Skocz do zawartości

DVB-T Ostrava - odbiór na południu Polski


yataman1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 antena-ATX 91-kierunek Hostalkowice-poziom sygnału k.39 ok.35% , k.54 ok.45 z tendencja do małych wahań .w obu przykładach piszę o jakości,bo tylko ten pasek sygnału jest pokazywany w tym starym Philipsie. 2-ga antena to ATX 55 ,skierowana na WIsłę-Skrzyczne.poziom sygnału w tym przypadku to 90-95%.anteny zamontowane na 6-cio metrowym maszcie segmentowym ,na dachu kamienicy 3 piętrowej w Gliwicach-okolice ul.chorzowskiej.Z pięknym krajobrazem na południe.anteny z symetryzatorami podpięte do wzmacniacza szerokopasmowego f-my TERRA model MA-024.Ale w najbliższej przyszłości chyba się przesiądę na WWK-861 -jest niewiele droższy,ale o całe niebo lepszy i bardziej funkcjonalny.Można także skorzystać z bardzo dobrej oferty zwrotnic kanałowych f-my WALDI.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CT1-widzę kolego że pijesz pod moją osobę-otóż jak zdobędziesz jakieś doświadczenie po 25-latach pracy przy antenach,to sam sobie udowadniać nie będziesz musiał.oczywiście odpowiednie warunki antenowe do odbioru też są niezbędne.A co do SŁONIA!!! kiedyś miałem-takiego w złotej karafce-ale mi uciekł :jupi: .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@andreas 77

... a myslałem że wszystko będzie jasne :( . Skąd jestem jest wyraznie napisane w poście wyżej - dane geograficzne, dodam może żeby jeszcze bardziej ułatwic lokalizacje że sa to okolice Bytomia, a co do fotki (tak sugerował kolega @CT1w poście wyżej) to równiez widac. Jest to menu (samsunga PS50A656) - lista kanałów telewizyjnych DVB-T które mam dostepne u siebie, nie wymieniałem po koleji co odbieram w DVB-T, tylko dałem ta fotke, wydawało mi sie bardziej czytelne. Pozdr

 

PS

Doczytałem, że jestes z Zabrza, więc " prawie" sasiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andreas 77

Po koleji:

Sygnału ci nie podam, bo mam tuner wbudowany w plazme (PS 50A656) i on nie pokazuje wogóle wskazań sygnału, co do odbioru to: z Trzyńca kanał 57 odbiór 24h/doba, bez najmniejszych problemów, niezaleznie od pory dnia i warunków atmosferycznych, dokładnie tak samo jest z kanałem 54 z Ostrawy, kanały 39 i 63 odbierane bezproblemowo niezaleznie od warunków ale tu juz tylko w nocy,kanał 39 za dnia zdarzają się przycięcia, nawet do całkowitego zaniku i przerw w odbiorze, kanał 63 praktycznie za dnia niedostępny. Kanału 32 nie odbieram (czyżby bliskosc nadajnika kosztowy i zakłócenia z TVN który nadaje na tym kanale :> ) Pytasz jeszcze o TVP HD skąd? z Chorągwicy, nadajnik krakowski, tez moge to odbierać na kanale 25, jesli na ten nadajnik skierujesz antene, przeskanujesz i zapiszesz to nie dopisze nowych, zdublowanych (TVP1,2, info) tylko zastapi na liście te które sa ze Skrzycznego i po powrocie z ustawieniem na Skrzyczne trzeba ponownie skanowac kanał 38 i znów podobna zamiana, został na liście TVP HD bo jego ze skrzycznego nie ma. Dopisze jeszcze że odbiór ze Skrzycznego bez najmniejszych problemów 24h/doba. Co do anten korzystam z dwóch, Televesa DAT75 ustawiona centralnie na Skrzyczne, a bocznymi listkami (zobacz jak zbiera sygnał ta antena) z kosztowy, nie potrzeba nawet wzmacniacza, jesli chciałbys ja ustawic na Ostrawę to juz potrzebny do odbioru wzmacniacz ja ma dedykowany dla tej anteny MRD. Druga antena to ATX 107 ta jest ustawiona tylko na Ostrawę i zgarnia to co opisałem. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie anteny logarytmiczne ustawione na skrzyczne i ostrawe sa zamontowane na podaszu u sasiada na jego instalacji jest to dwu piętrowy domek krakowa nie odbieram skrzyczne chodzi bez zarzutów ostrawa w zaleznosci od pogody mux 1 nie odbieram wogole tylko podczas tropo mux 2 wieczorem dopiero sie pokazuje mux 3 jak sygnał tvn zanika to przebija mux 4 podczas tropo raz tylko złapałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Powiem tak: w Sosnowcu ( odległość od nadajnika Hostalkovice w prostej linii ok 82 km ) sygnał = 0 % przy nadajniku 100 KW, Wisła-Skrzyczne ( odległość w linii prostej ok.65 km ) poziom sygnału 65 do 80 % (waha się ale odbiór stabilny) przy nadajniku 200 razy słabszym 0,5 KW :!: . Kierunki odbioru zbieżne, anteny odbiorcze podobne (na Ostravę trochę słabsza o wzmocnieniu ok. 10-12 dB a Wisła ok 14 dB). Jeśli ktoś potrafi to logicznie wytłumaczyć to zapraszam do dyskusji. Ja podejrzewam wysoką kierunkowość anteny nadawczej na południe oraz znaczną różnicę w poziomie umieszczenia anteny nadawczej - Skrzyczne 1000 m npm a Hostalkovice ok 200 m npm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...