Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nawet dostałbyś dekoder z kartą Cameleon, to i tak będzie wymieniona na Caymana i będziesz zmuszony do korzystania ze złomu nc.. Karty Cameleon działają z 2 systemami. Userzy pisali co mają MR a'la ITI z Cameleonami, twierdzą że jedne karty działają w innych dekach z wolnego rynki, a inni twierdzą, że nie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No była czarno-czerwona ta ich karta i nie odebrałem z przyczyn, które opisałem. Czy to był zgodnie z moim opisem w ogóle Cameleon? Pytam, bo widziałem jeszcze takie szare karty na zdjęciach w necie i tu na forum. A do korzystania z złomu (choć bardziej o soft chodzi w przypadku zwykłego klienta-laika chodzi, co widać po psującej jakość obrazu aktualizacji w WifiPremiumBox+) serwowanego przez nc+ nie będę zmuszony, bo się nie dam tak łatwo! Dlatego między innymi jestem tu na forum.

 

Czy na przykład w punktach stacjonarnych mogą mieć jeszcze stare karty Cameleon w zestawach do WB+? Jak mnie zmuszą do wymiany karty na Caymana? Przecież taka operacja wysyłki kart będzie sporo kosztowała. Skoro tną koszty na podzespołach do dekoderów WPB+, na pojemności dysków, chcąc mimo to zarabiać na VOD i najgorsze, że zlecają produkcję softu leserom i psujom, to nagle wydadzą kasę na operację wymiany? Prędzej będą wymieniać przy przedłużaniu umów razem z wydawaniem nowych dekoderów i przy nowych umowach. Tak, czy siak, ja chcę mieć swój jeden dekoder z wolnego rynku i chciałbym mieć w nim tylko kilka kanałów z pakietu maksymalnie Comfort za te 40 zł/m-c. Za paczkę Canal+ chcą za dużo dla nowych klientów, a widzę, że tu na forum innym, wprawdzie wieloletnim abonentom potrafią sprzedać nawet za 50-70 zł bogatsze pakiety, bo co w tym Comforcie takiego wielkiego jest za 40 zł? Gdyby była niższa cena, to może bym koniowi początkowo w pysk nie zaglądał, ale powinni zrozumieć, że wpuszczanie klienta ze sprzętem i jego softem w maliny, jak to ma miejsce z jakością obrazu na WPB+ to strzał w oba swoje kolana. Dziesięć lat temu takie coś uchodziło może, gdy nie było płaskiej jakości HD i innych usług, tylko kineskopowe TV i żadnych innych wodotrysków. Dzisiaj opinia w necie rozchodzi się błyskawicznie, a klienci są nauczeni organizować się i strajkować, a w ostateczności odchodzić i zostawiać swoje pieniądze gdzie indziej. Przy okazji, to brakuje konkurencji na tym rynku. Warto się też zastanowić, czy wiązanie klienta pod przymusem z kiepskim sprzętem nie jest jakimś naruszaniem jego praw? Piszę to przede wszystkim w swoim imieniu, bo mając świadomość po zasięgnięciu wiedzy i opinii, na pewno nie mam ochoty na WPB+. A z uwagi na bezkosztowe najmowanie rozważam jeszcze WB+.(pomijając skandaliczne 49 zł za aktywację tego pudełka bez dwóch głowic). Brakuje też w ofercie nc+ jakiegoś lepszego dekodera od WB+ i WPB+, bo ich ograniczenia są nie do przyjęcia. Skandal! I to jeszcze za jakie pieniądzę! Podwójny skandal! I jeszcze wiązanie klienta z pudełkiem gorszym od dekoderów z wolnego rynku! Potrójny skandal!

Same dekodery WB+ i WBP+ nie rażą mnie wyglądem, a nawet wyglądają nieźle, bo skromnie, tak minimalistycznie. Dla mnie jakieś wielkie wyświetlacze nie są konieczne, bo też odpowiadają za wyższe zużycie prądu. Może wyświetlacze się przydają do czegoś, ale nie wiem, bo nie miałem do tej pory instalacji satelitarnej i dekodera. Zawsze ich brak, to brak podzespołu, który może się uszkodzić. Większość istotnych informacji wyświetla się w końcu na ekranie TV.

