Skocz do zawartości

Tenis


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom kobiecego tenisa jest według Mnie bardzo wysoki, w tym sezonie nie było jednej zawodniczki która na stałe zdominowałaby rywalizację, Kvitova miała bardzo dobrą końcówkę sezonu, Karolina Woźniacka też wygrała kilka turniejów, jednak jak na razie nie ma wygranego żadnego z cyklu Wielkiego Szlema. tenis kobiecy w ostatnich latach bardzo ewoluował z finezyjnego i technicznego na bardziej siłowy i kombinacyjny, żeby wygrywać trzeba mieć dobry serwis i nieludzka kondycje i wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie pisze o rozgrywanym WTA w Sydney, a zapowiadało się świetnie. Radwańska pokonała w ćwierćfinale K. Woźniacki - nr 1 światowego tenisa i wyglądało, że finał jest tuż, tuż. Niestety zmęczenie dało o sobie znać i zabrakło sił żeby pokonać W. Azarenkę z Białorusi. To właśnie ona, po wygranej z Krakowianką, zmierzy się z Chinką Na Li. Mecz z Woźniacką był naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka Radwańska jest chora i to mogło też wpłynąć na to, że w końcówce meczu z Azarenką zabrakło jej sił. Miejmy nadzieję, że wyzdrowieje do startującego już w poniedziałek Australian Open - jak sama mówi - ulubionego turnieju Agnieszki, i jednego z najważniejszych w sezonie. Co ciekawe, mamy początek sezonu, tenisiści są po ponad miesięcznej przerwie, tenisistki miały nawet ponad dwa miesiące odpoczynku, a jest sporo kontuzji teraz. Wozniacki w meczu z Radwańską narzekała na nadgarstek, Serena Williams doznała kontuzji na turnieju w Brisbane tydzień temu, Kim Clijsters wycofała się z tego samego turnieju z powodu jakiegoś urazu, Francesca Schiavone narzekała na uraz nogi, Roger Federer wycofał się z turnieju w Dausze z powodu kontuzji pleców. Jednak najprawdopodobniej wszyscy ci zawodnicy pojawią się na w Australian Open, którego nota bene wycofała się inna zawodniczka narzekająca na uraz pleców - 10 na świecie Niemka Andrea Petković.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pierwszy set w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej, później już dużo gorzej, słabszy serwis sporo błędów i widoczne coraz większe zmęczenie, wynik i tak dobry, półfinał mocnego turnieju na samym początku sezonu to dobry prognostyk przed Australian Open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że to nie choroba,a fakt,że pomiędzy meczem z Wozniacką ,a z Azarenką minęlo zaledwie 17 godzin i Polka niestety nie wytrzymała tego meczu pod względem kondycyjnym.Azarenka to obecnie najlepiej grająca tenisistka ,co pokaże zapewne Australian Open. Zresztą w 1/4 może być okazja do rewanżu,bo w tej fazie mogą wpaść obie zawodniczki na siebie. Najważniejsze ,że Isia gra wspaniale i naprawdę nie odstaje od tych najlepszych. Nie wiem czy to wystarczy na Wielkiego szlema,ale widać,że jest o wiele lepiej przygotowana kondycyjnie i ma dużo lepszy serwis,choć czasami jeszcze zdarza jej się zagrać nieco słabiej i rywalki natychmiast to wykorzystują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka pokonała Bethanie Mattek-Sands 6:7 (10), 6:4, 6:2 w I rundzie Australian Open

Koszmarny mecz w wykonaniu Isi. Mam nadzieję,że już gorzej zagrać się nie da. Zupełnie inna zawodniczka niż z Wozniacką czy z Azarenką. Piłki wystawiane na sam środek kortu,ośmieszanie Radwańskiej przy siatce-To Mattek -Sands jest mistrzynią dropszotów :) Wszystko zależało w tym meczu od postawy Amerykanki,to ona prowadziła grę. Najważniejsze,że jakoś udało się wygrać. Polecam statystyki meczu :

