Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2019 o 21:47, Jacor napisał:

Witam, wczoraj rano zrobiłem reset dekodera i do dnia dzisiejszego nie działa aplikacja Start  i na wszystkich kanałach brakuje piconów. Czy trzeba coś zmienić w ustawieniach aby picony się pojawiły??

 

 

Podobnie w skrajnych zrobiłem reset dekodera do do ustawień fabrycznych i do tej pory nie załadowała się aplikacja Start oraz picony.

Od tygodnia mam też MediaBOX-a i tamten dekoder pobrał aplikację Start oraz picony w ciągu kilku godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w punkcie nc+, dekoder został niby sprawdzony, zresetowany do ustawień fabrycznych i wiadomo tam zawsze będzie OK natomiast w domu po kilku godzinach przełącza się samoczynnie na obraz SD 567p.

 

-reset dekodera nic nie daje,

-reset TV nie pomaga,

-kabel HDMI wymieniony,

-dekoder nie reaguje na zmiany w USTAWIENIACH, dalej pali sie tam 1080p mimo, że obraz jest SD.

-próbowałem na różnych gniazdach HDMI w TV.

 

Co radzicie? Czy mam prawo iść do punktu i powiedzieć, że chce inny dekoder?

Edytowane przez housemdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz opisujesz co jest z dekoderem jakie ma bolączką ile razy był już naprawiany co było robione i poproś o wymianę dekodera na nowy. Ja swojego czasu miałem problemy z tym dekoderem MR na nim nie działał. 2 razy resetowali dekoder u nich działał w domu nie. Potem wymiana dekodera dalej nie działało. Nastepnie wymiana dekodera wraz z kartą i dalej nie działało aż któregoś pieknego dnia nc+ przyznało że jest problem po ostatniej aktualizacji. Wymyślali chyba z 5 sposobów resetowania i przywracania ustawień fabrycznych aż zadziałało. Trwało to ponad miesiąc. A i teraz co jakiś czas dekoder się blokuje bo nie może pobrać uprawnień z dekodera głównego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym dekoderem. Co kilka dni muszę na nowo parować sieć wifi, w celu pobrania uprawnień z Ultraboxa.

Jak już na nowo piszę hasło do wifi to zostawiam go na kanale TVP1, pobiera sobie uprawnienia i działa bez problemu następne klika dni...

Da się to jakoś ogarnąć ? Czy po prostu dekoder jest zepsuty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Start+ chciałem go wymienić na coś lepszego w trybie reklamacyjnym i cały czas odmowa. Nawet byłem gotów zapłacić aktywację i podnieść pakiet. Po 3 reklamacji musiałbym podnieść zobowiązanie powinien. 65 złotych i dopiero może pojawi opcja wymiany na inny model, więc podpisałem nową umowę z mediaBOX-em na 12 miesięcy z tej umowy rezygnuję.

Po ostatnim resecie do ustawień fabrycznych już 2 tygodnie i nie pobrał aplikacji "Start+" i picony tylko na 3 kanałach. MediaBOX to całkiem inny sprzęt i co ważne działa mimo tego że to starszy dekoder. Wifibox najnowsza seria i moim zdaniem antyreklama platformy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Wynika z tego, że dekoder traci połączenie z routerem skoro co kilka dni musisz go parować.. Zasięg wifi dobry?

Ktoś wie na ile czasu starcza jednokrotne parowanie?

Pytam ponieważ u mnie na początku nawet nie wiedziałem na ile wystarczało parowanie bo tuner działał bez problemu, obecnie muszę co parę dni łączyć oba tunery... dodam że mało kiedy oba tunery są włączone w tym samym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba tunery połączone są w tej samej sieci i nie ma z nimi  żadnego problemu oprócz uprawnień na dodatkowy tuner, w ciągu dnia pracuje premiumbox, a wieczorem wifibox i stąd pewnie problem z uprawnieniami na tym drugim, spytałem co ile dni muszą być włączone oba tunery ponieważ na początku wydawało mi się że dwa, może trzy razy w miesiącu "parowanie" wystarczało, teraz gaśnie po dwóch, trzech dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tunery pracują w jednej sieci i wszystko działa jak należy to użytkownik nawet nie wie kiedy tunery przesyłają pomiędzy sobą uprawnienia. Jeśli u Ciebie dekoder dodatkowy prosi co kilka dni o "parowanie" to jest znak, że sieć nie działa jak należy. Bo gdyby działała jak trzeba nie miałbyś komunikatów o parowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by była to wina sieci ja mam to samo u siebie. W ustawieniach sieci wszystko jest ok. Sieć jest widoczna dekoder połączony a uprawnienia znikają co kilka dni.

W moim przypadku od godz 16 do oporu chodzą oba dekodery.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...