Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pacik

Zobacz to rozwiązanie stabilnego łącza Ethernet z wykorzystaniem domowej sieci elektrycznej tu masz pokazane jak to działa  

 

Topcom NS-6711 KIT WIFI Adapter PowerLine 500 Mb/s to około 150 zł 

Edytowane przez ADUSIEK XPS 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 15 latach podziękowałem NC+ za współpracę. Ale coś dla rodziców musiałem załatwić i wybór padł na tę platformę. Oferta to WifiPremiumBox i WifiBoxy w układzie multiroom. I niestety zaczęły się przygody z jednym w WifiBoxów - wyłącza się sam i sam potem włącza na kanale 87 (TVS) (choć opcja automatycznego wyłączenia jest wyłączona w menu). Gubi ustawienia sieci wifi, choć wskaźnik pokazuje 80 - 85% co powoduje zerwanie działania multiroom.  Standardowo ma zawiechy, kiedy nie reaguje na pilota i klawisze z panelu przedniego. A teraz najciekawsze: nie da się przywrócić do ustawień fabrycznych bo standardowy PIN "0000" nie wchodzi (ani "1234") - pokazuje, że PIN jest błędny. A PIN nie był w ogóle zmieniany od czasu dostawy dekodera (30 czerwca). Resetowanie PINU z poziomu ICA nic nie daje - przełączam na kanał 11 (TVP1)  i wciskam opcję z ICA i czekam 15 minut. I.... I poza tym,  że obraz na TVP1 się zatrzymuje dzieje się to, że żadne inne kanały nie odbierają i trzeba wyłączyć zasilanie. Drugi WiFiBox nie wykazuje takich atrakcji...

Czy można to jakoś samemu naprawić czy konieczna jest wizyta w salonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie nagrywania:
https://pl.canalplus.com/pomoc/jaki-dysk-moge-podlaczyc-do-dekodera

"dysk twardy – maksymalny pobór prądu z gniazda USB 500mA (dyski pobierające wyższy prąd muszą posiadać własny zasilacz),"

 

Ja sam próbowałem nagrywać na dość szybkim pendrive'ie 32 GB i działało prawidłowo. Ale dekoder chodził wolniej niż zwykle.

 

Większość dysków pobiera przynajmniej 1A, więc trzeba użyć aktywnego huba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka ode mnie odnośnie nagrywania na pendrive: przy kanałach SD nagrywało się pięknie, przy kanałach HD już się zacinało nagranie. Polsat Sport Premium ze swoim 15 Mbit/s btrate to była sieczka po odtworzeniu. Co ciekawe dokładnie te same problemy miałem kiedyś na starym Sagemcom DSI 87 z softem Cyfry+.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jax napisał:

To norma.U mnie też się długo uruchamia.

To ok. Czyli wymiana nie ma sensu . W sumie on jest do multi i służy przede wszystkim do tv.

Główny dek mam 4k adb i on to jest bajka. Go tv to może 2 sekundy i jest radio+ to od razu + te inne internety na nim. Gość w salonie mówił nieoficjalnie, że jest szansa może grudzień, styczeń na 4k do multi. Oby tak się stało. Tylko, że multi 10 zł i za dek pewnie też zawołają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem z tym dekoderem.Praktycznie codziennie rano nie ma godziny na wyświetlaczu tylko są cztery kreski i jak sie go włączy to wyskakuje komunikat brak sygnału, jakby nie widział anteny.Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki od prądu.Czy miał ktoś taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, misiek1985 napisał:

Witam mam taki problem z tym dekoderem.Praktycznie codziennie rano nie ma godziny na wyświetlaczu tylko są cztery kreski i jak sie go włączy to wyskakuje komunikat brak sygnału, jakby nie widział anteny.Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki od prądu.Czy miał ktoś taki problem??

Hey. Miałem to samo. Po każdej nocy brak sygnału. Ustawienia fabryczne nie pomogły. 

Mam 2 multi jeden wifi box ma początek numeru ESCA019. Drugi ten zepsuty miał ESCA014. Wymieniłem w salonie na 019.

Jest ok.  Dodam, że takie objawy były od samego początku po dobraniu drugiego multi. 

Edytowane przez kauj1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kauj1 napisał:

Hey. Miałem to samo. Po każdej nocy brak sygnału. Ustawienia fabryczne nie pomogły. 

Mam 2 multi jeden wifi box ma początek numeru ESCA019. Drugi ten zepsuty miał ESCA014. Wymieniłem w salonie na 019.

Jest ok.  Dodam, że takie objawy były od samego początku po dobraniu drugiego multi. 

Witam dzięki za info.Właśnie sprawdziłem i mam ESCA014.Dzisiaj rano wszystko było ok, zobacze jak będzie w najbliższych dniach.Jak coś to pojde wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...