Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W obliczu podwyżek cen energii zacząłem poszukiwać w domu zbędnych obciążeń i jednym z obwinionych sa te dekodery. Wyłączone pobierają tyle samo mocy co włączone, około 10W. Wyłączenie trybu "szybki start" nie działa, to znaczy opcja zmienia sie na wyłączoną ale bez skutku. Bez znaczenia w jakim stanie jest ta funkcja dekoder pobiera tyle samo mocy i tak samo szybko się uruchamia. Trochę mnie to irytuje bo to około 130kWh rocznie nadmiernego zużycia, biorąc pod uwagę dwa dekodery. Kiedyś ta opcja działała, teraz nie. Nie wiem kiedy to przestało działać. Da się to jakoś usprawnić, bo przyznam, że wyłączanie listwą jest irytujące.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokladnie.

 

dekodery wylaczaja sie do oszczedzania energii nie natychmiast, tylko po tym jak sprawdza czy jest nowy soft itp. trzeba im dac jakies 5-10 minut az zrobia, co maja do zrobienia i sie wygasza.

 

dziala to caly czas tak samo i bardzo dobrze, spada ponizej 1W.

widac w momencie, gdy przyciemni sie zegarek z wyswietlacza.

 

jesli klikales standby po minucie to nawet nie zdazyl zejsc do oszczedzania, wiec zle sprawdziles i wyciagnales zle wnioski.

 

alternatywnie opcja Pawel.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, McAron napisał(a):

10W. Wyłączenie trybu "szybki start" nie działa, to znaczy opcja zmienia sie na wyłączoną ale bez skutku. Bez znaczenia w jakim stanie jest ta funkcja dekoder pobiera tyle samo mocy i tak samo szybko się uruchamia. Trochę mnie to irytuje bo to około 130kWh

10W to jakieś 80 kwh, a nie 130 :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, catnip napisał(a):

sprawdz dokladnie.

 

dekodery wylaczaja sie do oszczedzania energii nie natychmiast, tylko po tym jak sprawdza czy jest nowy soft itp. trzeba im dac jakies 5-10 minut az zrobia, co maja do zrobienia i sie wygasza.

 

dziala to caly czas tak samo i bardzo dobrze, spada ponizej 1W.

widac w momencie, gdy przyciemni sie zegarek z wyswietlacza.

 

jesli klikales standby po minucie to nawet nie zdazyl zejsc do oszczedzania, wiec zle sprawdziles i wyciagnales zle wnioski.

 

alternatywnie opcja Pawel.

Szybki start wyłączony jest cały czas. I nie działa.

 

2 godziny temu, PawelTSW napisał(a):

10W to jakieś 80 kwh, a nie 130 :)

 

Proszę przeczytac jeszcze raz. Dwa dekodery, średnio 18h w standby dziennie daje 131kWh rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy tego dekodera ale Technicolor 4K potrafi w tym trybie nazwijmy "nieokreślonym" tkwić czasami nawet kilkadziesiąt minut nim przejdzie do głębokiego uśpienia. Może tutaj jest podobnie, choć dla mnie to bardzo dziwne zachowanie dekoderów. Np. polsatowski 5500s po przestawieniu w tryb oszczędzania wyłącza się niemal natychmiast. Bez jakichś trybów sprawdzanie softu i bliżej nieznanych dodatkowych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 23:51, catnip napisał(a):

autor filmu jest niedouczony.

pokazuje wlasnie, ze nie wie co robi, bo pomiar robi niecale 2 minuty, gdy doslownie post wyzej napisalem, ze dekoder wylacza sie po 5-10 minutach.

jesli komus sie po tylu nie wylacza zresetowac dekoder do ustawien fabrycznych.

skonfigurowac od nowa.

