Skocz do zawartości

VH-1 Europe z Hispasata


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kiedyś chciałem zrobić zeza z Telstara na Hispasata, ale albo za słabo się do tego przyłożyłem, albo druga antena mi nieco zasłoniła sygnał... ;)

Różnica w kącie elewacji jest bardzo istotna, dla mojej lokalizacji jest to 20 st. dla Telstara i 12 st. dla Hispasata. Do tego dochodzi różnica odległości 15 stopni oraz różny skew konwertera.

Można jeszcze się pobawić celując anteną gdzieś po środku i zezując na obie satelity.

Polecam zastosować osobną antenę na Hispasata, nawet takie 60 cm. zda egzamin (dla wschodnich rejonów polecam 70 cm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezowanie po środku nie bardzo wchodzi w grę ze względu na Lato 2008. Już teraz odbiór jest kłopotliwy a antena wycelowana jest prosto w Telstara. Mimo tego, że bardzo się starają by nikt ich nie oglądał to ja będę im robił na złość i nie zrezygnuję z tego kanału. Pewnie już niedługo. Lato się kończy to i pewnie Lato 2008 razem z nim. Wtedy przestawię na Hispasata. VH 1 będzie tam nadal dostępne? Czy jest to bardzo przeciągająca się przerwa w kodowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już tak zostanie na zawsze?

 

Z drugiej strony to denerwuje mnie długa lista kanałów kodowanych, które w innych krajach są FTA:

1. MTV (Niemcy, Austria, Ukraina, Adria, Włochy, Turcja, Arabic),

2. Nick (Niemcy),

3. Playboy (UK),

4. Comedy Central (Niemcy),

5. Romantica (UK),

6. Reality (UK),

7. Travel (UK),

8. Wedding TV (UK),

i pewnie jeszcze coś się na orbicie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce wszystko się koduje i platformy rosną w siłę. W Niemczech światowe marki są niekodowane, kanałów jest mnóstwo i Premiere ma niezłe kłopoty.

Nigdy nie płaciłem za telewizję i póki co nie zamierzam, oprócz abonamentu RTV. Zawsze robię wszystko by mieć jak najwięcej polskojęzycznych kanałów za darmo, oczywiście legalnymi sposobami. M.in. dlatego nie wyrzuciłem jeszcze analogowego tunera, Eurosport i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym analogowo na Eurosporcie jest jeszcze angielski komentarz, a cyfrowo tylko niemiecki.

A wracając do VH1, to jest to chyba jedyny wartościowy kanał na Hispasacie; reszta tamtejszych programów co najwyżej przeciętna i na ogół do znalezienia na bliższych satelitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W analogu jest obraz Eurosportu a w cyfrze polski komentarz. Dwóch cyfrowych nie posiadam w jednym pokoju ale jakby w analogu wyłączyli Eurosport to kupie drugi najtańszy tuner cyfrowy dla Eurosportu właśnie, jak nie wyłączą komentarza bo już się zdarzało. Wada: 2-sekundowe rozjechanie obrazu z dźwiękiem, przy dwóch cyfrowych jest dobrze.

 

 

Nawet jeśli są to kanały do znalezienia na innych satelitach to fani hiszpańskich programów mają wszystko z jednej pozycji. Wiadomo, że dla większości Hispasat jest potrzebny tylko do VH-1. Póki co nie mam ale ustawienie Hispasata jest w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Na Turksacie 42E od dłuższego czasu jest dostępny za darmo Cartoon Network po turecku i angielsku. Ciekawe czy też jest to tylko przerwa w kodowaniu. Mimo tego, że na mapie pokrycia sygnałem potrzebuje teoretycznie anteny 150 cm to bez problemu śmiga mi na 110 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...