Jump to content
RETROJAM500

ESKA TV i ESKA TV EXTRA

Recommended Posts

kiedy ten kanał wreszcie bedzie nadawać z satelity hot bird w 16:9/dd 5.1

Nie wiem skąd wzięła Ci się ta część postu dot. 16/9 i DD5.1 no ale marzyć każdy może :)

Guest Anonymous

Czas mija na E-Maile nie odpowiadają odnośnie transmisji przez dvbt i sat... :D

UKE, KRRiT i operatorzy multipleksów się jeszcze nie umówili jak do końca będzie wyglądać DVB-T w Polsce, bo ciągle wynikają jakieś problemy, a wy oczekujecie, że już Eska TV tam się pojawi. Sen na jawie. Poczekajmy na regularną emisję telewizji cyfrowej, w tym początkowo kanałów, które mają pierwszeństwo do multipleksów...

Guest Anonymous

No tak ale chodzi mi o nadawanie Satelitarne kanał prezentuje się naprawdę ok i na zapytania o transmisje Sat nie reagują:(

Wejście na satelitę nie ma sensu bez dystrybucji w platformach cyfrowych i sieciach kablowych. W tych ostatnich nie ma miejsca, chyba, że w pakietach cyfrowych, a tam na początek nadawania nie jest łatwo się dostać. Rynek telewizji muzycznej nie jest wcale takim łatwym miejsce na zarobek, dlatego Eska TV póki co nie pakuje się w koszty satelitarnej transmisji. Widocznie emisja w internecie na razie wystarczy. Poza tym skoro masz internet, to po co Ci kanał na satelicie??

No, np. Kolega może mieć słabe łącze interentowe. Ja też mogę zapomnieć o oglądaniu Eska TV w necie, bo mam słaby net, niestety :(

To na lepszy internet Cię nie stać, a na dekoder do DVB-T będzie? ;>

Zauważ, że może mieszkać w miejscu, gdzie Internet nie ma zawrotnej prędkości...

Guest Anonymous

Ehh Eska TV via sat brzmi obiecująco internet mam w normie ale jednak wole w tv normalnie obejrzeć niż tak jak teraz szkoda że nie odpisują na Emaile:(

To na lepszy internet Cię nie stać, a na dekoder do DVB-T będzie? ;>

Spoko, na lepszy internet mnie stać, ale u mnie może działać tylko bezprzewodowy net, który wielkich prędkości nie ma.

Zauważ, że może mieszkać w miejscu, gdzie Internet nie ma zawrotnej prędkości...

Ale dokładnie ta sama sytuacja tyczy się DVB-T. U nas cyfryzacja następuje w tak żółwim tempie, że nie należy nastawiać się na szybkie znalezienie się w zasięgu cyfrowych multipleksów. Osobiście mieszkam u stóp Gór Świętokrzyskich, gdzie znajduje się nadajnik na Św. Krzyżu - jest to jeden z najsilniejszych i najbardziej atrakcyjnych nadajników w tej części Europy zważywszy na swoje położenie - a prawdopodobnie jako ostatni będzie realizować przekazy DVB-T na tym terenie, mimo chyba największego możliwego zasięgu.

Guest Anonymous

eska tv bedzie juz niedlugo na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych :mrgreen: tak powiedzial w zeszlym tygodniu jankes w eska tv :!:

Ekhm... zdaje się, że te wypowiedź słyszałem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapewne wyemitowali jakiś powtórkowy materiał i Ty na to natrafiłeś :]

Tam ta da dam! EskaTV wkrótce gdzie? W n! I o ile widzę, to... na wyłączność :jupi:

Screen z Magazynu Abonenta n - nr 4/5 2009 wyłącznie dla forum.satkurier.pl:

image019.th.png

Gdzie, według Ciebie, pisze, że Eska TV będzie na wyłączność w n? Bo wyrażenie "tylko w n" można interpretować w różny sposób :wink: . Jakiś czas temu doszła do mnie informacja z Cyfrowego Polsatu, że niedługo tylko u nich startuje nowy kanał muzyczny - chodziło o MTVN HD

Tylko w n - tylko w n. Nigdzie indziej - raczej. Zresztą, jeszcze dokładnej daty startu nie ma, więc nie ma co się ekscytować ;)

Myślę, że trzeba czytać ze zrozumieniem. Tam nie pisze, że Eska TV będzie nadawać tylko w n. Tam tylko zainauguruje swoje nadawanie, a co będzie dalej - zależy od umów z operatorami.

No właśnie, trzeba czytać ze zrozumieniem. Ekhm... Najpierw trzeba przeczytać, później zrozumieć 8)

Najpopularniejsze wśród młodzieży Radio ESKA otwiera swoją muzyczną telewizję. Będzie ona dostępna tylko dla odbiorców telewizji n w pakiecie Style Moda Muzyka.

Zamieniamy podmiot domyślny na podmiot zwykły i otrzymujemy:

Najpopularniejsze wśród młodzieży Radio ESKA otwiera swoją muzyczną telewizję. EskaTV będzie dostępna tylko dla odbiorców telewizji n w pakiecie Style Moda Muzyka.

Mi kojarzy się to jednoznacznie.

Hmm... miała być to konkurencja dla VIVY tak ? Z takim dostępem do widza to wątpię żeby coś z tego wyszło :?

Cóż, myślałem, że Eska TV będzie FTA, albo we wszystkich platformach, a tu info, że tylko w n :/

Chociaż jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że Esce wystarczą tylko abonenci n. Moim zdaniem to na pewno za jakiś czas Eska TV zawita do CP i C+ :]

Sporo osób narzeka na oferty muzyczne platform cyfrowych, więc w tym zakresie jest to niewątpliwie dobra wiadomość. Gorzej, że jest to stacja wpisujący się w raczej już obecny nurt (4fun.tv, ITV, Viva). Z drugiej strony sama marka niesie za sobą pewien gust muzyczny, więc nie ma też w tej wiadomości wiele zaskoczenia. Mam tylko nadzieję, że w N znajdzie się też Rebel.tv, Machina.tv i nowy kanał muzyczny MTV, a nie że obecność Eski.tv jest przypadkowym wyjątkiem.

No, i tak jest dużo muzycznych kanałów n-ce, ale na pewno nie przestaną dodawać coś do pakietu SMM, n-ka zawsze jako pierwsza dodaje kanały, a potem inne platformy, tak amo było z MTVNHD - najpierw n, potem C+ a na końcu CP :D N-ka jest super, tylko szkoda że niema kanałów Polsatu :]

O wybacz, ale o włączeniu do oferty MTVNHD to chyba wlaśnie Cyfra poinformowała jako pierwsza :P Później n i kilka miesięcy później Cyfrowy Polsat. A sam kanał w n i C+ znalazł się w tym samym dniu. System kodowania Cyfry+ włączono na tym przekazie już w chwili uruchomienia kodowanego testu.