Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie tylko. Jednak ambitnieszej nuty na póżno szukać w Eska TV. Nigdy nie widziałem tam teledysków np. Placebo, Gorillaz, 30 Seconds To Mars czy Björk. Prawdziwa telewizja muzyczna powinna być różnorodna, a nie celowa tylko w jednego widza i to w dodatku tego mało wymagającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka.

Przełączenie Eski TV na transponder DVB-S wywołało także zainteresowanie u naszych wschodnich sąsiadów. To tylko niektóre komentarze ;)

Dla nieznających cyrylicy - polecam translator Google 8)

польскый музыкальный канал Eska TV на 11508 В 27500 DVB S MPEG2

Отличная новость для тех,кто не мог принимать этот канал в пакете "n" в DVB S2.

B.I.L.Y ,настраивайся wink.gif Намного лучше той же Viva Polska thumbs-up.gif

Думаю,и ты согласишься со мной,что это лучший муз канал на 13Е wink.gif
(...) ВИВУ я смотрю уже более 12 лет, поэтому, конечно, для меня всегда этот канал будет №1. Но ESKA TV, похоже займёт в моём личном рейтинге 2 или 3 место (до или после VH-1 Europe) smiley.gifsmiley.gifsmiley.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp. od Pana Domagały (prezesa Eska TV) jest taka iż sygnał na obu TP na razie pozostanie i nie ma na razie daty wyłączenia sygnału z TP N-ki. sygnał Eska TV został na stałe odkodowany FTA.

 

Co do jakości Eska TV z nowego TP TNK to jest taka sama a nawet lepsza od tej na TP N-ki. Pan Domagała potwierdził że jakośc przekazu jest taka sama jak na TP N-ki.

 

Co do problemów z sygnałem z TP TNK z którego nadaje Eska TV to kupcie sobie wzmacniacz sygnału tv sat (tak mała kostaka która się podłącza prze odbiornikiem tv sat i wkręca kabel tv sat).

Po podłączeniu wzmacniacza wszystkie TP gdzie jest FEC 5/6 uzyskają moc o 20% większą niz bez wzmacniacza. Ja tak zrobiłem i wszystko chodzi ok.

 

Zauwazyłem że poprawili kolorki w obrazie na Eska TV z TP TNk :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość z TP TNK jest gorsza. Bitrate na tp. n to stałe 3,9 Mbit/s, a z tp. TNK zmienne na średnim poziomie 2,0 - 2,5 Mbit/s - gdzie tu "lepszość"? Sama rozdzielczość i jakość dźwięku są na tym samym poziomie. W strumieniu jest wpisana flaga Maximum Bitrate (ustawiona na ok. 4,3 Mbit/s), ale stały bitrate 3,9, a maksymalny 4,3 (w sytuacji, gdy 4,3 Mbit/s nigdy nie osiąga i jest zwykle 2,0 - 2,5 Mbit/s), niestety lepszy nie jest - cóż. Za to chociaż szersza dostępność.

 

Wzmacniacze odradzam. To złudny wzrost. Pisałem o tym niejednokrotnie - wzmacniacz wzmacnia i sygnał i szumy. Przekonasz się przy pierwszym poważniejszym pogorszeniu pogody - niby będzie 20% więcej, a na ekranie i tak się zacznie sieczka robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dvb-s2 mam też zmienny bitrate , ( zresztą chyba jest niemożliwe, żeby był stały , ewentualnie średnia może być stała) , teraz na teledysku było 560-599 KB/s co odpowiada 4460 Kb/s do 4790 Kb/s, a na dvb-s było 410 - 480 KB/s, czyli różnica znaczna a może być prawie 250 KB/s ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita akurat dziś u mnie była poważna ulewa 2 razy i uwierz mi ze wzmacniaczem sygnału nie było zakłóceń wogóle. Nie było jak piszesz cieczki na ekranie. W każdym sklepie RTV-AGD polecają właśnie wzmacniacze do sygnału tv sat lub naziemnej tv.

Po dłuższym uzytkowania wzmacniacza zobaczę czy bedzie tak jak piszesz?

 

co do jakosci Eska TV na nowym TP to Pan Domagała mi odp. że pracują nad tym i zostanie to poprawione.

 

Co do bitrate obrazu to ciekawe bo ja wiele razy u mnie na karcie widziałem w pewnych momentach ponad 5 Mb/s w VBR obrazu.

