Skocz do zawartości

Słowacja odbiór z odbicia Mux-2 z nadajnika Kralova Hola


gregory1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mieszkam w Nowym Sączu w okolicach dworca kolejowego.Udało mi się uzyskać odbiór na kanale 21(474Mhz) mux-2.Odbiór jest możliwy w miesiącach jesiennych i zimowych,sygnał jest podatny na zakłócenia(np.włączenie laptopa powoduje jego zanik).Do odbioru posłużyła mi antena pokojowa typ W1E ze wzmacniaczem GPS WA-02 w puszce antenowej oraz dodatkowo wzmacniacz Kathrein Mini-Compact VCC 15 wpięty do dekodera DVB-T Cabletech URZ 0195.Antena w polaryzacji pionowej na maszcie o wys ok 80 cm. stoi na parapecie zewnętrznym i lekko jest skierowana w stronę szyby okiennej i sygnał łapie właśnie odbity od tej szyby(lub ramy okna)Wartości jakie uzyskałem to:siła sygnału72%,jakość sygnału to 80%.Okna to typowe plastiki.Uchylenie okna lub jego otwarcie powoduje zanik sygnału.Próbowałem skierować różne anteny(siatkowa,krokodyl,logarytmiczna w różnych konfiguracjach z samymi symetryzatorami lub z różnymi wzmacniaczami puszkowymi) bezpośrednio w stronę nadajnika i nie uzyskałem żadnych wartości siły sygnału oraz jakości sygnału.

I tu pojawiają się pytania do znawców tematu.

1.Jak to możliwe że sygnał ten dociera do mojego miejsca zamieszkania bo odległość do nadajnika w linii prostej mam ponad 90 km i po drodze góry na Słowacji i góry Beskidu Sądeckiego.

2.Ten mux nadawany jest z mocą zaledwie ok.4 KW a odległość jest dość duża a mimo to sygnał dociera.

3.Dlaczego pozostałe mux-y nadawane  z tego nadajnika są nieosiągalne a nadawane są z mocą ok. 5 KW

4.Dlaczego w miesiącach wiosennych i letnich odbiór tego mux-a jest niemożliwy.

5.Czy ktoś mógłby mi podać jakie wzmocnienie i charakterystykę ma ten wzmacniacz puszkowy GPS WA-02.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...