Jump to content
RETROJAM500

ESKA TV i ESKA TV EXTRA

Recommended Posts

Cały dzień ma być w radiach i tv więcej polskiej muzyki.

Akurat zrobili taki "event" o 10 gdy każdy prawie jest w szkole albo pracy xD jak już to można było o 14 albo 19

A tutaj taki cytat który mnie rozbawił.

Zachęcamy wszystkich odbiorców muzyki do wspierania swoich ulubionych, polskich artystów! Pokażcie 1 października, jak bardzo szanujecie ich twórczość i posłuchajcie polskiej muzyki w radiu, telewizji, internecie, gdziekolwiek będziecie.

https://www.rmf24.pl/kultura/news-juz-jutro-dzien-polskiej-muzyki-w-radiu-rmf-fm,nId,3231862
Czyli słuchamy 1 dzień a potem na rok zapominamy. Coś artyści nie protestują ,że stacje radiowe i telewizyjne za mało promują Polską muzykę.

Hej, dlaczego jakość obrazu na Eska TV Extra jest dużo gorsza niż na Eska TV, nadają przecież z tej samej częstotliwości CP. Wersja Extra ma jakby zbyt ostry obraz na pierwszy rzut oka.

Godzinę temu, STARS.TV napisał:

U mnie jutro wtedy 100% zagranicznej muzy, zapraszam 😂

@STARS.TV artyści PL na banicję Cię ześlą , bojkot stacji ogłoszą ,że raz w roku nawet całej godziny w środku dnia im nie poświęcisz.:)

Już od jakichś kilku lat do ogólnej playlisty wtrącają "greatesty" z lat 90-tych (np. "Torn" Natalie Imbrugli z 1997) i 00-tych, także to nic nowego. ;)

• Upvote 1

Zauważyłem, że pod koniec programu "Przesłuchanie" na planszy pojawiło się zamiast ZPR media jakieś Mad brain production😂

To jest jakaś zagraniczna firma. W informacjach na Facebooku mają opis: "We are a film production company that also specializes in commercials and music videos."

Prawdopodobnie ZPR dokleja do swoich programów logo w starym miejscu już do programu który wysyłają do Polsatu który u siebie emituje swoje logo - tak samo było na "Szybkich Strzałach" i chyba każdej wstawce z prezenterami.

Co ciekawe Polsatowskie logo ma cień, a ZPRowskie nie.6b654a5181953c0e3a6b97d6393c1fc0.jpg

Pół roku temu oznaczenie wiekowe przesunęli do góry, teraz logo w prawo. Ciekawe kiedy nazwę pasma przesuną i poprawią oznaczenie wiekowe? Za kolejne pół roku? Położenie logotypu jest niemal idealne - na telewizorze kineskopowym logo lekko dotyka krawędzi ekranu. Kiedyś była taka sytuacja, że na kanałach Polsat i TV4 było za daleko przesunięte, ale po kilku latach na początku tego roku poprawili.

Edited by Kamilx

Polsat nawet takich prostych rzeczy nie potrafi?

Po prostu im się nie chce. Ktoś se popatrzał, pomyślał że przesunie logo bardziej w bok ale nie zauważył że DALEJ jest ta irytująca niesymetryczność względem loga i żółtego kloca więc przez następne min. kilka miesięcy pewnie zostanie bez zmian. Bardzo dbają o drugi najpopularniejszy muzyczny w Polsce.

Tak dbają, że Polo TV dostaje wersję HD w Cyfrowym Polsacie, a z Eską - oczywiście nieposiadającą takowego przywileju, chociaż tu się mogę mylić, bo nie jestem z tym na bieżąco - mają problem nawet z taką głupotką. Niby nieistotną, ale jednak rzucającą się w oczy. :rolleyes:

Edited by manieq01

Ten kanał dawno stracił u mnie połowę wartości... co nie zmienia faktu, że powinni już nadawać w HD. Polo w HD a Eska ? 

Tu się rozchodzi o Cyfrowy Polsat i ogółem o nadawanie satelitarne, a nie kablówki. ;)

Edited by manieq01

Teraz  wszystko na ekranie "lata jak chce" logo niżej, oznaczenie wyżej, logo bliżej krawędzi, oznaczenie bliżej srodka. Pełna profeska.

Nie zapomnij o nazwie pasma która lata daleko od loga oraz zdublowanym logu przy wstawkach produkowanych przez ZPR, któro się animuje, a to Polsatowskie nie.