Skocz do zawartości

DVB-T Ostrava - odbiór na południu Polski


yataman1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nezvedne se výkon na K54 na 14kW ERP, ale zahájí se vysílání z vysílače Ostrava Hošťálkovice s výkonem 14kW!! Stávající vysílač OV Hladnov zůstává nadále v provozu s výkonem 10kW ERP na K54 - MPX1. Vytvoří se tek mezi oběma vysílači síť SFN. Ostatní se nic nemění!! K39 - MPX2 a K32 - MPX3 nadále budou vysílat jen z vysílače Hladnov stávajícími výkony snad až do roku 2010! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX2 - 30.04.2011 - Ostrava Hostalkovice 100 kW kanał 37, Ostrava Hladnov - 10 kW kanał 37, Frydek-Mistek - 25 kW kanał 37, czyli za dwa lata pełna moc. MUX3 - duben (?) 2011 tylko Ostrava Hostalkovice 100 kW i Hladnov 10 kW kanał 48. MUX4 - Ostrava Hlubocec, Hurka kanał 63, start 1.04.2009. Tyle znalazłem - wszystko na stronie www.digizone.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vysílač už vysílá od dnešní cca. 10-té hodiny dopolední! Takže není potřeba čekat na zítřek, ale zkoušet už nyní! Mám, ale vážné obavy, že výkon a umístění vysílací antény na věži vysílače Hošťálkovice neumožní příjem dále v polském vnitrozemí! Bude patrně potřeba počkat až na definitívní vysílací anténu a ERP výkon 100kW. Ta doba už není daleko, necelých 8 měsíců....(10/2009)

Přeji hodně úspěchů při příjmu CZ DVB-T v Polsku!

 

Pozdrawiam z Ostrawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć że w Sosnowcu odbiór nadajaników z Ostravy jest fatalny. Analogowa "1" na kanale 31 jest słabiutka i dodatkowo przynajmniej u mnie zakłóca ją bardzo mocny TVN z kanału 32. Praktycznie zero odbioru mimo że nadajnik ma aż 100 kW mocy. "2" jest najlepsza bo wskakuje kolor można coś obejrzeć, Nova jest zakłócana przez bodajże Polsat (intermodulacja, podobnie jak 1), Prima słabiutka ale coś tam widać i kolor czasami wskoczy. Wszysko na dość dobrej antenie Emme Esse 14-16 dB zysku. Odbiór mógłby być trochę lepszy gdyby zastosować antenę 18-19 dB i skrócić kabel - mam go ok. 16 m z dachu do TV (strata ok. 2-3 dB). Zauważyłem na Google Earth że nadajnik Hostalkovice jest na górce ale za nim w stronę Polski są jeszcze wyższe górki. Ukształtowanie terenu jak i wiązki ma tu znaczenie. Dużo lepiej odbieram nadajnik na kanale 37 z Frydka (Lysa Hora) mimo że odległość do niego to ponad 90 km (Ostrava ok. 70 km). Ale ten nadajnik jest na wysokości ok. 1300 m i to niesety ma istotne znaczenie. Nadajnik ma nawet dużo mniejszą moc bo bodajże 25 kW. Odbiór kanałów DVB-T na 54 kanale przynajmniej u mnie nie jest możliwy. Być może jeśli ktoś mieszka na górce i w wysokim bloku to odbierzez dużo lepiej sygnał z Ostravy bo wtedy anteny będą się widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam estem z katowic z mapki wynika ze powinno mi odbierać conieco z Ostravy i skrzycznego ale czy to napewno możliwe? dodam że mieszkam w okolicy tak pomiędzy Pałacem młodzieży, a katedrą po drodze a zasadzie na południowy-zachód mam TP s.a. ze swoimi antenkami :/ powiedziałbym nawet w bliskim sąsiedztwie ok 70-90 m :|

 

OK a jakie anteny proponujesz?(to tak zeby łaczyc posty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele-elementową yagę bez wzmacniacza, sądzę, że powinno wystarczyć, lecz nie wiem jakie są u ciebie warunki odbioru. Jeśli możesz, to sprawdź czy masz odbiór TV 4 lub TV Puls z kanałów 35 i 27 i według nich się sugeruj (ewentualnie TVN na 30stym). W Sosnowcu odbiera na siatce z 60% jakości, a na yagi jest 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I wreszcie zmobilizowałem swoje siły!!! wczoraj drodzy koledzy wlazłem na dach i przestawiłem swoją antenę ATX 91 na południe.efekt? z kanału 39 oraz 54 -poprawny odbiór kanałów CT1 ,CT2 ,CT4 SPORT ,informacyjny 24 ,+cała paczka programów radiowych.Z Multiplexu2 -NOVA , NOVA CINEMA , PRIMA , COOL , BARRANDOV.Odbiór poprawny na obydwu kanałach do momentu dołączenia drugiej anteny (atx 55) skierowanej na Wisłę.niestety ale sygnał z k.38 powoduje stop-klatki na kanałach z k.39-być może w moim przypadku jest to też wina byle jakiego urządzenia jakie używałem do odbioru(słaba separacja sygnału na wejściu głowicy)-to stary,przywieziony z Anglii tunerek Philipsa (kosztował mnie "aż" 5 funtów).Bo robiąc pomiary porównawcze miernikiem poziomu sygnału-po podłączeniu drugiej anteny ,tej na Wisłę-nie stwierdziłem żadnego wpływu na sygnał na k.39 .Może w najbliższych dniach przeprowadzę testy z wykorzystaniem karty DVB-T zainstalowanej w kompie,to napiszę coś więcej.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...