Może juz coś poprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Eskę TV od wczoraj i nawet nie chce mi się przełączyć na VIVĘ. Lepsza jakość obrazu, bardzo dobrej jakości dźwięk, 16/9. Brakuje mi tylko kilku wykonawców, którzy na VIVIE są a na Esce TV ich nie widziałem. VIVA ma poważnego konkurenta i jeśli nie chce przegrać tej bitwy to musi poważnie zabrać się za swój program i muszą skończyć się sytuacje w których VIVA przez 3 miesiące obija się i nie wrzuca żadnych nowości, puszcza to samo w "10 na 10" lub wywija inne numery. Do tej pory VIVA bez względu na to czy nadawała tandetnie czy nie i tak była liderem: 1. z przyzwyczajenia, 2. 4fun.tv tylko nieudolnie kopiował VIVĘ. Teraz do walki staje bardzo znana marka i chyba zapowiada się nokaut. Przyzwyczajenie do VIVY nagle nie zniknie ale za rok sytuacja na rynku stacji muzycznych może wyglądać zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał jak najbardziej na plus. mój "wachlarz gustu muzycznego" jest dość szeroki więc można tu znaleźć trochę lepszych teledysków, których ciężko znaleźć gdzieś indziej, np.: Remady feat. manu - give me a sign albo Alex Gaudino - I'm In Love tudzież Kalwi & Remi - Kiss i ewentualnie TV Rock feat. Rudy - In The Air :) odbieram go tylko w mpeg-2 z 11.508, jakość dźwięku bardzo dobra na zdecydowanej większości teledysków, zresztą chyba jedna z najlepszych ze wszystkich kanałów FTA, nawet rzekłbym, że lepsza od dźwięku niemieckich kanałów z astry. dorównuje wręcz pod tym względem MTVNHD. fajne uczucie znowu móc oglądać czyste teledyski bez zbędnych śmieci na ekranie, bo nawet ciężko o to na astrze 1 jak i astrze 2. przydałby się ciut szerszy wachlarz muzycznych nowości takich jak powiedzmy na planeta.fm, ale nie jest źle :) pokusiłbym się nawet o dodanie na 1. miejsce ESKI TV wedle moich gustów muzycznych najczęściej oglądanych stacji muzycznych:

 

1. ESKA TV

2. REBEL TV - dużo dobrych różnych teledysków

3. Dance Nation TV - dużo "rodzynków" Eurodance z lat 90.

4. Clubland - też sporo clipów z lat 90.

5. DELUXE - za program DISCO DELUXE miksowany rewelacyjnie w soboty i za klasykę

6. imusic TV - sporo klubowych nowości, które nie lecą na ESKA TV i nigdzie indziej

7. YAVIDO, FLAVA i CHANNEL AKA - sporo czarnej muzy

8. MTVNHD - czasem coś się znajdzie dobrego w dobrej jakości

 

no... to by było na tyle. kiedyś było tylko MTV EUROPE a później VIVA Germany, każdy z tych kanałów oddzielnie bił te wszystkie dzisiejsze kanały razem wzięte :) jednak czasy się zmieniają i teraz MTV można powiedzieć, że nie istnieje a i VIVA dogorywa kompletnie :) nie wiem jak było do tej pory z ESKA TV ale mam nadzieję, że nie spoczną na laurach i będą rozwijać tę dance'owo-klubową ofertę muzyczną. kanał ma jak widać spory potencjał, jeśli nie schrzanią tego jak na vivie i 4.funtv to będzie wreszcie porządny kanał muzyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. na mojego maila od Pana Domagały (prezesa Eska TV):

"Witam

Odpowiedzi poniżej...

 

Mam pytanie w związku z tym do Pana:

- Czy przekaz pozostanie na tym TP na stałe?

odp. "TAK"

- Czy bedzie niekodowany na tym TP na stałe czyli FTA tak jak na TP N-ki

z którego dotychczas nadawaliscie?

odp. "Będzie FTA"

- Czy przekaz z TP N-ki zostanie wyłączony po przenosinach na TP TVN/TNK?

odp. "Na razie pozostaje tu i tu"

- Czy jeszcze poprawicie jakość obrazu i dźwieku z nowej częst. bo

jest trochę gorsza od tej na TP N-ki? Poprawcie jakość obrazu bo się sypie

:-(

odp. "Dziękuję za zwrócenie uwagi. Zajmiemy się tym."

 

Odp. na maila drugiego przysłana dziś dotyczącego jakości Eska TV:

"Dziękuję za zwrócenie uwagi. Zajmiemy się tym.

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Domagała

Dyrektor Zarządzający

ESKA TV S.A.

tel. +48 71 788 50 50

fax. +48 71 788 50 51"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lotus, Eska TV nigdy nie będzie porządnym kanałem muzycznym, ponieważ nie są różnorodni :> . Tylko stacja puszczającą różnorodną muzykę może być dobrą stacją. Eska TV woli się skupiać na komercyjnej muzyce dance'owo-popowej, która nie jest wysokich lotów. Ciekawe co się z tym kanałem stanie, gdy szał na tą muzykę minie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...