Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, roberttosat napisał:

Tzn co nie daje? Jak wyłączysz dekoder pilotem to TV dalej działa?

Tak, dokładnie. Wprowadzałem te kody i nic to nie dawało.

Czy funkcje HDMI CEC telewizor posiada tego nie wiem (jestem w pracy-nie sprawdzę).

Drugi podstawowy dekoder wifi premiumbox mam przy tv Samsunga eu48j5600 i tam pilot od dekodera po zakodowaniu działa jak należy. Chodź wolał bym żeby to działało jak z dekoderem od CP. Włączałem dekoder to włączał się tv bez zbędnego kodowania. Chyba tv łapał sygnał po HDMI że dekoder się włączył. A też nie wiem czy ten tv Samsung ma te CEC opcje. 

Edytowane przez Cx69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel napisał:

@Cx69 na to wygląda skoro piszesz,że programujesz pilota a on nie steruje telewizorem.. Możesz dokupić uniwerslny pilot i nim obsłużyć tv i dekoder.

Jakie konkretny model polecasz? Ba tylko żeby na pewno działał.

 

2 minuty temu, roberttosat napisał:

Zobacz wyżej opisałem Ci na czym polega CEC a na czym konfiguracja pilota.

Wiem na czym to polega. Co z tego skoro konfiguracja pilota nic nie daje bo pilot po konfiguracji nic nie robi. A opcja CEC może i jest ale nie działa z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jakiś inny telewizor żeby sprawdzić czy po zaprogramowaniu działa ?Tak z ciekawości żeby wykluczyć usterkę pilota.

Chwalone są piloty Logitech ale one do tanich nie należą.Ja swego czasu używałem pilotów Elmak.Jak nie miał kodów to można go było nauczyć bo miał taka opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pawel napisał:

Masz jeszcze jakiś inny telewizor żeby sprawdzić czy po zaprogramowaniu działa ?Tak z ciekawości żeby wykluczyć usterkę pilota.

Chwalone są piloty Logitech ale one do tanich nie należą.Ja swego czasu używałem pilotów Elmak.Jak nie miał kodów to można go było nauczyć bo miał taka opcję.

Tak miał bym ale czy trzeba kabel antenowy wpinać w dekoder chyba nie? U brata w innym domu bym sprawdził.

A jestem ciekawy bo w sumie miałem do wyboru albo ten wifibox+ albo dopłacając 49zl mogłem wybrać dekoder box+. Ciekawe jak on by się zachowywał czy działał by tak samo jak dekoder od CP czy pilot też trzeba by było kodować pod TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wpinać anteny żeby sprawdzić czy działa z telewizorem. Jeśli pilot będzie prawidłowo zaprogramowany będziesz mógł włączyć/wyłączyć telewizor.To wystarczy do sprawdzenia.

 

Z tego co wiem choć mogę się mylić tylko wifiPremium,mediabox czy ultraboxa 4K wspiera funkcję HDMI CEC i te dekodery powinny bez problemu współpracować. Ale tu też nie ma 100% gwarancji bo z HDMI CEC różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Smart TV LG HDMI CEC, działa tylko na konsoli XBOX i przy podłączeniu laptopa, a na WifiBox-ie jest upośledzone (konsola ON->TV ON/ Konsola OFF-> TV OFF/ konsola OFF-> SWITH HDMI 2 [WifiBox] /Konsola ON- >SWITH HDMI1 [Xbox] ) Z WifiBox-em mogę jedynie ustawić, że w momencie włączenia go pojawi się w narożniku powiadomienie (złącze HDMI 2 dekoder Sagemcom DSIW74 jest dostępny), ale nie da się ustawić, aby obydwa sprzęty startowy i wyłączały się razem. Trzeba klikać sekwencję  na tym nędznym pilociku od WB i wtedy razem starują :D Co prawda da się wybudzić TV np. smartfonem czy laptopem (miracast), ale WB nie da rady, ni [beep]y :D

Edytowane przez nieczęstygość
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe zachowanie przy braku wsparcia hdmi CEC.

 

BTW ja po początkowym zachwycie tą funkcją po kilku dniach ją deaktywowałem. Każde wyłączenie dekodera wyłączało mi telewizor (co akurat jest zrozumiałe ;) ),wywalało mnie ze Smart-a gdy dekoder był włączony, więc gdy chciałem korzystać z youtube w telewizorze musiałem kombinować z wyłączaniem całości i włączaniem tylko telewizora.Generalnie funkcja u mnie się nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wpinać anteny żeby sprawdzić czy działa z telewizorem. Jeśli pilot będzie prawidłowo zaprogramowany będziesz mógł włączyć/wyłączyć telewizor.To wystarczy do sprawdzenia.
 
Z tego co wiem choć mogę się mylić tylko wifiPremium,mediabox czy ultraboxa 4K wspiera funkcję HDMI CEC i te dekodery powinny bez problemu współpracować. Ale tu też nie ma 100% gwarancji bo z HDMI CEC różnie bywa.
WifiPremiumbox ma HDMI CEC. Mam tv LG i działa z tym telewizorem. Podobnie HD6000 z CP działa funkcja CEC. Może trzeba poszukać w ustawieniach dekodera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tv manta to jakieś nieporozumienie jak tam jest 5 ustawień na krzyż. Nie ma opcji HDMI CEC jest jakaś opcja HDMI EDID.

I do wyboru wersja EDID 1.4 albo 2.0 co bym nie ustawił nic to nie daje. Zastanawiam się nad pilotem uniwersalnym kurde tylko kupić taki co by działał z tym tv i dekoderem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cx69 napisał:

Ten tv manta to jakieś nieporozumienie jak tam jest 5 ustawień na krzyż. Nie ma opcji HDMI CEC jest jakaś opcja HDMI EDID.

I do wyboru wersja EDID 1.4 albo 2.0 co bym nie ustawił nic to nie daje. Zastanawiam się nad pilotem uniwersalnym kurde tylko kupić taki co by działał z tym tv i dekoderem...

Telewizora nie masz co męczyć bo ten obsługuje CEC. Przecież pisałeś, że działał z dekoderem Polsatu. Ma widać zaimplementowaną w sofcie obsługę CEC bez możliwości wyłączenia. W sypialni mam jakiś najprostszy TCL i tam też nie znalazłem tej opcji w menu a wiem, że działa.

 

Kup pilot przez internet.Potestuj.Jak nie zadziała będziesz mógł go oddać.Elmak na pewno zadziała.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...