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... 132ms.html

Łukasz Kubot zakończył swoją przygodę z AO. Przegrał 6:1,5:7 ,3:6 5:7 z N.Almagro. Grał naprawdę uważam bardzo dobry mecz.Wygrał 1 seta do 1 z Almagro. Później niestety zawsze w najważniejszych newralgicznych momentach setów o to jedno przełamanie lepszy był Hiszpan,chjoć jak dla mnie to Kubot pozostawił dużo lepsze wrażenie niż Hiszpan. To on miał inicjatywę,ale liczy się ostatecznie końcowy rezultat. Co ciekawe mecz Kubota i Isi zaczął się o godzinie tuż po 1.00 i skończyły się o tej samej porze- 4.15. Oczywiście podaję godziny czasu warszawskiego:) Ciężko ogląda się 2 mecze równocześnie na kompie,jeszcze często było tak,że i tu ważny moment i tam. To była niełatwa noc pełna emocji.

U kobiet odpadły Penneta(19),Safarova(24) i Wickmayer(28).Ta ostatnia mogła być rywalką Isi w 3 rundzie. U meżczyzn chyba największą niespodzianką jest odpadnięcie Verdasco z Tomiciem. Awansowali bez kłopotu główni faworyci imprezy-Nadal i Federer.Komplet wyników :

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... 132ms.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do tego, że Agnieszka Radwańska w 2 rundzie zagra z reprezentantka Argentyny Paulą Ormaecheą która do turnieju głównego przebijała sie przez kwalifikacje, w rankingu WTA zajmuje obecnie 189 miejsce. Co do Bethanie Mattek-Sands to był kiedyś zorganizowany ranking na najgorzej ubrana zawodniczkę i Amerykanka w nim wygrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne dobre wiesci z Australii. Ula Radwańska pokonała Riske z Usa 6:4 1:6,6:2 i awansowała do drugiej rundy Australian Open. W niej zagra z Soraną Cirsteą ,która ograła turniejową 6 Samanthę Stosur 7:6, 6:3. To Australijscy kibice na pewno nie są zadowoleni. Zresztą to ciekawa sprawa,bo w US Open w I rundzie odpadła zwyciężczyni poprzedniego turnieju wielkoszlemowego Petra Kvitova,a teraz mamy do czynienia z identyczną sytuacją gdyż Stosur to zwyciężczyni ostatniego US Open. To pokazuje jak tenis kobiecy jest niestabilny i jak dochodzi do ciągłej wymiany liderek. Jednak wracając do samego turnieju to Ula na pewno nie będzie faworytką spotkania z Rumunką,ale nie ma nic do stracenia.

Ponadto bez większych niespodzianek. W dobrym stylu wróciła do gry S.Williams ,ale ja jakoś nie upatruję w niej faworytki do wygrania całego AO. Wygrał oczywiście n.Djokovic i A.Murray. Większych kłopotów nie miał Roddick. Hewitt ku uciesze miejscowych też awansował,ale po morderczym meczu. Komplet dzisiejszych wyników

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule7.html

I plan na jutro:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule8.html

Mecz Isi będzie pokazany w Eurosporcie 2. Jest planowy jako czwarty mecz na Margaret Court Arena. Mecz będzie gdzieś koło 6-8 rano naszego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Australii było ciekawie. Przyczynili się do tego Panowie,którzy grali bardzo zacięte mecze. John Isner grał kolejny maraton,tym razem "zaledwie" 4,5h. Nadal wygrał pewnie,a Federer nie musiał w ogóle wychodzić na kort,gdyż jego rywal oddał mecz walkowerem. Ciekawie zapowiadało się spotkanie Baghdatisa z Wawrinką,wygrał Szwajcar,ale spotkanie mnie osobiście zawiodło. Dolgopolov grał kolejną 5-setówkę,tym razem z Niemcem Kamke i ponownie okazał się lepszy. Z najwyżej rozstawionych jak na razie odpadł Mardy Fish,ale to przewidywali eksperci od tenisa.

