Skocz do zawartości

Kanał Sportowy na YouTube


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

Co z tego? Nie możesz się tytułować dziennikarzem, bo to będzie obraza dla prawdziwych dziennikarzy po studiach. Jak ktoś ci mówi, że porzucił studia, to znaczy, że go wyrzucili :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek nie widać byś ochłonął, bo nadal piszesz głupoty. 🤣 Chyba, że to nie kwestia ochłonięcia... 🤣

 

W niejednej dziedzinie zdarza się, że ktoś bez studiów jest lepszym specjalistą niż ten po studiach. Idealnie to widać chociażby po programistach.

Edytowane przez k05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Zdajesz sobie sprawę, że większość dziennikarzy świata nie ma wykształcenia dziennikarskiego? W takim zawodzie liczą się umiejętności, a nie twarda i sucha wiedza ze studiów. Zresztą dotyczy to każdego zawodu, nazwijmy to kreatywnego. Programista, grafik, muzyk... w każdym z tych zawodów liczy się doświadczenie, a nie lata spędzone w auli uniwersytetu. Liczy się twoje portfolio, to co masz realnie do zaoferowania. Rzekłbym wręcz, że czas spędzony na studiach to w tych przypadkach czas w dużej mierze stracony. To nie medycyna, czy prawo, aby opierać się na twardej teorii ;)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że ma wykształcenie dziennikarskie? Dobrego dziennikarza nie czyni papier, dobrego dziennikarza czynią jego umiejętności. 99% dzisiejszych studentów dziennikarstwa nawet się o nie nie otrze. Za to pojawi się wielu zdolnych, który po prostu mają dryg do pisania, czy mają odpowiedni charakter do pracy w mediach audio-video. Równocześnie będą mieli inne wykształcenie, takie które zrobi z nich np. ekspertów w dziedzinie biologii, dzięki czemu w mediach będą mogli się wypowiadać w bardzo swobodny sposób na ten temat. Żaden dyrektor medium nie zatrudni dziennikarza po studiach dziennikarskich bez doświadczenia, mając na biurku CV osób z kompletnie innych światów, ale mających już doświadczenie w tym fachu. Na koniec muszę dodać, że masz bardzo naiwne podejście do kwestii wykształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

To co się ogląda na KS to jest patokontent, nie żadne dziennikarstwo.

W którym miejscu treści związane z Kanałem Sportowym są związane z patologią?

 

Czy może chciałeś powiedzieć „para-kontent” , ale przez to, że człon „pato” stał się już tak powszechny to wygodniej Ci tak było?

 

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Student dziennikarstwa nie chciałby być takim pośmiewiskiem jak Stanowski.

Lepiej być Stanowskim, niż takim nikim jak Najman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, enski said:

W którym miejscu treści związane z Kanałem Sportowym są związane z patologią?

 

Najman, Słowik i spółka, która zapewniła większość tych odsłon to nie jest patologia? ;).

 

 

5 minutes ago, enski said:

Czy może chciałeś powiedzieć „para-kontent” , ale przez to, że człon „pato” stał się już tak powszechny to wygodniej Ci tak było?

 

Mówić to nic nie mówię - natomiast chciałem napisać to co napisałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
23 minuty temu, Vinni napisał:

I co z tego, że ma wykształcenie dziennikarskie? Dobrego dziennikarza nie czyni papier, dobrego dziennikarza czynią jego umiejętności. 99% dzisiejszych studentów dziennikarstwa nawet się o nie nie otrze. Za to pojawi się wielu zdolnych, który po prostu mają dryg do pisania, czy mają odpowiedni charakter do pracy w mediach audio-video. Równocześnie będą mieli inne wykształcenie, takie które zrobi z nich np. ekspertów w dziedzinie biologii, dzięki czemu w mediach będą mogli się wypowiadać w bardzo swobodny sposób na ten temat. Żaden dyrektor medium nie zatrudni dziennikarza po studiach dziennikarskich bez doświadczenia, mając na biurku CV osób z kompletnie innych światów, ale mających już doświadczenie w tym fachu. Na koniec muszę dodać, że masz bardzo naiwne podejście do kwestii wykształcenia.

Borek ma wykształcenie dziennikarskie i to jest  prawdziwy dziennikarz.Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Borek ma wykształcenie dziennikarskie i to jest  prawdziwy dziennikarz.Tyle w temacie.

Ojej, bo skończył studia dziennikarskie to jest dziennikarzem, ale ten, kto nie skończył dziennikarstwa jest - nieprawdziwym dziennikarzem.... na to wychodzi. 🤣

To w mediach jest mnóstwo nieprawdziwych (?) dziennikarzy. 🤣

Szczególnie w tych sportowych mediach.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k05 napisał:

No i co z tego? Nie jeden dziennikarz po studiach uważa, że lepiej pójść na jakiś specjalistyczny kierunek, by lepiej poznać tematykę o której będzie się pisać czy relacjonować, np. ekonomię, politologię, prawo, itd. 

Tu się zgłaszam jako taki oto przypadek. Studiowałem politologię (skończyłem) i jestem dziennikarzem, bo pracuję w redakcji dwóch dwutygodników, jednego miesięcznika i dwóch portali.

