00, Zuzia napisał:

Generowanie linków promocyjnych Viaplay = super, baza puchnie, niech pracują na drugi milion subskrybentów. Promocje Canal+ za 10-20 zł = be, desperacja, wyniki za wszelką cenę. 

Viaplay nie generuje linków gdzie popadnie i do czegokolwiek od wina przez chipsy po ciuchy. W porównaniu do C+ to ich promocje są śladowe i dość trudno na nie trafić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę, że Viaplay nie robi zbyt wielu atrakcyjnych promocji, bo to ekskluzywny, prestiżowy serwis, nie to co złe, niedobre Canal+, które co rusz daje jakieś niegodne marki promo, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę kasy. Wiadomo, że w Polsce każdy potencjalny klient patrzy, czy dana promocja jest wystarczająco prestiżowa i czy serwis dobrze zarobi, a nie na to, aby mieć taniej :)

A tak w ogóle to na oferty serwisów bardzo łatwo trafić, wystarczy wejść na stronę dedykowaną typu pepper.pl i wpisać stosowną nazwę w wyszukiwarkę. Niektórzy piszący tu o promocjach Canal+ wiedzę czerpią stamtąd.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje popatrzeć z trochę szerszej perspektywy niż czubek własnego nosa :).

Promocje są pożądane, ale nie w trybie 24/7/365.

Nikt nie robi tylu promocji i jednocześnie nie deprecjonuje wartości swojego serwisu jak to robi C+.

Kiedy ich najbliższy konkurent, PBG miał jakąś w stylu 50% zniżki? Nigdy ;).

Nawet Gonet czy WP Pilot się drożej sprzedaja niż premium usługa Canal+.

Nie dziwi to?

C+ jest w ślepym zaułku, przyzwyczaił wszystkich do dumpingowych cen i nie robi nic, żeby z niego wyjść.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...