Teraz przechodzi do polskich spraw. Wygrała Isia 6:3,6:2. Meczu nie widziałem,wygrana była obowiązkiem i to uczyniła. Dodam,że następną rywalką będzie Woskoboeva,a w 4 rundzie wbrew oczekiwaniom nie spotka się z Schiavone,która odpadła ze swoją rodaczką. Ponadto awans debla Frystenberg/Matkowski,U.Radwańska/Klaudia Jans Klepac/ A..Rosolska i porażka debla Granollers/Kubot. Pełne wyniki 3 dnia:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule8.html

I plan 4 dnia:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule9.html

Ula gra na korcie bez kamer,więc jej meczu nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszula Radwańska zakończyła swoją przygodę z AO przegrywając z Soraną Cirsteą 6:1,2:6,3:6. Optymizm kolegi był za duży. Ula sama nie jest jeszcze gotowa na naprawdę bardzo dobre rezultaty. 1/4 wielkiego szlema to naprawdę nie jest taka łatwa rzecz. Uli dużo brakuje do Isi,choć to jej wróżono,że jest lepsza od siostry,teraz o tym nie wspominają ci wszyscy "znawcy" . Dziś było sporo takich drobnych niespodzianek,poodpadały Cibulkova(17),Pietrowa(29),Pawliuczenkowa(15),Roberta Vinci(23),Kenepi(25). U panów pożegnaliśmy natomiast Andy Roddicka(15)-przegrał z kontuzją, VictoraTroickiego(19)-to dla mnie spora niespodzianka ora Gillesa Simona(12).

Komplet wyników oraz plan na jutro:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... dule9.html

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule10.html

Isia gra drugi mecz na Margaret Court Arena. Na pewno jej mecz będzie mozna zobaczyć dzięki usłudze Player oraz w internecie. Obawiam się,że ze względu na to,że w tym czasie grają Nadal i Federerich mecze będą na pewno na Eurosporcie ) oraz Azarenka i Wozniacka to myślę,że Radwańska nie zmieści się na antenie Eurosportu 2. Ale planu transmisji stacji Eurosport i ES2 nie ma. Jutro najciekawiej się zapowiadają mecze: Clijsters-Hantuchova i Tomic- Dolgopolow. Niestety są o tej samej porze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isia dziś pewnie ograła 6:2 6:2 zawodniczkę z Kazachstanu. Następną rywalką będzie Niemka Georges. Liczę,że Isia sobie poradzi i nieunikniony wydaje się bój z Azarenką,która prezentuje się świetnie. Mecze pań w ogóle są bez historii zauważyłem i że nie ma o czym zbytnio pisać. Bez absolutnie żadnych niespodzianek,faworytki wygrywają szybko i pewnie,tu chyba wyłamał się tylko Isia meczem w I rundzie. W 4 rundzie dojdzie do rewanżu za ubiegłoroczny finał AO : Clijsters-Na Li.

U panów jest ciekawiej. Tak jak myślałem meczem dnia był pojedynek Tomica i Dolgopolowa. Wygrał Australijczyk po 5 setowym boju 4:6,7:6,7:6,2:6,6:3. Naprawdę z przyjemnością się oglądało pojedynek tych panów,piękna techniczna gra,slajcowany bekhend, forhend.. dropszoty,a nie tylko gra przy linii, czytanie gry... a nie tylko przebijanka kto mocniej.Federer pewnie wygrał swoje spotkanie,podobnie Nadal.

