Skocz do zawartości

Wilgoć w rozdzielaczu sygnału


lolter80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dziwny problem na który nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ok pół roku temu zamontowałem nową antenę kierunkową dvbt oraz nowy rozdzielacz sygnału na ścianie pod oknem. Przez ok 3 miesiące było ok i nakle zaczęły mi się krzaczyć kanały na obu telewizorach. Doszedlłem do tego że w rozdzielaczu zbiera się wilgoć. Jak go odłącze i postukam wyjściami i wejściem o taboret to wydobywają się małe kropelki wilgoci. Wysuszę go przez godzinę na kaloryferze i znowu przez jakiś czas jest ok a potem to samo. Jak sobie z tym poradzić? Rozdzielnik 3DSS2. Zastanawiam się nad zmianą rozdzielnika na aktywny oraz załorzyć termoskurcze na łączeniach. Czy jest możliwość, że wilgoć dostaje się kablem z dachu domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem kupić podobny rozdzielacz do tv sat, ale okazało się, że rozdzielacze 2/1, 3/1 mają wejście po przeciwnej stronie niż wyjścia.

Dopiero 4/1 można podłączyć tak, że kabel wejściowy i wyjściowe są poprowadzone od dołu zapobiegając ściekaniu wody do splittera.

Nie wiem dlaczego to ma taką budowę, przełączniki diseqc mają obudowę chroniąca przed zalaniem i podłączenia od dołu - to proste zabezpieczenie przed wilgocią.

W takim przełączniku jak Twój, pewnie woda dostaje się przez styk kabla ze złączką F. Można to zaizolować, albo włożyć całość do puszki elektrycznej tak, żeby przewody doprowadzić od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolter80 napisał:

Jak go odłącze i postukam wyjściami i wejściem o taboret to wydobywają się małe kropelki wilgoci. Wysuszę go przez godzinę na kaloryferze i znowu przez jakiś czas jest ok a potem to samo. Jak sobie z tym poradzić?

Do przewodu dostała się woda i nic z tym nie zrobisz. Należy wymienić go na taki do użytku zewnętrznego (czarny) z żelem w środku, np. Triset-113 PE

16 minut temu, rallyrychu napisał:

okazało się, że rozdzielacze 2/1, 3/1 mają wejście po przeciwnej stronie niż wyjścia.

https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-antenowy-zewnetrzny-Splitter-BL-SPS-1.2-outdoor-/39848

https://satsklep.pl/pl/p/Rozgaleznik-antenowy-zewnetrzny-Splitter-BL-SPT-1.3-outdoor/34182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K63 Nie doprecyzowałem - rozdzielacze dostępne od ręki w sklepie, w punkcie CANAL+ w moim mieście. Wiadomo że w internetowych sklepach jest wszystko ;)

Chciałem robić zakupy w internecie, nawet w Satsklepie, miałem nawet złożone zamówienie, ale kod rabatowy nie zadziałał i się wstrzymałem. Zmieniłem koncepcję i w końcu się okazało, że konwerter w sklepie Canal+ kosztuje 130, a w internetach od 160 z przesyłką, więc skończyłem poszukiwania internetowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maximus2 napisał:

Zawilgotniał mi sumator, robi zwarcie i jest do wyrzucenia  https://allegro.pl/oferta/zwrotnica-sumator-tv-sat-mm-214-alcad-zewnetrzny-7495647784 

Obudowa jest nieszczelna czy woda dostała się do rozgałęźnika po przewodzie od anteny? Jeżeli to drugie, to w pierwszej kolejności powinieneś wymienić przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...