Niestety autor filmu z przyczyn oczywistych nie czytał Twojego posta. Otóż pomimo sceptycyzmu co do Twojej rady przewróciłem dekoder do ustawień fabrycznych, z duszą na ramieniu, że konfiguracja MR się rozsypie i znowu będą wielogodzinne przeprawy z konsultantami maści wszelakiej. Pierwsza instalacja, wszystko działa. Ach nie, nie wszystko. Po odczekaniu magicznych 10 minut, a nawet 20 minut okazuje się, że dekoder w dalszym ciągu prąd żre z jednakowym apetytem zarówno włączony jak i wyłączony.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, catnip napisał(a):

to je skonfigurujcie poprawnie to wam zaczna przechodzic. jak wszystkim innym od zawsze przechodza. 

Farmazony Waść prawisz i to okrutne. "Wszystkim innym przechodzą" czyli komu ? Ja zrobiłem pomiary na 7 sztukach i nikomu nie działa. To nie jest zaawansowany sprzęt sieciowy tylko bardzo prosty dekoder. Konfiguracja ogranicza się do wyszukania listy kanałów, wyboru trybu sieci, wyboru trybu STANDBY i to wszystko. Poza tym popełniłem w swoim życiu trochę projektów embedded i jedyną przeszkodą jaka może tu wystąpić przy przejściu w standby jest konieczność podtrzymania zasilania dla czegoś tam, np dla bezprzewodowego interfejsu sieciowego. Z tego tez powodu pojawia się w dyrektywie tryb Networked Standby, urządzenie w tym trybie jest zwolnione ze spełnienia warunku poboru mocy poniżej 1W w trybie standby.

 

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystkim

prosze wideo

https://vimeo.com/772630297

 

mi tam nie trzeba bylo 7

pierwszy od razu dziala

podlaczony do tv, netu, satelity

jedyne w czym nie mialem racji to czas

nie 5-10 minut tylko rowno 5 minut i idzie grzecznie spac

bo jak sie umie obslugiwac sprzet

to dziala

proste

ale jesli kogos bardzo prostu dekoder przerasta to poradzic

 

i nie sciemniaj ze sprawdzales na 7 bo nie rosna na drzewach a do multiroomu by ci sie nie spiely

dekodery multiroom musza pasowac do mastera

najwyzej jesli masz mastera nie wiadomo skad i jakies losowe slave nie wiadomo skad to sie nie dziw, bo gdy zamieniasz sobie dekodery to nie stanowia zestawu i masz wadliwa konfiguracje na wlasne zyczenie

 

tyle w temacie

dziala

kazdy widzi

pozamiatane

0.2w pieknie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, catnip napisał(a):

czyli wszystkim

Z tego co widzę to działa tylko Tobie. Gratuluję jesteś szczęściarzem, mózgowcem potrafiącym skonfigurować ten zaawansowany sprzet, nie dorastam do pięt. Teraz grzecznie proszę nie zabieraj więcej głosu w temacie skoro nie potrafisz rozwiązać mojego problemu i wskazać co ja robię nie tak i wielu moich znajomych. Tak, 7 dekoderów sprawdzałem właśnie u nich, ja mam tylko dwie sztuki. Poza tym nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Kiedyś to działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc

od około miesiąca jak wracam do do mu wieczorem wifibox zawsze jest włączony, pomimo ze nie używany nie odpalona TV zawsze wieczorem widzę ze jest odpalony bo ustawiony jest juz nie pamietam chyba na kanale 2, ręcznie go wyłączam.

Rano przed wyjściem do pracy ok

macie pomysł o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Czy w tym dekoderze wifibox+ można przewijać x2, x4, x8, x16, x32, x64? W starej poczciwej mydelniczce to działa, a tutaj używanie przycisku przewijania ">>" powoduje przeskok o 5 minut. W dekoderze mediabox i adb2851s przeskok o 5 minut robi się za pomocą strzałeczek kierunkowych na pilocie. A używanie guziczka ">>" powoduje wspomniane przyspieszenie x2, x4, x8 itd. 

 

Dekoder wifibox odebrałem dziś z punktu obsługi i póki co jestem mega zawiedziony, powolny, gubi sieć po kablu rj45, paskudny pilot i jeszcze to nagrywanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...