Dzisiejsze wyniki:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule10.html

Plan gier na jutro:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota w Australian Open. Zupełnie sobie go odpuściłem i jak widzę słusznie. Mecze były tak przewidywalne,że szok i jednostronne. Jednak dwie rozstawione padły. Zvonareva z Makarową,co wcale nie jest takie sensacyjne,bo ta Makarowa pokazała nieraz ,że potrafi namieszać.I Bartoli z Zheng. Wśród mezczyzn odpadł Monfils,natomiast Gasquet wyeliminował Tipsarewicza.

Komplet wyników :

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule11.html

Warto dodać,ze Isia i Matkowski/Frystenberg są w 3 rundzie debla.

Plan na dziś:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule12.html

Koniec żartów. Czekam na mecz Isi. A na Isię czeka już sobie Azarenka w 1/4 ,która gromi Benesową. hitowo zapowiada się Na Li-Clijsters, ciekawie Wozniacki-Jankowic i Tomic-Federer. gra oczywiście Nadal,ale Isia jest moim priorytetem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Isia wygrała pewnie 6:1,6:1, 54 mkinutki,ekspres. Wczoraj w deblu było 56 minut:) Z każdym kolejnym meczem gra krócej. Ja się nie obawiam tyle o siły,co po prostu o to,że Białorusinka będzie lepsza. Ale uważam,że lepiej trafić Azarenkę niż Kvitova,Szarapowa czy Williams,z nią ma przynajmniej szansę bbo ten bilans nie jest taki niekorzystny dla Isi 3:6.Liczę na Agnieszkę,bo półfinału wielkiego szlema nigdy nie było.

Dziś nie zawiódł mecz Clijsters z Na Li. Chinka miała 4 meczbole przy stanie 6:4,6:6 i w tie-breaku: 6:2,ale przegrała ostatecznie go do 6 ,a w następnym secie uległa do 4. Natomiast zawiodły mnie pojedynki Tomic-Federer i Jankovic-Wozniacki.

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule12.html

1/4 Clijsters-Wozniacki i wspomniany już Azarenka -Radwańska. Co do tego pierwszego to faworytkę trudno wskazać,uważam,że może decydować zdrowie,bo już dziś Clijsters miała kłopoty z nogą(blisko było skręcenia kostki).

1/4 Federer- Del Potro: Ciężko spodziewać się niespodzianki,Szwajcar naprawdę gra bardzo dobrze,chyba przeżywa renesans dawnej formy.

Berdych-Nadal: Wygra Nadal,bo to jest tak grają wszyscy ,a w połfinałach i tak są Hiszpan Nadal,Szwajcar Feder,Brytyjczyk Murray i oczywiście serb Djokovic.

Jeszcze plan na jutro:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... index.html

Oj marzyła by mi się wygrana Ivanovic. Ale wątpliwe. Jak Kvitova przejdzie Serbkę to do 1/2 droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej rundzie obstawiałem żę Isia bez kłopotów powinna dojśc do tego etapu rozgrywek, kłopot tylko zaczoł sie gdy zobaczyłem kto na nią czeka w 1/4 czyli bardzo nieleżąca Isi Azarenka, mam nadzieje że Isia powalczy ale bije sie że odpadnie bo po prostu Azarenka jest w bardzo dobrej dyspozycji.

 

Odnośnie meskiego tenisa to wszyscy faworyci grają dalej

1/4 Federer- Del Potro hit tego etapu, ciekaw jestem postawy argentyńczyka który 2lata temu pokonał szwajcara w finale US Open. Del Potro ma olbrzymi potencjał i według mnie możliwa jest niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie nie jest możliwa niespodzianka :D Co do Agnieszki, mówisz, że ciężko trafiła w 1/4 finału, a ja uważam, że trafiła najlepiej jak mogła, bo w 1/4 finału miała 4 możliwości: Azarenka, Szarapowa, Kvitova, Wozniacki. Z Szarapową i Kvitovą nie miałaby szans, więc akurat uważam, że Azarenka w 1/4 finału to nie najgorszy los ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule13.html