Stanowski jest dziennikarzem, bo wykonuje taki zawód i tyle. Studia tu nie mają nic do rzeczy zbytnio. A być w wieku tych 14 lat pracownikiem Przeglądu Sportowego... teraz to jest absolutnie niemożliwe. Teraz to niekiedy trudno się do portalu załapać, a co dopiero do gazety.

Zaś co do kwestii filmów z Najmanem - to jest raczej pewne, że produkcje o nim zyskują popularność, bo to jest takie samonapędzające się koło. Stanowski coś powie o Najmanie, ludzie to obejrzą, potem Najman, który faktycznie zbyt wiele inteligencji nie ma, to skomentuje, na co Stano odpowie jeszcze raz...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Stanowski jest lepszym dziennikarzem sportowym od większości w tym kraju.

Jest zakałą tej branży, a popularność jego działalności medialnej tylko zachęca do dalszej degrengolady.

 

Natomiast łączenie studiów dziennikarskich z pracą w zawodzie to jest trafienie kulą w płot, panie @Wodnik Szuwarek . Niestety, takie podejście również doprowadziło do tego, o czym piszę wyżej - te studia to tylko czas na budowanie kontaktów, znajomości, paru trików, które powodują, że znalezienie w tej chwili wartościowych treści w zalewie clickbaitowego i pudelkowego szamba jest poważnym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Słowik i spółka, która zapewniła większość tych odsłon to nie jest patologia? ;).

Tylko że właśnie oni ich nie promowali, a przed tym przestrzegali i uświadamiali. To że coś jest złe i o tym się mówi to nie znaczy, że z automatu to jest kontent patologiczny.

 

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

Mówić to nic nie mówię - natomiast chciałem napisać to co napisałem.

Pismo to także forma wypowiadania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, enski said:

Tylko że właśnie oni ich nie promowali, a przed tym przestrzegali i uświadamiali. To że coś jest złe i o tym się mówi to nie znaczy, że z automatu to jest kontent patologiczny.

Akurat promocję Słowikowi, który pewnie dla targetu KS czyli piętnastolatków był zupełnie nieznaną postacią to zrobili doskonałą. Przy okazji Najmanowi i jego gali.

Gromda Borka może o takiej marzyć, nawet nagie dziewczyny na filmikach nie pomagają.

I nie zdziwi mnie jak za pół roku nagle Słowik przyjdzie do hejtparku albo dostanie swój program.

Bo już piwo na zgodę z Najmanem raz było, pani od biografii Brzeczka też coś tam prowadzi, a taki hejt i wyśmiewanie bylo ;).

 

To co się dzieje i ogląda w KS (Najman, Kapela itd) to jest ogólnie taki Jerry Springer 20 lat poźniej... ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bgmnt napisał:

Akurat promocję Słowikowi, który pewnie dla targetu KS czyli piętnastolatków był zupełnie nieznaną postacią to zrobili doskonałą. Przy okazji Najmanowi i jego gali.

 

Bardzo, ale to baaaaardzo nie doceniasz dzisiejszych piętnastolatków. Przez filmy, przez patologiczne gale MMA, przez wybielanie gangsterów z wielu stron dla dzisiejszej młodzieży wcale nie są to anonimowe osoby i co gorsza przez tych samych nastolatków nie są to osoby uważane za jakieś bardzo złe. Stanowskiemu można wiele zarzucić, ale w przypadku ostatniej gangsterki jego działalność była logiczna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.02.2022 o 23:50, enski napisał:

Tylko że właśnie oni ich nie promowali, a przed tym przestrzegali i uświadamiali. To że coś jest złe i o tym się mówi to nie znaczy, że z automatu to jest kontent patologiczny.

Dokładnie. To tak jakby powiedzieć, że filmy Sekielskich przyczyniają się do większego zjawiska pedofilii w kościele. 

 

W dniu 2.02.2022 o 15:03, Vinni napisał:

Bardzo, ale to baaaaardzo nie doceniasz dzisiejszych piętnastolatków. Przez filmy, przez patologiczne gale MMA, przez wybielanie gangsterów z wielu stron dla dzisiejszej młodzieży wcale nie są to anonimowe osoby i co gorsza przez tych samych nastolatków nie są to osoby uważane za jakieś bardzo złe. Stanowskiemu można wiele zarzucić, ale w przypadku ostatniej gangsterki jego działalność była logiczna.

W punkt. Sam się jakiś czas temu zdziwiłem, kiedy miałem okazję przebywać w gronie kilku nastolatków i dowiedziałem się, co ich interesuje, jakiej muzyki słuchają i kto budzi ich podziw. To jest dopiero patologia. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W ramach współpracy z CANAL+ program Kanału Sportowego "Gra PKO BP Ekstraklasa" emitowany jest jednocześnie na YouTube Kanału Sportowego i w CANAL+Online (odcinek jest dostępny jeszcze przez tydzień od emisji w serwisie). Emisja o 13:00 w piątki. 

 

Myślę, że pod podobnym kątem powinni spojrzeć w kwestii magazynu ligi francuskiej. Jedyna liga bez magazynu w C+.

Edytowane przez k05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...