Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dość mojego szmelcu. Baby TV działa ale wszystko inne nie. Łacznie z superergonomicznym pilotem który prawie powoduje rany na dłoni .

Czy wymienią mi go na starą szacowną mydelniczkę z porządnym EPG i porządną obsługą dysku? A może już ktoś to przećwiczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, dostałem pakiet nc+ od teściów z tym tunerem co w temacie. Jestem zielony w sat.

Kupiłem antenę 90cm i konwerter mono, wszystko ustawione na HB 13.

 

Na tym tunerze mam cały czas sygnał 0/0, a miernik cyfrowy sygnału działa przerywająco działa/nie działa po ok 2s.

 

Zorientowałem się, że mam tuner w tv (JVC) więc tam wpialem cała instalacje. Miernik sygnału działa normalnie, ustawiłem 100/80 i mam prawie 1000kanałów na tv. Po wpieciu kabla do tunera nc+ mam dalej 0/0...

 

Co mam zrobić, bo już nie wiem ?

 

Edit 

Np taki kanał na tv odbiera prawie na max jakości sygnału http://www.sat-charts.eu/service,130E,SAHAR-Balkan,10775H29900,1526.html

 

Próbowałem zmieniać na dvb-s2 jak piszą w poradnikach, ale nic to nie daje. 

Wersja softu to 1.2.2.10p/2015.1106

 

 

 

Edytowane przez ucho103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie po przełączeniu na Baby TV, Wifibox zawiesza się na amen praktycznie 100 na 100 razy. Nie da się z Baby TV przełączyć na żaden kanał ani włączyć Menu. Pomaga jedynie wyłączenie dekodera z prądu. Wygląda na to, że dekoder źle znosi przełączenie na kanał z wyższym SR. Najlepsze, że technicy mają tą usterkę w głębokim poważaniu, bo nie naprawili problemu już od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja nie dotyczy tylko BabyTV, ale też innych, np. Polonia 1 i kilku kanałów z Astry...

U mnie wszystko działa OK, do momentu dotknięcia (przez przypadek) klawisza VOD - wtedy z wszystko ma zwiechę: kanały typu BabyTV, pikselizacja na TVNach, odtwarzanie nagrań, itp.

 

Podsumuję - na chwilę obecną moje problemy:

1) blokowanie tunera na niektórych kanałach (j.w.);

2) blokowanie przewijania w odtwarzaniu nagrań oraz Time-Shift: często blokuje się ">> x4" lub "<< x4"

3) ustawiane nagrania są pamiętane do nocy: wtedy reset tunera i zero ustawień (automatyczna aktualizacja wyłączona);

4) długie sprawdzanie dysku przed formatowaniem (ext4) - 4GB/min;

5) brak obsługi Unicable;

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy komukolwiek kto w ramach akcji w 2018 "Wymień bezpłatnie swój dekoder" czy jakoś tak zaczęli naliczać opłatę za najem? Brat wtedy (08.2018) wymienił Sagem dsi87 na wifibox i w lutym tego roku zaczęli doliczać 2zł do rachunku za najem.  Przed wymianą żadnych opłat za dekodery. Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie (w odp: opłata naliczona błędnie przez system ), a w teraz w maju i czerwcu znowu to samo do rachunku doliczają 2zł. Poszła  następna reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam problem z połączeniem bezprzewodowym jednego z dodatkowych dekoderów. Ale od początku do tej pory wszystko działało OK. Po zmianie Neostrady na światłowód Orange pojawiły się problemy. Dekoder główny oraz dekoder na tym samym piętrze łączy się z siecią wifi, choć z dodatkowym musiałem kilkakrotnie próbować połączenia w końcu zaskoczył. Niestety z dekoderem piętro niżej nie mogę się w ogóle połączyć. Już został wymieniony dekoder oraz Funbox. Zamieniłem dekodery dodatkowe miejscami i o dziwo na tym samym pietrze co dekoder główny po kilku razach się połączył, oczywiście od nowa ustawiałem wszystkie dekodery przywracałem ustawienia fabryczne moc wifi pokazuje 59% oraz 79%. Już nie mam pomysłu. Najważniejsze po wpisaniu hasła i próbie połączenia wyskakuje po chwili nieprawidłowe hasło, błąd hasła. Oczywiście hasło wpisuje poprawne. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu dekodera już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funbox ma bardzo długie hasło do wifi, może wystąpiła literówka przy wpisywaniu. Może warto się do niego zalogować i zmienić SSID i hasło na bardziej przyjazne. Sprawdź przy okazji zajętość pasma wifi na jakimś analizerze na Androidzie i ustaw na Funbox-ie odpowiedni kanał nadawania. Sprawdź ilość klientów DHCP, czy w jakiś sposób nie jest to ograniczone. Jeśli wszystko zawiedzie to zostaje połączenie kablowe LAN lub jakiś AP pracujący jako AP Client. To on zajmie się przetworzeniem sygnału wifi na LAN i wtedy może ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem dekodery w pokojach. Tam gdzie był Wifi Premium Box jest teraz Wifi Box+. O ile pilot Wifi Premium Boxa współpracował z telewizorem LG to ten od Wifi Boxa+ też współpracuje ale nie do końca. Tzn. Chodzi mi o automatyczną zmianę głośności bez potrzeby naciskania klawisza "TV" która działa do pierwszego wyłączenia telewizora, gdy się go włączy ponownie pilot zapomina komendę i znowu trzeba wciskać "TV" by sterować głośnością telewizora. Niby bzdura ale jednak trochę przeszkadza, skoro poprzedni pilot super ogarniał tę funkcję. Spotkał się ktoś z taką przypadłością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozzy666 napisał:

