Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj zauważyłem że na niektórych kanałach nie działa mi przygłaśnianie i przyciszanie. Piktogramy się wyświetlają i zmieniają ale poziom  dźwięku jest taki sam. Kabel hdmi. Jedynie jak sie pojawi przekreślony głośnik mute to znika dźwięk. Ale np. na History wszystko działa normalnie. Co jeszcze zauważyłem to różną głośność nadawania na różnych kanałach.

Czy to normalne?

Jeszcze co do zaprogramowania pilota by automatycznie włączał/wyłączał telewizor bez konieczności wciskania TV na pilocie. U mnie to nie działa. Próbowałem wielokrotnie z instrukcją obsługi. Jedynie co działa to przypisanie tv do tego pilota szrotu.

Edytowane przez mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder nie jest ideałem ale dużo lepiej działa niż stary SagemCom Dsi 83 lub 87 którego miałem przez ponad miesiąc rok temu i użytkowanie jego to była katastrofa gubił sygnał wtyczka z prądu tylko pomagała i tak z 10 razy na dzień :D mowa o DSI 83 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiozłem ten dekoder od rodzicow i mam trzy problemy, prosba o podpowiedz

- nie mam Start - pomimo podlaczenia do internetu po kilku dniach nic sie nie zaladowalo a wejscie naciskajac 0 konczy sie komunikatem o niedostepnosci uslugi

- nie wiem o co chodzi ale jakby samoczynnie sie resetowal i przykladowo kolejnego dnia mimo ze mam siec przewodową, po wejsciu do NC+ pisze ze brak polaczenia (i ma domyslne wifi), podobnie w jednym dniu ustawie AC3 jako dzwiek, kolejnego mam stereo ...

- nie mam jak przywrocic ustawien fabrycznych, nic sie nie dzieje po kliknieciu ustawienia fabryczne i po podaniu pin - proba wyjecia anteny, karty i wylaczenia z pradyu nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełko niepotrzebne.

Co do przycisku opt :

język dźwięku - polski

język napisów - brak

format obrazu- oryginalny

teletext - brak

To wszystkie opcje na danym kanale.

Jak idzie jeden kanał to cicho trzeba przygłośnić , jak sie przełączy na inny to ryczy.

Faktycznie ten dekoder to szrot

Niewiem czy nie dało by się go wymienić ze względu na tą wadę jako niezgodny z umową.

Tylko na co? Na inny szrot do MR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś taką sytuację, że dekoder sam z siebie  przełączył się na animację zapętolną z logo nc+? (myślałem, że jakaś aktualizacja czy coś), po czym, po około 10 minutach zablokował się dekoder Multiroom. Musiałem odblokować kodem z mojencplus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2019 o 14:33, ircios napisał:

Wymień go na inny model w APS i po problemie. Nie działa to, nie działa tamto. Po co sobie głowę zawracać tym szajsem.

 

wymieniony 11go, nie powiem zeby bylo lepiej, ale przynajmniej zapamietuje ustawienia

nie ma Piconów ani aplikacji start, mimo podlaczenia do netu - jakies porady co z tym zrobic (juz ponad tydzien nie zalapal)?

Edytowane przez jag888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie mam problem z nagrywaniem na tymże dekoderku. Otóż  dekoder nagrywa  zazwyczaj normalnie, po czym nie wiadomo dlaczego gdy chcesz coś szybko nagrać, pokazuje się komunikat dysk pełny. Po odłączeniu  i podłączeniu dysku działa normalnie. Problem ten występuje dość często. Dysk jest prawie pusty i nie uszkodzony  (Seagate Expansion Portable 1TB)

Formatowanie nie pomaga. Na komputerze i konsoli działa normalnie. 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Używam od kilku dni tego dekodera do multiroom. Udało mi się też kupić dysk który świetnie pracuje z tym sprzętem. Dobrze działa nagrywanie. Niestety podczas nagrywania nie można oglądać innego kanału niż nagrywany ale po tak podstawowym sprzęcie nie można się było spodziewać niczego więcej. Link do dysku: https://allegro.pl/oferta/nowy-dysk-zewnetrzny-pendrive-500gb-usb-3-0-8144787849?utm_source=notification&utm_medium=buyerCart&utm_campaign=transaction-notifications:buyerCart&snapshot=MjAxOS0wOC0xM1QxMDoxOTo1MS4zNDhaO2J1eWVyOzk5ZmVlMzgwNzk2YTMxOGIzODkyNTBmOGJkNGIyNjM0MGEyYzYxNDlkMTFjNTdiZGYxNzBhZmFhOTZmYmQ3MDk%3D napisze po tygodniu czy dekoder się nie zacina itd. Pierwsze wrażenia są niezłe. Jedyny minus że dysk się strasznie grzeje. Natomiast sam dekoder się zawiesza i trzeba go przynajmniej raz dziennie odłączyć od zasilania żeby się zrestartował.

 

Wcześniej próbowałem dyski które miałem w domu i pendrivy. Dekoder pokazywał je jako zajęte i nic nie chciał nagrać. Jedynie na jakimś firmowym pendrive działał time-shifting ale bez nagrywania. 

Edytowane przez spiotr123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...