Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w tym badziewiu da się w jakiś sposób zrobić formatowanie dysku, który z nim pracował?
Kilka dni temu dekoder zaczął się wieszać po kilku minutach od uruchomienia. Zdiagnozowałem, że to sprawka dysku bo po odłączeniu HDD dekoder pracuje stabilnie. Ewentualnie kwestia tego, że dekoder się popsuł. Po wejściu w Moje Nagrania nie widać żadnych nagrań, mimo że w opcjach pokazuje zajętość dysku 8% i 6 szt. nagranych programów. Podłączyłem dysk do kompa to mi komp zwariował - w ogóle dysku nie widzi i nie chciał się z nim uruchomić. Po podłączeniu zaś dysku do drugiego Wifiboxa nagrania widzi ale nie odtwarza. Natomiast w żaden sposób nie mogę wymusić tego ekranu "podłączono nowy dysk, musi zostać sformatowany bla bla bla". Jakby mi się udało go "wyzerować" to może bym wiedział czy lecieć wymieniać dekoder czy dysk jest padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest sformatowany poprzez badziewie.Trzeba zdjąć z niego partycję, utworzyć nową i sformatować.

Wszystko to robi sie w panelu sterowania>zarządzanie komputerem>magazyn>zarządzanie dyskami + kliknięcie na dysk

Pojawi się menu z opcjami.

UPEWNIĆ się że pracujemy z właściwym dyskiem bo zmiany będą nieodwracalne!!!!!!!!(odłączyć dysk to zniknie w tabelce,po czym podłączyć i znowu się pojawi.)

Edytowane przez atogil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go sformatowałem. Jednak to nic nie pomogło, dekoder dalej się wiesza. Postanowiłem przewrócić fabryczne wifiboxa i przy okazji odkryłem, że w tym dziale ustawień jest "sformatowanie dysku"
Po resecie ustawień chodził z 15 minut bez zawieszki, zatrzymałem żeby sprawdzić czy działa time shift i się zawiesił... Trafić za tym szrotem się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawel napisał:

Z tym nieodwracalne nie przesadzaj 

Aha.Jak sobie zdejmiesz partycję z dysku np C: na którym masz windows to sobie możesz przywracać.Ale pustą i na innym kompie.Formatowanie dysku to jedno a zdjęcie volumenu sformatowanego w jednym(?) i postawienie nowego volumenu do formatowania pod Windows czy Linux  to całkiem inna historia.

Edytowane przez atogil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodzę się z Tobą, jednak jest to dekoder dla cierpliwych. Bardzo długo mi zajęło by się do niego przyzwyczaić. U konkurencji miałem HD3000 i HD6000, to były super sprzęty jeszcze z pomarańczowym softem. Gdy z nich przesiadłem się na DSI83 a później na Wifi Boxa to była tragedia. Teraz mogę powiedzieć że ujdzie ale to wstyd że Platforma reklamująca się jako premium ma w ofercie takie coś.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil33

Nie każdy. 4K ultraBox+ to naprawdę high-endowy produkt. mediaBox+ swego czasu też takim był. Do teraz sprawuje się rewelacyjnie, choć nie ma zbyt wielu nowych ficzerów.

 

EDIT:

A co do zawieszania się wifiBox+ na kanale Baby TV, to zauważyłem, że na tp., z którego ten kanał nadaje (10930H) mam dośc duży BER, bo aż 4.0E-03. Na żadnym innym tp. nie mam tak dużego. Może to być problem nie do przetrawienia dla słabiutkiego CPU w wifiBox+. To plus 11 ścieżek językowych.

 

EDIT2:

Zauważyłem dzisiaj, że wifiBox+ działa o wiele szybciej (szybciej włączają się dodatkowe aplikacje i przełączają opcje menu), gdy podłączymy go pod router przewodowo niż jak jest podłączony przez Wi-Fi (to czemu jest on wifiBox+ nazwany?). Serio, dalej nie jest szybki, ale i tak o wiele bardziej znośny, wygląda jakby obsługa Wi-Fi za bardzo go obciążała.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze jakbyście mi mogli podpowiedzieć. Co jest takiego wyjątkowego w Baby TV na Hotbird 13, że jest to jedyny kanał z ofety PC+, z którym ten dekoder sobie nie radzi. Tzn. odtwarza obraz i dźwięk, ale jest tak obciążony, że jak się naciśnie program w górę, to zareaguje po paru minutach, wręcz można odnieść wrażenie, że się całkiem zawiesił. Co ciekawe nie zawsze tak jest. Dzieje się tak, gdy wifiBox+ próbuje doczytać EPG, jak ma je zachowane z innego tp., to chodzi trochę lepiej, wtedy przełączenie zajmuje ok. 10 sekund. Już pod tym linkiem ludzie mieli problem z tym kanałem na dekoderach z wolnego rynku z modułem AstonCrypt: https://satkurier.pl/news/167862/dzieciecy-baby-tv-testuje-na-nowym-tp-na-13e.html Nie zawieszały się, ale nie było odbioru. Mój typ jest taki, że kanał ma aż 11 ścieżek dźwiękowych, a dodatkowo tp., z którego nadaje ma SR 30000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2020 o 19:29, przemek1234 napisał:

Tak szczerze jakbyście mi mogli podpowiedzieć. Co jest takiego wyjątkowego w Baby TV na Hotbird 13, że jest to jedyny kanał z ofety PC+, z którym ten dekoder sobie nie radzi. Tzn. odtwarza obraz i dźwięk, ale jest tak obciążony, że jak się naciśnie program w górę, to zareaguje po paru minutach, wręcz można odnieść wrażenie, że się całkiem zawiesił. Co ciekawe nie zawsze tak jest. Dzieje się tak, gdy wifiBox+ próbuje doczytać EPG, jak ma je zachowane z innego tp., to chodzi trochę lepiej, wtedy przełączenie zajmuje ok. 10 sekund. Już pod tym linkiem ludzie mieli problem z tym kanałem na dekoderach z wolnego rynku z modułem AstonCrypt: https://satkurier.pl/news/167862/dzieciecy-baby-tv-testuje-na-nowym-tp-na-13e.html Nie zawieszały się, ale nie było odbioru. Mój typ jest taki, że kanał ma aż 11 ścieżek dźwiękowych, a dodatkowo tp., z którego nadaje ma SR 30000.

Też tak mam (tylko) na tym kanale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...