Doszło do sporej niespodzianki. Makarowa po pokonaniu Zvonarevej pokonała jedną z faworytek Serenę Williams i to dość gładko. Sama grała dobrze,może bardzo dobrze,ale Amerykanka nie wytłumaczalnie słabo. Williams mnie osobiście nie przekonała do siebie w meczu,ktory oglądałem czyli z Paszek,ale myślałem,że przegra dopiero na etapie 1/4. Makarowa zagra teraz z Szarapową,która miała ogromne kłopoty z Sabine Lisicki,Niemką polskiego pochodzenia,ale ostatecznie zwyciężyła.Najbardziej mnie rozwalił komentarz W.Domańskiego,który nie ukrywał,że to dla niego dramat,że awansowała krzykaczka. Wydaje się ,że faworytką jest Masza,ale tak samo można było powiedzieć przed meczami z Zvonarevą i Williams. Tą zawodniczkę widziałem już wcześniej i dlatego jej sukcesy nie są szokiem dla mnie i sądzę,że ta dziewczyna może sporo namieszać w najbliższych latach.

U panów jest niespodzianka,czyli odpadnięcie z nr 6 Tsongi,finalisty AO z 2008r. Brawo dla Hewitta za walkę,nie był to kolejny gładki mecz dla faworyta.

Plan na Jutro:

http://www.australianopen.com/en_AU/sco ... ule14.html

ROD LAWER ARENA NIE PRZED 2.00 CZASU POLSKIEGO AGNIESZKA RADWAŃSKA-VICTORIA AZARENKA TRANSMISJA EUROSPORT!!!

Wspaniały dzień się zapowiada i właściwie każdy mecz godny polecenia i obejrzenia. Czeka mnie kolejna zerwana noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,znowu się nie udało. Agnieszka zagrała słaby mecz,pierwszy set wygrała w głównej mierze dzięki słabej postawie rywalki,która nie potrafiła utrzymać swojego podania i bardzo dużo psuła. Później Azarenka zaczęła grać nieco lżej,z większą rotacją i z głową ,co przelożyło się na zdecydowaną zmianę i więcej winnerów niż niewymuszonych błędów pze strony Białorusinki.Nasza natomiast jakby stanęła,straciła wiarę,popełniała naprawdę sporo błędów,co jest dla niej rzadkością. Była nadzieja po 1 secie,ale szybko uleciała. Wynik 6:0 ,6:2 w dwóch ostatnich setach nie pozostawia wątpliwości. To była demolka.

Ogólnie turniej należy zapisać na plus,obroniła Isia punkty za zeszłoroczny Australian Open,a dzięki nieco słabszej postawie rywalek awansuje w rankingu WTA na najwyższe w karierze 6 miejsce.

W innym meczu Kim Clijsters dała lekcję tenisa już właściwie byłej nr1 rankingu Caroline Wozniacki . Przyjemnie się oglądało Belgijkę,która po prostu robiła co chciała i jak chciała. Gdyby nie dekoncentracja w 2 secie to by się skończyło na 6:3,6:2,a tak to było 6:3 ,7:6.

W 1 ćwiierćfinale męskim bez nispodzianki. Federer mimo naprawdę dzielnej postawy Del Potro wygrał 6:4,6:3,6:2. Naprawdę mecz uważam warty obejrzenia,ten mecz był bogaty w różnorodne zagrania,repertuar bogaty. Zresztą widać róźnicę gdy się ogląda pojedynki męskie,a damskie,na korzyść tych pierwszych. Większość dziewczyn gra dość prymitywny tenis, taka rąbanka,zero techniki.. Dlatego także tak mocno wspieram Isię. Ale wracając do Federera ,to uważam,że jest w świetnej formie i uważam,że wygra cały Australian Open.

W turnieju pozostała nam jeszcze para deblowa Frystenberg/Matkowski ,ktora dziś zagra ostatni mecz na głównej arenie z braćmi Bryanami. To po meczu Berdycha z Nadalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...