Zamieniłem dekodery w pokojach. Tam gdzie był Wifi Premium Box jest teraz Wifi Box+. O ile pilot Wifi Premium Boxa współpracował z telewizorem LG to ten od Wifi Boxa+ też współpracuje ale nie do końca. Tzn. Chodzi mi o automatyczną zmianę głośności bez potrzeby naciskania klawisza "TV" która działa do pierwszego wyłączenia telewizora, gdy się go włączy ponownie pilot zapomina komendę i znowu trzeba wciskać "TV" by sterować głośnością telewizora. Niby bzdura ale jednak trochę przeszkadza, skoro poprzedni pilot super ogarniał tę funkcję. Spotkał się ktoś z taką przypadłością?

Trzeba ustawić taką opcję w pilocie aby sterował głośnością w telewizorze.W instrukcji jest opisane jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem i gdy to ustawię, wszystko działa poprawnie do pierwszego wyłączenia telewizora i dekodera. Gdy je włączę ponownie pilot jakby nie pamiętał że go zaprogramowałem, trzeba robić wszystko od nowa (tylko głośność się rozstraja). No cóż będzie trzeba przywyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie stanu fabrycznego
Może to pomoże.

Aby przywrócić pilota do ustawień fabrycznych należy: 

  • Nacisnąć klawisz TV i przytrzymać go do momentu, kiedy dioda LED (na pilocie obok klawisza TV) zacznie migać. 
  • Wprowadzić kod "00" i potwierdzić klawiszem OK.

https://pl.canalplus.com/pomoc/jak-skonfigurowac-uniwersalny-pilot

Edytowane przez Emil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam taki problem z moim dekoderem - mianowicie podłączyłam pendrive, żeby skorzystać z Media Playera i odtwarzać muzykę przez dekoder, jednak po wybraniu danej piosenki, odtwarza się tylko kilka sekund i przeskakuje na następną. Wideo z pendrive odtwarza normalnie. Macie może jakieś pomysły na to, jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez meowxallie
dodanie fragmentu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam ww tuner i za Chiny nie mogę uruchomić nagrywania, czy to na penie czy dysku. Ciągle pokazuje, że jest całkowicie zapełniony lub go nie widzi. Jest na to jakaś rada? Z tego, co już się doczytałem, to nie za bardzo. Poza tym ciągłe kłopoty z pilotem, podobne jak u kol. Ozzy666, tylko nie za każdym razem, ale losowo, co kilka wyłączeń. Faktycznie szrotbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pacik
Na moim egzemplarzu próby nagrywania kończyły się jak u Ciebie i poddałem się, szkoda nerw. Siostra też ma ten dekoder i u niej nagrywanie śmiga, nie wiem jak to zrobiła bo nie wnikałem. Chyba zależy od egzemplarza jaki Ci się trafi. Tak dla przykładu pierwszy Wifi Box+ jaki otrzymałem miał problem z obsługą diseqc, wymieniłem gwarancyjnie i na tym już obsługa dwóch satelitów śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie,a czy sformatowałeś dysk, jak o to zapytał? Nie zawsze to wyskakuje, ale u mnie przedtem też nie chciał nagrywać.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dysk sformatowany przez tuner, najczęściej przez parę minut nagrywa ale potem przestaje i pokazuje że dysk jest całkowicie zajęty(320 GB). Dodatkowo ciągle rozłącza sieć, nie można niczego obejrzeć z  np HBO Go itp. Jutro idę go wymienić. Czy punkty sprawiają jakieś kłopoty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...