Czy te karty Cameleon są w dwóch wersjach, każda w osobnym systemie i stąd podział na czarno-czerwone i szare? Jest tu gdzieś konkretny temat o kartach na forum? Czy tu warto poczytać? https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/czy gdzieś jeszcze na forum jest mowa o kartach? Pytam, bo nie chciałbym tu śmiecić ;)

 

Czy do WifiBox+ można podłączyć taki monoblock? http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1348-konwerter-monoblock-single-inverto-black-proCzy to będzie pasowało do zamontowania na czaszy wydawanej w zestawie przez nc+? Czy w ogóle WB+ obsługuje softowo też Astrę i inne satelity? Czy można podłączyć jakoś do WB+ wiecej konwenterów niż jeden monoblock, czy dwa osobno? Wiem, trochę abstrakcyjnie, ale pytam z ciekawości, bo wkrótce w innym temacie rozwinę mój problem, a tu się może przydać taka wiedza innym posiadaczom WB+, a chyba o tym nie było. Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przez HDMI działa audio na wszystkich kanałach? Z tymi konwerterami i przejsciówkami musi iść w parze jeszcze zgodność całego systemu (zestawu urzadzeń). A zobacz tutaj ostatni post: https://forum.satkurier.pl/topic/6785-ferguson-hf8800-i-kino-domowe/?p=364640

Jak ta porada trtrtr nie pomoże, to napisz dokładny model TV, kina domowego i tego konwertera. Pytanie, czy port USB w WB+ służy do zasilania czegoś innego niż pendrive czy dysk? Przypuszczam, ze nie jest dedykowany do zasilania, bo w instrukcji jest wyraźnie mowa o USB do 1A. Jaki dokładnie masz model tego konwertera?

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter próbowałem zasilać z wifiboxa oraz z kina domowego- nie ma to znaczenia, dalej to samo. oto sprzęt:

-TV- Sony Bravia KDL-37EX401,

-kino domowe- LG HT353SD-D0,

-konwerter- http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i5171721056.html

 

Dzwięk przez HDMI działa na wszystkich kanałach. Gdy w miejsce wifiboxa podepnę sagemcom dsi87 wszystko działa- oczywiście wtedy nie podpinam konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań jest kilka. Wymienić kino domowe na nowsze z wejściem optycznym. Może wymienić konwerter, bo może być uszkodzony. To samo może być z kablem optycznym lub innymi. Ale zaraz! Ty @robert14-83 chyba pisałeś, że na innych kanałach jest dźwięk przez konwerter do kina?

 

Proszę o pomoc. mam problem ze swoim wifiboxem. Podłączyłem go pod kino domowe aby mieć dobry dźwięk- podpiąłem za pomocą kabla optycznego, ale na kilku kanałach nie ma dźwięku tylko głośne trzaski(wszystkie canal+, trace, itd). W czym problem co źle zrobiłem???

Połączenie wygląda następująco: z wifibox kablem optycznym do konwertera optycznego coaxial, a z konwertera do kina domowego kablem chinch. Konwerter jest zasilany kablem usb który wpięty jest do wifiboxa.

 

Proszę o odp.

 

Tu masz opisane co i jak z ustawieniami: https://forum.satkurier.pl/topic/6785-ferguson-hf8800-i-kino-domowe/?p=364640

A ten konwerter, do którego zalinkowałeś http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i5171721056.html ma zasilacz, a nie kabel USB do zasilania. O co tu chodzi? Masz inny konwerter, czy jakimś własnym kablem USB go zasilasz?

Pytanie, czy ktoś z Was w ogóle używa portu USB do 1A w WifiBox+ do podłączania czegoś innego niż pendrive i dysk? Według mnie nie jest to port dedykowany do zasilania czegoś innego, czy do ładowania.

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania konwertera jest usb(takie zasilanie otrzymałem oryginalnie) które próbowałem podpinać do usb wifiboxa oraz kina domowego- dalej to samo. Na większości kanałów dźwięk jest poprawny kiedy podepnę konwerter. Problemem są kanały z dolby digital(c+,hbo,trace). Dzisiaj zauważyłem że kiedy przełączę na któryś kanał c+ to są głośne trzaski- ale nie zawsze- raz na 10 przełączeń wszystko działa. jedynym kanałem na którym zawsze są trzaski to Trace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czy to znaczy, że działa dzwięk przez konwenter, tylko są trzaski od czasu do czasu an C+, a na Trace zawsze? A czy jest możliwość podłączenia zasilania konwertera do jakiegoś zasilacza albo tego kabla USB do adaptera na 220V i do gniazdka w listwie? Może powstają jakieś zakłócenia przez to podłączenie zasilania do portu USB w WB+ lub kinie? Sprawdź to, a jeśli nie, to nie wiem, ale według mnie port USB w WB+ nie służy do podłączania czegoś innego, niż pamięć USB lub dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...