Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie może w jakieś wersji jest ochrona HDCP w wifibixie? też 2.2 jak w Ultraboxie? bo na jedenym TV (9 letni Sharp) nie trybi mi Ultrabox (błąd HDCP) i wifiboxa (czarny ekran bez reakcji).. inne  urządzenia na tym TV wczesniej działały bez problemów... na innym Sharpie 11 letnim działają oba dekodery, tak się zastanawiam czy by pomógł konwerter HDCP, bo teraz wifiboxa mam po scarcie podłączonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Wielokrotnie poruszano temat złej współpracy tego dekodera z dyskami. Może dekoder nie wyrabia prądowo po podłączeniu dysku ?Próbowałeś zasilić dysk z zewnętrznego zasilacza ?Próbowałeś podpinać np. dysk SSD ?

No nie mam dostępu do takiego dysku z odrębnym zasilaniem. Kupiłem taki normalny pod usb ( SEAGATE Expansion STEA2000400, 2 TB ) . Mogę spróbować, ale nie wiem jak to zrobić za bardzo tzn. szukałem i znalazłem takie coś:

https://allegro.pl/oferta/kabel-y-otg-host-usb-3-0-micro-b-zasilanie-0-6m-7049739117

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-sieciowa-zasilacz-usb-2-a-biala-6974007734

Nie wiem czy to dobrze żeby nic nie zepsuć? Z jednej strony jeżeli mogłoby to pomóc koszt tego nie jest duży, a z drugiej nawet po włożeniu pendrive do dekodera zamula. Szczególnie jak się dłużej pochodzi po programie tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem bo coś się udało nagrać, ale to co się dzieje z tym dekoderem nieraz to jest nie do opisania.Sprawdziłem i  najlepiej jak coś nagram to odpiąć dysk i później jak chce oglądać czy coś znowu nagrać to podłączyć bo nawet wyłączony dekoder się zawiesza i restartuje. Przez to później nie widzi dysku i trzeba pare razy go odłączać od kontaktu i nie jest powiedziane, że następnym razem będzie go widział. Nie wiem od czego to zależy.

Z ciekawości poszedłem sprawdzić do rodziców na górę. Tam nie che nagrywać na żadnym z dwóch dekoderów. Wkładam pamięć planuje nagranie i przenosi mnie na kanał 1 (TVN) i nic nie pamięta ( w sensie że miał coś nagrać) także i tak wychodzi, że jestem szczęśliwcem bo mój coś nagrywa.

Jednak canal + wprowadza w błąd oferując usługę która nie działa lub działa w sposób uniemożliwiający normalną pracę dekodera. A wystarczyłoby żeby dekodery dodatkowe były pokroju premium boxa. Te obecne nawet ze zmianą kanału mają problem.

 

Spytam jeszcze z ciekawości. Czy jest możliwość zakupu w internecie innego dekodera z dyskiem zamiast tego tak żeby to wszystko współpracowało w sensie multiroom ?

Edytowane przez Ghost589
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni na tym szajsie same przełączają się kanały. Tak jakbym ciągle trzymał P+ na pilocie (to nie wina pilota - sprawdzone). Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga. Chcę zrobić hard reset. P+ i P- na deku i włączam zasilanie. Pojawia się okno aktualizacji i nic. po kilku minutach error. Nie chce pobrać aktualizacji. Tak za każdym razem. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do pomocy technicznej odnośnie tego nagrywania, zawieszania itp. To oczywiście polecono zanieść do punktu i tam zostanie sprawdzony i wymieniony na nowy... standard. Użytkownicy tych dekoderów wiedzą, że jakimś dziwnym sposobem określoną ilość czasu potrafi działać normalnie i jet prawdopodobne to że jak go zaniosę to obsługa powie, że przecież wszystko jest ok. W odpowiedzi na to napisałem też czy jest możliwe żeby dekoder został wymieniony na jakiś inny model, bo mam tych łącznie 3 w domu i na każdym jest problem i wymiana na ten sam go nie rozwiąże.I oczywiście nie dostałem odpowiedzi bo po co. Zobaczymy czy przy przedłużaniu umowy też będą tacy małomówni. Także generalnie problem tych dekoderów jest im dobrze znany, ale po co coś z tym robić?

To jeszcze zapytam czy jest jakiś sposób żeby dekoderem dodatkowym był inny niż ten badziew?

Edytowane przez Ghost589
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są po lanie, a wifi to dodatek w który abonent sam musi zainwestować.   Dlatego wspomniałem tylko o przewodzie. Jak będę chciał abyś mnie o czymś poinformował, jak nie będę wiedział to zapytam na priv. O ile nie będzie dyskusji w jakimś temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie 2 dekodery PVR PACE (0zł za najem i 0zł za MR) i z uwagi na to że zawieszają się to mogę je bez kosztowo wymienić na WiFi Box - jako wymiana serwisowa. Opłaty pozostaną nadal 0zł.

Warto wymieniać na te dekodery ? czy iść może w inne opcje ?

Dostałem też ofertę wymiany jednego dekodera na ten dekoder 4K bez opłaty aktywacyjnej i z opłatą miesięczną 10zł w tym miał bym za darmo kanał 4K

Co sądzicie o tej ofercie i czy warto w to wchodzić ? jeśli nie to jaki inny dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery 4k dają za free przedłużajacym lub 49 aktywacja i0m. Lub aktywacja 0 i najem 5 miesiecznie.

Dlaczego masz być gorszy I płacić 10? Przyjdzie czas, że za free będą dawać za Pejsy. 

Nie dos1taniesz 2 dekodery Wi-Fibox tylko jeden do MR, a główny Wi-FiPremiumbox. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konsultantka mi naściemniała bo dwa razy ją pytałem czy oba pejsy będą wymienione na wifibox to potwierdziła że tak. 

Umowę mam jeszcze ważna przez ponad rok i mam pakiet extra i 6C+ i eleveny oraz Polsaty z ligą mistrzów i płace za to 92zl 

Odnośnie tego dekodera 4K to negocjować aby było 0zl za miesiąc i ewentualnie 49 aktywacji (w tym c+4K za 0zł)? 

Dłużej już nie chcę zwlekać z wymianą bo ten sprzęt co mam to już mnie dobija. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z 3 różnymi konsultantami. 

Pierwszy to jakieś nie porozumienie chyba nie wiedział do końca jakiej firmy ofertę sprzedaje. Druga konsultantka powiedziała że na 100% mogę mieć dwa WiFi boxy a co do WiFi premium boxa nie była pewna że mogę wymienić za darmo i powiedziała że to w punkcie mogę ustalić ale poprosiłem aby mnie przełączyła do kogoś kto mi to potwierdzi na 100% ale przełączanie się nie powiodło. 3 konsultant pewny tego co mówi i dość ogarnięty chyba powiedział że mogę wziąć 2 x wifibox za 0zł lub jednego WiFi premium boxa ale za 10zl miesięcznie i aktywacja 79zl ale jeśli bym tak chciał to on poleca dekoder 4k bo jest lepszy i też 10zl miesięcznie ale aktywacja 0zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...