Skocz do zawartości

DVB-T Ostrava - odbiór na południu Polski


yataman1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnal na 1 MUX zwiekszyl sie z ok. 70% do 9o%. Lokalizacja Laziska Gorne. Pozostale bez zmian.

 

Prawie na tej samej linii sygnału i w odległosci 55 km odbierasz z poziomem 90 % a u mnie jest 0 %. Zaczynam podejrzewać że mieszkam w jakimś ocienionym miejscu jeśli chodzi o sygnał. Jaką masz antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was nie powinno być problemu (zwłaszcza z Zabrzu). Nadajnik jest skierwany na was (może nie bezpośrednio). Sygnał urywa sie idąc na wschód. W bielsku białej jest szansa na odbiór jedynie w kilku częściach miasta na dobrej antenie (podniesienie mocy nadajnika nic nie dało). W Żywcu nie ma szans na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno MUX1 nadaje już z pełną mocą, w Krakowie niestety cisza

HaHa Ty zartujesz ? Chcesz załapać w Krakowie czeskie DVB-t ?

W Żywcu można jedynie pomarzyć o sygnale od nich.

Szkoda, że w Krakowie wyłączają multiplex.

trzeba poczekac do przyszlego roku az uruchomią nadajnik z łysej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno MUX1 nadaje już z pełną mocą, w Krakowie niestety cisza

HaHa Ty zartujesz ? Chcesz załapać w Krakowie czeskie DVB-t ?

W Żywcu można jedynie pomarzyć o sygnale od nich.

Szkoda, że w Krakowie wyłączają multiplex.

 

To że w Żywcu nie ma sygnału to nie znaczy, że sygnał już dalej nie jest w stanie dolecieć. Odbiór potwierdzili koledzy ze Śląska, którzy są znacznie dalej bo przynajmniej 70-80 km. Po prostu Hostalkvice są tylko ok 300 m.n.p.m i to jest problem braku odbioru w terenie górzystym. Hostalkovice mają dosć otwartą drogę w stronę Górnego Śląska stąd potwierdzone odbiory, niestety na wschód sprawę komplikują właśnie rozmaite pogórza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na mapkę pokrycia widać, że na wschodzie województwa śląskiego nie ma zasięgu. W środkowej i zachodniej części jest sygnał nawet dość mocny bo jest dość płasko i sygnał zawsze znajdzie droge. Stawiam, że czesi starają się ograniczyć zakres pokrycia poza granicami.

Nie dziwię się, że nie sa zainteresowani pokryciem przygranicznych terenów polski ale nie mogą też ograniczać dostępu obywatelom mieszkającym np w czeskim cieszynie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie nie wiem co się stało od przedwczoraj (nie łapałem sygnału kompletnie z mux1), aż tu dzisiaj niespodzianka jakość 100% i super odbiór. Ale co najlepsze!!! Antena pokojowa!!! I to nie za oknem a w domu!!! Powiem tylko tyle że mieszkam w Oświęcimiu czyli bardziej na wschód od niby mocniejszego kierunku patrząc na mapę pokrycia.Próbujcie bo nawet mi ciężko uwierzyć.Coś mi się wydaje że zaczęli nadawać te 100kW dopiero tak jak to pisali od 1 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nacieszyłem :evil: .Rano było tak jak w mym pierwszym poście opisałem , a teraz kompletne zero sygnału.Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego taka sytuacja miała miejsce? Bo ja na falach radiowych (telewizyjnych) to jestem "kaplica" :D . Kolega lumca zasugerował warunki atmosferyczne. Tzn. że rano są lepsze? Poproszę o odpowiedź ekspertów z tej " branży ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrava-Oświęcim odległość 73 km w lini prostej ... warunki atmosferyczne :?: Przy odbiorze cyfrowym moim zdaniem wystarczy stosunek sugnał szum na poziomie 10 dB do prawidłowego odbioru. Podejrzewam raczej że czeskie KW są inne niż polskie :lol: Nadajnik na Skrzycznem ma 0,5 KW :!: i w Sosnowcu (odległość 68 km w linii prostej) wystarcza do stabilnego odbioru całodobowego na poziomie 65-80 % (TV Samsung z tunerem). Prosze sobie wyobrazić jaki byłby zasięg gdyby polski nadajnik miał 100 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla Krispol. Mam antene kierunkowa AZ 15 ze wzmacniaczem APL - 109. Zeby bylo ciekawiej odbieram na niei programy ze Skrzycznego .(70%0).Kat medzy kierunkiem na nasze programy , a czeskie to prawie 90 stopni i chodzi wszystko. Antenka jet na balkonie na wysokosci ok. 5m. U mnie zawsze byl dobry odbior czeskich i slowackich programow(analogowe). Mam tuner MPG-2 Ferguson CF 2000 At. To tyle. Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik Ostrava Hošťálkovice ( 1 multipleks ) miał być planowo uruchomiony 31.5.2010 później zmienili termin na 30.11.2009 i w ostatnim tygodniu zmienili na nowy system antenowy .

Już dziś nadają na nowym systemie antenowym i wygląda to że nadają z pełną mocą 100 kw. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje czerpałem ze stron Czeskich i pierwotny termin miał być 31.5.2010 ale Czesi chcą aby jak najszybciej uruchomić 1 multipleks na terenie całego kraju i dlatego daty uruchomień się zmieniły a więc data 30.10.2010 na pokrycie 1 multipleksu może być nie aktualna i oto niektóre linki . :D

http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... trava.html

http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokry ... -televize/ ,

http://www.digitalne.tv/mapa-ceske-repu ... t-ostrava/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...